Kamera Ezviz Husky Air CS-CV310 C3W – Opinia i Test

Kamera Ezwis Husky AirKamera marki Ezviz model Husky Air CS-CV310 znany także jako C3W – to nowoczesne urządzenie monitorujące, mogące sobie poradzić w wielu różnych sytuacjach.

Opisywany produkt to nie tylko kamera nagrywająca obraz, to także narzędzie z dwukierunkowym połączeniem audio – można przez nią rozmawiać a także oglądać jej obraz online czy prowadzić dyskusję w dowolnym miejscu na świecie – gdzie jest dostęp do internetu.

Urządzenie to można montować wewnątrz pomieszczeń jak i na dworze, zła pogoda nie jest mu straszna – posiada stopień ochronny IP66. Pracuje w zakresie -30 do 60 strupni Celsjusza. Jest wodo oraz pyły odporna. Dzięki wbudowanemu trybowi noktowizyjnemu widzi nawet po ciemku przy minimalnych ilościach światła do 30 metrów odległości od jej soczewki.

W kamerze jest wbudowana lampka stroboskopowa oraz syrena alarmowa. Zasilana może być przez kabel Ethernet lub zasilaczem sieciowym. Obsługuje połączenie z urządzeniem także przez WiFi.

Wbudowany w kamerę mikrofon i głośnik jest także wodoodporny. Obsługuje dźwięk w promieniu około pięciu metrów – nagrywane wideo jest oczywiście także z dźwiękiem – podczas połączenia może być on dodatkowo dwukierunkowy, można rozmawiać przez kamerę. Jakość rozmów jest średnia ale zrozumiała i czytelna. Mogą być opóźnienia około 1 sekundy.

Kamera ta posiada w wyposażeniu dwie anteny, to zapewnia jej silne połączenie z WiFi – przez co nie ma problemów z rwaniem się sygnału. Obraz jest przesyłany w czasie rzeczywistym. Można go przeglądać na dowolnym urządzeniu mobilnym jak i stacjonarnym z dostępem do internetu. Obraz można udostępniać także innym osobom.

Kamera CS-CV310 Ezviz Husky Air C3W – posiada detekcję ruchu, gdy wykryje dowolny ruch może powiadomić właściciela poprzez aplikację o takim zdarzeniu. Kamerę można zamocować w dowolnym miejscu – zarówno podwieszając ją do sufitu jak i ściany w zestawie jest niezbędny zestaw do przymocowania jej w wybranym miejscu.

Przetwornik obrazu to CMOS o jasności obiektywu f/2.2 i kącie widzenia około 108 na 92 stopnie. Koder wideo obrazu to H.264 – zachowują najwyższą jakość obrazu względem jak najmniejszej wagi pliku. Całość tworzy film Full HD 1080p czyli 1920 x 1080 lub do wyboru 720p. Szybkość klatek na sekundę to płynne filmowe 25.

Łączność kamery to WiFi 802.11 b/g/n oraz Lan 10/100 Mb/s w częstotliwości pracy 2.4 GHz. Transmisja bezprzewodowa jest zabezpieczona 64/128-bit WEP oraz WPA, WPA2, WPA-PSK, WPA2-PSK i WPS.

Kamerę można obsługiwać przez aplikacje mobilne, jakie są dostępne na iOS oraz Androida. W dowolnym miejscu można przeglądać podgląd z kamery na własnym urządzeniu mobilnym oraz prowadzić przez nią dyskusję oraz inne akcje.

Kamera Husky Air C3W CS-CV310 Ezviz – posiada czytnik kart pamięci microSD do 128 GB – pozwoli to nagrywać obraz przez dziesiątki godzin i magazynować go do późniejszego przeglądu.

Na wyposażeniu oczywiście nie zabrakło trybu nocnego – pozwoli lepiej widzieć nawet po ciemku w sposób monochromatyczny. Detekcji ruchu – jaka automatycznie uruchomi nagrywanie w przypadku wykrycie obiektu w polu widzenia. Wcześniej wspomniane dwukierunkowe audio i komunikacja głosowa to także ogromna zaleta urządzenia. Jakość obrazu trybu nocnego jest bardzo dobra i czytelna.

Z kamery można otrzymywać powiadomienia na telefon oraz włączy się dźwięk odstraszający przy wykryciu intruza z głośnej syreny alarmowej o mocy 100 dB .

Rozmiary urządzenia to wysokość 86 mm na 72 mm szerokości oraz 151 długości. Waga to 326 gram.

W zestawie urządzenia znajdziemy:

 • Urządzenie kamerę CS-CV310 Ezviz Husky Air C3W
 • Zasilacz sieciowy
 • Instrukcję obsługi
 • Karta gwarancyjna – gwarancja urządzenia wynosi 24 miesiące
 • Zestaw do montażu kamery
 • Dwie anteny sieciowe
 • Oryginalne opakowanie urządzenia

Warto wspomnieć, że urządzenie posiada możliwość poza nagrywaniem obrazu także robienie zdjęć. Jest wyposażone w możliwość zrobienia przybliżenia obrazu w sposób cyfrowy.

Nam nie udało się połączyć przez WiFi z kamerą – łączenie było wykonane przez kabel internetowy. Przez kabel jest to natychmiastowe i bez problemów. Kamera podczas pracy lekko się nagrzewa. Zasilana musi być z kabla elektrycznego (na przykład zasilacza z zestawu) – sam kabel internetowy nie daje jej mocy do nagrywania obrazu.

Kamery Ezwiz WiFi mogą stanowić rozwiązania inteligentnego domu. Przykładowo Husky Air można sparować z czujnikami drzwi i okien za sprawą koncentratora alarmowego A1. Warto także wyposażyć się w oprogramowanie Ezwiz Mobile – jakie zapewni zdalne zarządzanie kamerami i ich funkcjami.

Kamera nagrywa wyjątkowo dobrej jakości obraz oraz ma ponadpodstawowe opcje obłogi. Można nią zarządzać mobilne a to sprawia, że jest to sprzęt wyjątkowo dobry. Zdecydowanie polecamy do go wypróbowania i stosowania w domach lub firmie. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

10 komentarzy

 1. Grzesław pisze:

  Mało kiedy kamera ma możliwość rozmawiania za jej pomocą. Podoba mi się takie rozwiązanie. Umieścić ją nad drzwiami wejściowymi do domu i ma się widzę kto tam się pałęta. Jak detekcja wyczuje ruch i da mi powiadomienie wtedy bym przez telefon zobaczył kto to tam się skrada.

 2. Miks44 pisze:

  W mojej na ganku by przydała się syrena alarmowa. Obraz jest dobry ale brakuje tych kilku opcji, jakie wydają się być w tej. Ta blokada pierścieniowa obrotu moim zdaniem nie jest w niej mocnym elementem, może się sama z czasem od wstrząsów luzować, miałem coś takiego w firmie.

 3. Sebastian Molech pisze:

  Nawet jestem skłonny coś takiego kupić, 340 zł to nie jest dużo a sprzęt może uratować dobytek. Te zasilanie też ciekawe że może pobierać z kabla internetowego czy zasilacza. Choć zasilacz przecież na pewno ma krótki kabel to nie wiem jak by to miało być przez niego podłączone tym bardziej na zewnątrz.

 4. Kłys pisze:

  Kabel sieciowy chyba wtedy się używa. Ten zasilacza to do domu lub w sumie też nie wiem gdzie ale dobrze, że jest taka opcja. Można przecież kabel prądowy też pociągnąć na zewnątrz jako przedłużacz.

 5. Rafał Daszowski pisze:

  Tryb nocny, u mnie w kamerze jest IR ale on praktycznie mało co daje. Ciekaw jak się sprawdza w tym urządzeniu, z chęcią poczekam na nagrania, mam nadzieję, że będzie także pokaz z tym widokiem po nocy. Mikrofon i głośnik dobra rzecz, to nawet najbardziej mi się podoba.

 6. Hi-Mat pisze:

  W mojej kamerze jest nad soczewką jest daszek jaki osłania ją przed deszczem czy promieniami słońca. Działa trochę tak jak tulipan do aparatów fotograficznych. To dość ważne w deszczu bo bez niego by spływały strugi po soczewce i nic by nie było widać. W tym urządzeniu widzę że nie ma czegoś takiego, na gołej ścianie więc nie do końca w deszczu by było super.

 7. Testowo pisze:

  Moja nie ma zdanej anteny a też ma dobry sygnał, antena jest wbudowana wewnątrz. Całkiem z opisu podoba mi się takie rozwiązania, jak bym potrzebował nowej to z chęcią bym ją wybrał.

 8. Adrian pisze:

  Brak możliwości zapisywania zdjęć z kamery a galerii na telefonie. Obraz można sobie oglądać ale fotkę strzelić to już nie ma opcji do własnej galerii obrazów. A potem problem z jej udostępnianiem – fb i nieistniejące G+ to chyba za mało.

 9. Graf pisze:

  Czasami występują problemy z połączeniem kamery i jej działaniem w trybie przeglądu mobilnego. Nie wiem w czym jest problem ale występuje co jakiś czas w moim przypadku. Kamera sama w sobie jest dobra tylko te niedociągnięcia.

 10. Bartimm pisze:

  Witam, zakupiłem kamerę ezviz c3w color night vision i jest problem z nagrywaniem w nocy. Mianowicie gdy robi się ciemno kamera przechodzi w tryb offline i załącza się dopiero rano. Zasięg Wifi jest idealny gdyż router znajduje się za ścianą. Może miał ktoś taki przypadek ? W czym może być problem ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *