Jogurt Activia wiśniowa od Danone – Opinia

Danone ActiviaJogurt o nazwie Activia jest produkowany przez znaną firmę Danone. Przykładowe opakowanie zawiera w sobie 125 gram tego produktu. Activia występuje w różnych smakach i można określić go jako dość dobry pod względem smaku.

W składzie nie ma elementów kontrowersyjnych w takich ilościach jakie budzą zastrzeżenia – być może poza sporą ilością cukru. Cenowo produkt ten wychodzi dość drogo.

Skład jogurtu Activia wiśniowa: mleko, cukier, wiśnie 9%, mleko w proszku odtłuszczone, białko mleka, substancja zagęszczająca pektyna, barwnik antocyjany, żywe kultury bakterii mlekowych, aromat. Jak widać skład nie jest zły – tym bardziej że w czasie testu nie posiadał kontrowersyjnego syropu glukozowo – fruktozowego jaki jest często gościem innych produktów tego typu.

Wartość odżywcza w 100 gramach: 501 kj (6%), białko 4,6 g (9%), węglowodany 17,7 g (7%) w tym cukry 16,9 g (19%), tłuszcz 3,3 g (5%) w tym kwasy nasycone 2,1 g (10%), błonnik 0,19 g, sód 0,09 g (4%). Jak widać jest w nim sporo cukru i dość mało błonnika.

Naszym zdaniem jogurt Activia od Danone to dość ciekawa pozycja półek sklepowych, niestety jest ona dość kosztowna. Sama nazwa Activia raczej nie odnosi się do zauważalnego i lepszego działania na poprawę warunków pracy żołądka i jelit względem innych podobnych produktów. Warto go wypróbować samemu, aby wyrobić o nim sobie własne zdanie.

Warto dodać że można zrobić zdrowszą wersję takiego jogurty samemu jaki dodatkowo wyjdzie taniej. Wystarczy kupić jogurt naturalny lub grecki i następnie do niego dodać od siebie owoce dość mocno pokrojone lub też sok owocowy domowej rooty. Jest to tańsza i zdrowsza wersja.

Cenowo testowany produkt wychodzi bardzo drogo względem tego co można zrobić samemu – a więc po co przepłacać. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jeden komentarz

  1. Daniela

    Niestety ten jogurt to jedno wielkie nieporozumienie. Cukier na drugim miejscu a nazwa sugeruje że jest one jakiś fit dla zdrowia. Jedząc go bardzo szybko się utyje. Oczywiście jest on smaczny i wzbudza więcej łaknienia przez dużą zawartość właśnie samego cukru. Moim zdaniem nie jest to warte wydawania pieniędzy. Zdecydowanie lepiej kupić sobie naturalny i dodać owoce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.