Jogurt 7 zbóż od Bakoma – Opinia

Jogurt bakomaJogurt firmy Bakoma o nazwie 7 zbóż to produkt dość często wybierany szczególnie przez kobiety. Istnieje jego odpowiednik dla kobiet o wadze 150 g oraz o nazwie Men dla mężczyzn mający 300 oraz paczki 250 gram wagi o różnych kompozycjach smakowych.

Skład bakoma 7 zbóż: mleko pasteryzowane, wsad z ziarnami zbóż i truskawkami (zboża – pszenica, jęczmień, żyto, owies, ryż, gryka, proso), cukier, truskawki, otręby pszenne, barwniki betanina i beta karoten, aromat, cukier, skrobia kukurydziana modyfikowana, żelatyna wieprzowa – zawiera także gluten.

Białko 2,5 g, węglowodany 15 g i tłuszcz 2,5 g i 92 kcal – w 100 gramach produktu. Jogurt zawiera bakterie jogurtowe. Jak widać jest to dość dobry produkt względem GDA – ale także nie można powiedzieć że jest rewelacyjny.

Cenowo bakoma 7 zbóż wychodzi dość drogo, nie jest to tani jogurt. Także nie do końca jest on tak wartościowy dla zdrowia jak może się wydawać – nie stanowi on istotnego procenta zdrowej diety ani jego skład z kilkoma ziarnami także nie jest jakimś specjalnym wkładem w codziennej diecie.

W smaku wypada on całkiem ciekawie – ma specyficzny posmak, ale można go określić jako dość dobry. Produkt jest dość drogi względem innych konkurencyjnych marek. Naszym zdaniem warto go wypróbować aby ocenić go samemu.

Najprostszym jednak rozwiązaniem i naszym zdaniem chyba najlepszym będzie zrobienie samemu takiego jogurtu. wystarczy kupić jogurt naturalny a następnie do niego dodać owoce lub soki owocowe jakie zrobi także się samemu.

Jest to zdrowa wersja oraz znacznie większej jakości od gotowych kupnych rozwiązań. Także można eksperymentować z innymi dodatkami. Zapraszamy do kolejnych tematów.

4 komentarze

 1. anna pisze:

  kiedyś jogurt do zjedzenia którego potrzebna była łyżka……teraz woda z mlekiem i ziarnami !

 2. Pakowska pisze:

  Bardzo niska jakość produktu. Dawniej był drogi ale jeszcze jadalny. Obecnie jest bardzo drogi i zupełnie szkoda na niego gotówki. Niepoważna jest jego cena oraz całość wykonania. Szkoda że Bakoma tak cwaniacko traktuje klientów.

 3. Mark pisze:

  Podobno Bakoma zakupuje wagony zboża z Ukrainy…takie to zdrowe jogurty.. zawiodłam się . To samo płatki zbożowe Lubella. Hańba

 4. Kamila Szafrańska pisze:

  W mojej ocenie już od dawna ten jogurt się zepsuł. Tylko na początku był coś warty. Potem cena szła do góry, a jakość i konsystencja spadała. Finalnie ilość cukru stawała się też coraz większa.

  Obecnie już go nie kupuję. Zdecydowanie lepiej wybierać jogurt naturalny i do niego dodawać samodzielnie owoce i inne dodatki. Najlepiej same owoce i nic więcej. Bakoma nie wiedzieć czemu jest tak droga, dodatkowo nie mam do nich zaufania w dobie dzisiejszej produkcji opartej na wschodnich produktach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *