Kamera Ezviz Mini O Plus C2C – Opinia i Test

Kamera Ezvis Mini O plusKamera IP marki Ezviz Mini O Plus (C2C) (CS-CV206-C0-3B2WFR) to urządzenie monitorujące rejestrujące obraz oraz mogące być dwukierunkowym komunikatorem głosowym jak i kamerą bezpieczeństwa.

Urządzenie to nagrywa obraz w rozdzielczości Full HD lub HD do wyboru 1018p (1920×1080 px) lub 720p (1200×720 px). Obiektyw posiada szeroki kąt widzenia około 135 stopni (111 na 130 stopni) z możliwością widoczności w ciemności. Dźwięk jest przesyłany dwukierunkowo w czasie rzeczywistym – opóźnienie do 1 sekundy, dzięki temu można prowadzić za pomocą kamery konwersację.

Kompresja wideo to H. 264 – jaka pozwala zachować maksymalnie dobrą jakość obrazu względem maksymalnie małej wagi pliku. Liczba klatek na sekundę rejestratora to 25 – czyli jakość filmowa nagrywanych obrazów. Obraz jest panoramiczny. Kodowanie wideo do plików MP4 jest nietypowe – bardzo trudno je odtworzyć w programach montujących filmy. Nagrane materiały bez problemu ogląda się na komputerze czy urządzeniu mobilnym – programy niekonwertujące czy montujące wideo mają jednak z nim problem.

Podstawa kamery posiada w sobie magnes – to może być przydatne przy ustawianiu jej na powierzchni metalicznej. Po podłączeniu kamery z siecią na telefonie, komputerze czy tablecie można wyświetlać obraz w czasie rzeczywistym z kamery w dowolnym punkcie za pomocą internetu. W załączonym zestawie jest płytka stalowa jaką można przymocować do ściany czy sufitu i umieścić na niej kamerę.

Diody Led podczerwieni pomagają zachować czytelny obraz nawet po zapadnięciu zmroku, kamera automatycznie przełącza się w tryb nocny po zapadnięciu zmroku. Obraz w tym trybie jest bardzo wysokiej jakości, jak na czynniki gdzie nie ma absolutnie żadnego źródła światła.

Kamera ma dwukierunkowe audio – można przez nią zdalnie rozmawiać – posiada mikrofon oraz głośnik. Komunikacja taka odbywa się poprzez aplikację mobilną Ezviz na przykład na telefonie czy tablecie z dowolnym oprogramowaniem systemowym Android lub iOS.

Obraz jaki transmituje urządzenie to Full HD, jest bardzo dobrze czytelny. Można ją wykorzystywać także jako cyber nianię dla małych dzieci.

Detekcja ruchu – jeśli kamera wykryje przez foto komórkę jakiś ruch w zasięgu jej pola wiedzenia automatycznie się włączy nagrywanie. Monitorowanie może być ciągłe lub tylko przy wykryciu ruchu. Tym można sterować za pomocą aplikacji mobilnej.

Kamera IP Ezviz Mini O Plus C2C może wykonywać także zdjęcia, posiada w sobie tryb fotograficzny. Istnieje możliwość wykonywania zbliżenia obrazu w sposób cyfrowy. Zasilanie urządzenia jest za pomocą zasilacza sieciowego.

W opakowaniu urządzenia znajdziemy:

  • Kamerę Ezviz Mini O Plus C2C
  • Instrukcję obsługi w kilku językach w tym w PL
  • Zasilacz sieciowy do gniazdka
  • Długi kabel do zasilacza sieciowego typu USB – microUSB (kabel około 2,5 metra)
  • Zestaw montażowy w postaci płytki metalowej do spodu kamery oraz dwie samoprzylepne taśmy mocujące kamerę.

Urządzenie posiada oczywiście 24 miesiączką gwarancję producencką czyli pełne 2 lata.

Karta pamięci obsługiwana jest to microSD do 128 GB. Z gniazdem pamięci w naszym przypadku był taki problem, że karta chodzi głęboki i nie sprężynuje – jak się ją wsadzie to niemal z cudem można ją wyjąć, jest to bardzo trudne. Wyjęcie karty z powrotem z urządzenia było skrajnie trudne w naszym urządzeniu. Pojemność karty pozwoli zapisywać bardzo dużo godzin nagrań – oraz setek godzin o ile będzie tylko przy detekcji ruchu w mało uczęszczanym miejscu. Karty pamięci powinni być klasy 10 lub Ultra. Kamera nagrywa pliki w pętli nadpisując najstarsze na nowsze.

Obiektyw kamery 2,8 mm wraz z automatycznym przełączeniem na tryb noktowizyjny nocny gdy się zrobi ciemno. Kamera ma dwukierunkowe audio – można przez nią rozmawiać na odległość. Posiada wbudowany czuły mikrofon oraz głośnik. Jakość rozmów jest czytelna ale bez fajerwerków. W pracy ma minimalną czułość 0,02 lx oraz potrzebuje minimalne oświetlenie wynoszące 0lx – jest to bardzo dobry współczynnik, jaki zapewnia czytelną jakość obrazu nawet w całkowitej ciemności. Zasięg IR noktowizyjny wynosi do około 7,5 metra w całkowitej ciemności.

Z kamerą łączymy się za pomocą WiFi poprzez przykładowo aplikację mobilną na Androida lub iOS. Kamerą więc można sterować online – przeglądać z niej podgląd na telefonie, zrobić zdjęcia, prowadzić przez nią rozmowy czy nagrywać obrazy. Powinna być ona umiejscowiona w zasięgu sieci WiFi.

Kamera Ezviz Mini O Plus C2C zrobiła na nas bardzo pozytywne wrażenie. Jest to zdecydowanie produkt godny polecania i wypróbowania. Ma szerokie spektrum zastosowań. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Jeden komentarz

  1. Eko Dom pisze:

    Podoba mi się ta kamerka, akurat do małego biura czy firmy jest idealna i zgrabna nie bardzo rzucająca się w oczy. Kupię cztery takie i będzie akurat wgląd a każde pomieszczenie magazynowe z wejściem. Dzięki za wskazówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *