Jakiego smartfona nie wybierać – nie kupować

Złe smartfonyPrzy wyborze smartfona warto kierować się kilkoma prostymi zasadami. Telefon tego typu musi spełniać kilka podstawowych cech aby nadawał się bezproblemowego do używania.

Coraz to nowsze aplikacje i aktualizacje systemu operacyjnego na tego typu urządzeniach pociągają za sobą konieczność coraz to mocniejszego sprzętu, tym samym to dyskwalifikuje starsze modele oraz te jakie są tworzone o zbyt słabych parametrach do płynnego działania.

1. Minimalna pojemność Ram-u tego typu urządzenia powinna wynosić nie mniej niż 1 G opisane przez producenta czyli 1024 MB. Inaczej sam system będzie miał zbyt małą ilość pamięci – raczej nie dopuszczalne są wartości mniejsze niż 512 MB.

2. Ilość rdzeni procesora także ma duże znaczenie. Niektóre aplikacje wymagają więcej niż jednego rdzenia. Optymalna ilość zaczyna się na te czasy od 4 sztuk o taktowaniu nie mniejszym niż 1200 Ghz.
3. Ekran smartfonu jeśli ma służyć także do oglądania filmów i przeglądania internetu nie powinien być mniejszy niż 5 cali.

4. Rozdzielczość ekranu nie mniejsza w przypadku 5 cali niż 720×1280 pix oraz co ważne zagęszczenie pikseli nie mniejsze niż 233 ppi na cal.
5. Pamięć wbudowana także jest istotna, gdyż to na niej opiera się system oraz działanie smartfona bez dodatkowej karty pamięci. Nie powinno to wynosić mniej niż 4 G ale im więcej tym lepiej.

6. Aparat jeśli zależy nam na zdjęciach nie powinien być słabszy niż 5 Mln pix.
7. Bateria powinna być o minimalnej pojemności 1600 Mah – aby zbyt szybko się nie rozładowywała.
8. Bardzo przydatną funkcją jest Dual Sim – czyli możliwość wykorzystywania w telefonie dwóch kart sim jednocześnie. Idealnie to rozdziela telefon firmowy od domowego.

9. Niezbędny jest także GPS. Jest to bardzo przydatna funkcja, tak samo jak obsługa Wi-fi, hot spot oraz obsługa Aero 2.

10. Warto także pamiętać że samrtfon tak samo jak każdy inny telefon w czasie premiery lub niedaleko po niej jest znacznie droższy niż w późniejszym okresie. Czasami warto więc poczekać aby staniał. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jeśli coś warto dodać, to konieczni o tym napisz. Parametry z czasem się zmieniają i powinny być coraz większe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *