Kamera Ezviz Husky Air CS-CV310 C3W – Opinia i Test

Kamera Ezwis Husky AirKamera marki Ezviz model Husky Air CS-CV310 znany także jako C3W – to nowoczesne urządzenie monitorujące, mogące sobie poradzić w wielu różnych sytuacjach.

Opisywany produkt to nie tylko kamera nagrywająca obraz, to także narzędzie z dwukierunkowym połączeniem audio – można przez nią rozmawiać a także oglądać jej obraz online czy prowadzić dyskusję w dowolnym miejscu na świecie – gdzie jest dostęp do internetu.

Urządzenie to można montować wewnątrz pomieszczeń jak i na dworze, zła pogoda nie jest mu straszna – posiada stopień ochronny IP66. Pracuje w zakresie -30 do 60 strupni Celsjusza. Jest wodo oraz pyły odporna. Dzięki wbudowanemu trybowi noktowizyjnemu widzi nawet po ciemku przy minimalnych ilościach światła do 30 metrów odległości od jej soczewki.

W kamerze jest wbudowana lampka stroboskopowa oraz syrena alarmowa. Zasilana może być przez kabel Ethernet lub zasilaczem sieciowym. Obsługuje połączenie z urządzeniem także przez WiFi.

Wbudowany w kamerę mikrofon i głośnik jest także wodoodporny. Obsługuje dźwięk w promieniu około pięciu metrów – nagrywane wideo jest oczywiście także z dźwiękiem – podczas połączenia może być on dodatkowo dwukierunkowy, można rozmawiać przez kamerę. Jakość rozmów jest średnia ale zrozumiała i czytelna. Mogą być opóźnienia około 1 sekundy.

Kamera ta posiada w wyposażeniu dwie anteny, to zapewnia jej silne połączenie z WiFi – przez co nie ma problemów z rwaniem się sygnału. Obraz jest przesyłany w czasie rzeczywistym. Można go przeglądać na dowolnym urządzeniu mobilnym jak i stacjonarnym z dostępem do internetu. Obraz można udostępniać także innym osobom.

Kamera CS-CV310 Ezviz Husky Air C3W – posiada detekcję ruchu, gdy wykryje dowolny ruch może powiadomić właściciela poprzez aplikację o takim zdarzeniu. Kamerę można zamocować w dowolnym miejscu – zarówno podwieszając ją do sufitu jak i ściany w zestawie jest niezbędny zestaw do przymocowania jej w wybranym miejscu.

Przetwornik obrazu to CMOS o jasności obiektywu f/2.2 i kącie widzenia około 108 na 92 stopnie. Koder wideo obrazu to H.264 – zachowują najwyższą jakość obrazu względem jak najmniejszej wagi pliku. Całość tworzy film Full HD 1080p czyli 1920 x 1080 lub do wyboru 720p. Szybkość klatek na sekundę to płynne filmowe 25.

Łączność kamery to WiFi 802.11 b/g/n oraz Lan 10/100 Mb/s w częstotliwości pracy 2.4 GHz. Transmisja bezprzewodowa jest zabezpieczona 64/128-bit WEP oraz WPA, WPA2, WPA-PSK, WPA2-PSK i WPS.

Kamerę można obsługiwać przez aplikacje mobilne, jakie są dostępne na iOS oraz Androida. W dowolnym miejscu można przeglądać podgląd z kamery na własnym urządzeniu mobilnym oraz prowadzić przez nią dyskusję oraz inne akcje.

Kamera Husky Air C3W CS-CV310 Ezviz – posiada czytnik kart pamięci microSD do 128 GB – pozwoli to nagrywać obraz przez dziesiątki godzin i magazynować go do późniejszego przeglądu.

Na wyposażeniu oczywiście nie zabrakło trybu nocnego – pozwoli lepiej widzieć nawet po ciemku w sposób monochromatyczny. Detekcji ruchu – jaka automatycznie uruchomi nagrywanie w przypadku wykrycie obiektu w polu widzenia. Wcześniej wspomniane dwukierunkowe audio i komunikacja głosowa to także ogromna zaleta urządzenia. Jakość obrazu trybu nocnego jest bardzo dobra i czytelna.

Z kamery można otrzymywać powiadomienia na telefon oraz włączy się dźwięk odstraszający przy wykryciu intruza z głośnej syreny alarmowej o mocy 100 dB .

Rozmiary urządzenia to wysokość 86 mm na 72 mm szerokości oraz 151 długości. Waga to 326 gram.

W zestawie urządzenia znajdziemy:

 • Urządzenie kamerę CS-CV310 Ezviz Husky Air C3W
 • Zasilacz sieciowy
 • Instrukcję obsługi
 • Karta gwarancyjna – gwarancja urządzenia wynosi 24 miesiące
 • Zestaw do montażu kamery
 • Dwie anteny sieciowe
 • Oryginalne opakowanie urządzenia

Warto wspomnieć, że urządzenie posiada możliwość poza nagrywaniem obrazu także robienie zdjęć. Jest wyposażone w możliwość zrobienia przybliżenia obrazu w sposób cyfrowy.

Nam nie udało się połączyć przez WiFi z kamerą – łączenie było wykonane przez kabel internetowy. Przez kabel jest to natychmiastowe i bez problemów. Kamera podczas pracy lekko się nagrzewa. Zasilana musi być z kabla elektrycznego (na przykład zasilacza z zestawu) – sam kabel internetowy nie daje jej mocy do nagrywania obrazu.

Kamery Ezwiz WiFi mogą stanowić rozwiązania inteligentnego domu. Przykładowo Husky Air można sparować z czujnikami drzwi i okien za sprawą koncentratora alarmowego A1. Warto także wyposażyć się w oprogramowanie Ezwiz Mobile – jakie zapewni zdalne zarządzanie kamerami i ich funkcjami.

Kamera nagrywa wyjątkowo dobrej jakości obraz oraz ma ponadpodstawowe opcje obłogi. Można nią zarządzać mobilne a to sprawia, że jest to sprzęt wyjątkowo dobry. Zdecydowanie polecamy do go wypróbowania i stosowania w domach lub firmie. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

10 komentarzy

 1. Grzesław

  Mało kiedy kamera ma możliwość rozmawiania za jej pomocą. Podoba mi się takie rozwiązanie. Umieścić ją nad drzwiami wejściowymi do domu i ma się widzę kto tam się pałęta. Jak detekcja wyczuje ruch i da mi powiadomienie wtedy bym przez telefon zobaczył kto to tam się skrada.

 2. Miks44

  W mojej na ganku by przydała się syrena alarmowa. Obraz jest dobry ale brakuje tych kilku opcji, jakie wydają się być w tej. Ta blokada pierścieniowa obrotu moim zdaniem nie jest w niej mocnym elementem, może się sama z czasem od wstrząsów luzować, miałem coś takiego w firmie.

 3. Sebastian Molech

  Nawet jestem skłonny coś takiego kupić, 340 zł to nie jest dużo a sprzęt może uratować dobytek. Te zasilanie też ciekawe że może pobierać z kabla internetowego czy zasilacza. Choć zasilacz przecież na pewno ma krótki kabel to nie wiem jak by to miało być przez niego podłączone tym bardziej na zewnątrz.

 4. Kłys

  Kabel sieciowy chyba wtedy się używa. Ten zasilacza to do domu lub w sumie też nie wiem gdzie ale dobrze, że jest taka opcja. Można przecież kabel prądowy też pociągnąć na zewnątrz jako przedłużacz.

 5. Rafał Daszowski

  Tryb nocny, u mnie w kamerze jest IR ale on praktycznie mało co daje. Ciekaw jak się sprawdza w tym urządzeniu, z chęcią poczekam na nagrania, mam nadzieję, że będzie także pokaz z tym widokiem po nocy. Mikrofon i głośnik dobra rzecz, to nawet najbardziej mi się podoba.

 6. Hi-Mat

  W mojej kamerze jest nad soczewką jest daszek jaki osłania ją przed deszczem czy promieniami słońca. Działa trochę tak jak tulipan do aparatów fotograficznych. To dość ważne w deszczu bo bez niego by spływały strugi po soczewce i nic by nie było widać. W tym urządzeniu widzę że nie ma czegoś takiego, na gołej ścianie więc nie do końca w deszczu by było super.

 7. Testowo

  Moja nie ma zdanej anteny a też ma dobry sygnał, antena jest wbudowana wewnątrz. Całkiem z opisu podoba mi się takie rozwiązania, jak bym potrzebował nowej to z chęcią bym ją wybrał.

 8. Adrian

  Brak możliwości zapisywania zdjęć z kamery a galerii na telefonie. Obraz można sobie oglądać ale fotkę strzelić to już nie ma opcji do własnej galerii obrazów. A potem problem z jej udostępnianiem – fb i nieistniejące G+ to chyba za mało.

 9. Graf

  Czasami występują problemy z połączeniem kamery i jej działaniem w trybie przeglądu mobilnego. Nie wiem w czym jest problem ale występuje co jakiś czas w moim przypadku. Kamera sama w sobie jest dobra tylko te niedociągnięcia.

 10. Bartimm

  Witam, zakupiłem kamerę ezviz c3w color night vision i jest problem z nagrywaniem w nocy. Mianowicie gdy robi się ciemno kamera przechodzi w tryb offline i załącza się dopiero rano. Zasięg Wifi jest idealny gdyż router znajduje się za ścianą. Może miał ktoś taki przypadek ? W czym może być problem ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.