Jakie wybrać żelazko do prasowania

Żelazko prasująceWybór odpowiedniego żelazka jest ważny, jeśli chcemy mieć dobrze wyprasowane ubrania i komfort z używania tego sprzętu. Obecnie istnieje bardzo wiele typów różnych żelazek, jednakże z łatwością można określić jakie są najlepsze i co powinno mieć dobre żelazko.

Jakie żelazko jest najlepsze – wybór dobrego żelazka zaczynamy od jego funkcji, które są niezbędne do komfortowej pracy tym sprzętem. Każde żelazko powinno posiadać dwie funkcje przydatne do prasowania.

Chodzi tutaj o strumień gorącej pary wodnej oraz zraszacz ubrania. Strumień pary powinien być dozowany klawiszem w zależności od naszych potrzeb. Zraszacz natomiast to pompka pomagająca skropić wodą ubranie, co pomoże w niektórych materiałach dobrze je rozprasować – w tych gdzie nie używa się pary wodnej.

Kolejna sprawa to termostat. Dobre żelazko powiano mieć dużą skalę zmiany temperatury grzania. Co ważniejsze aby na żelazku były naniesione wskazówki do jakich materiałów jaka temperatura prasowania jest wskazana. To bardzo ułatwi nam używanie żelazka i zabezpieczy nasze ubrania przed zniszczeniem przez sprawdzanie odpowiedniej temperatury do prasowania danej tkaniny.

Żelazko powinno mieć wyłącznik bezpieczeństwa. Tutaj nie chodzi tylko o to aby przestało na chwilę nagrzewać, gdy powierzchnia osiągnie daną temperaturę. Wyłącznik bezpieczeństwa to  guzik który sam wyłączy żelazko po jakimś czasie, gdy żelazko będzie nie używane.

To zabezpieczy nas przed tym, gdybyśmy zapomnieli wyłączyć żelazko z wtyczki. Poza tym żelazko musi mieć powierzchnię płyty nie przywierającą i nigdy się nie przypalającą.

Na zakończenie trzeba dodać że, dobrze się sprawdzają żelazka które mają mocny szpic – ułatwia on prasowanie wąskich zakamarków. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.