Kamera i wizjer drzwiowy Ezviz DP1 Hikvision – Opinia i Test

Wizjer DP1 EzvizEzviz DP1 Hikvision czyli wizjer domowy z wbudowaną kamerą oraz innymi funkcjami bezpieczeństwa. To urządzenie wielofunkcyjne, jakie można obsługiwać także za pomocą smartfona lub innego urządzenia mobilnego.

Kamera nagrywa obraz w rozdzielczości HD czyli 720p. Szybkość klatek na sekundę wynosi 30 fps. Obiektyw 2.2 mm z wpustem światła F2,4. Kamera widzi około 136 stopni w przekątnej. Sensor to 1/3” CMOS z progresywnym skanowaniem. Jakość nagrywanego obrazu jest bardzo dobra i czytelna w każdych warunkach pogodowych jak i oświetleniowych – nawet bez żadnych źródeł światła w całkowitej ciemności.

W rzeczywistości jest to soczewka – jaka ma funkcję kamery oraz mocowany po drugiej stronie drzwi wyświetlacz z całą bazą tego co się działo przed drzwiami. Wyświetlacz LCD posiada 4,3 cala i jest kolorowy oraz dotykowy.

Dzięki alarmowi PIP kamera tuż po wykryciu człowieka wysyła powiadomienie do aplikacji na smartfonie. W powiadomieniu widać obraz oraz można prowadzić konwersację z osobą jaka stoi przed drzwiami.

Wideo dzwonek do drzwi posiada w sobie dwukierunkowe audio – ma wbudowany mikrofon i głośnik. Za ich pomocą można rozmawiać z osobą jaka stoi pod naszymi drzwiami w dowolnym miejscu na świecie z dostępem do internetu. Można to także robić poprzez drugą stronę drzwi patrząc na wyświetlacz bez konieczności otwierania zamków.

Dodatkowo wideo judasz posiada w sobie tryb nocny – diody IR widzą noktowizyjnie nawet do 3 metrów odległości. Tryb nocny włącza się automatycznie gdy oświetlenie jest słabe – nie potrzebuje do prawidłowego działania żadnych źródeł światła.

Urządzenie posiada akumulator o pojemności 4600 mAh – pozwoli mu to działać przez bardzo długi czas. Ezviz DP1 nie jest zasobożerne. Dodatkowo można pod nie podłączyć zasilanie stałe o ile nie będzie umieszczone w drzwiach a na przykładowo obok drzwi.

Obsługuje karty pamięci do 128 GB – pozwoli to nagrać kilkadziesiąt godzin wideo. Najlepiej aby karty były klasy 10 lub ultra – z racji na wysoką jakość nagrywanych plików a także wagę pliku w ciągu sekundy nagrania. Nagrywanie plików odbywać się może w pętli, gdzie starsze pliki są nadpisywane nowszymi.

Detekcja ruchu – Ezviz DP1 Hikvision wizjer domowy posiada funkcję wykrywania ruchu, wyczuje że ktoś jest blisko drzwi i automatycznie włączy nagrywanie obrazu oraz wyśle powiadomienie na urządzenie mobilne o zaistnieniu takiej sytuacji.

Wizjer drzwiowy z funkcją kamery łączy się z internetem przez WiFi o częstotliwości 2.4 GHz. Prędkość transmisji do 150 Mbps. Obraz jest szyfrowany.

W zestawie znajduje się:

 • Wizjer wideodomofon z kamerą Ezviz DP1 Hikvision
 • Zestaw montażowy
 • Zasilacz sieciowy
 • Kabel USB
 • Instrukcja obsługi
 • Oryginalne opakowanie urządzenia

Gwarancja obejmuje 24 miesiące czyli pełne dwa lata. Urządzeniem można sterować za pomocą urządzenia mobilnego z Androidem lub iOS za pomocą aplikacji mobilnej Ezviz.
Ezviz DP1 także posiada funkcję dzwonka do drzwi – można wybierać różne sygnały dźwiękowe.

Obsługiwać urządzenie można z poziomu zdalnego za pomocą aplikacji lub bezpośrednio przy drzwiach za sprawą dotykowego panelu wyświetlacza. Nie trzeba otwierać drzwi, aby się dowiedzieć kto i po co przychodzi.

Warto wspomnieć że DP1 może stanowić wyposażenie inteligentnego domu. Dzięki aplikacji mobilnej, jaka może skupiać inne kamery ezwiz w domu mamy podgląd wszystkiego co się dzieje w jednej aplikacji. Każdą kamerą można sterować osobno za pomocą urządzenia mobilnego i obserwować oraz prowadzić przez nie zdanie konwersacje.

Ezviz DP1 to bez wątpienia bardzo dobre urządzenie, zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo domu oraz ułatwia komunikację. Nagrywa bardzo dobrej jakości obraz tego co się dzieje przed drzwiami, nawet w całkowitych ciemnościach. Obsługa mobilna jak i bezpośrednia to także ogromna zaleta. To urządzenie bez wątpienia godne polecenia. Zapraszamy do kolejnych tematów i opinii w serwisie.

6 komentarzy

 1. Galim pisze:

  TO nawet całkiem fajny sprzęcik, takie coś mieć w domu to już lepsze niż sam wizjer. Ile to razy listonosz czy jakaś inna franca zostawia coś w framudze drzwi. A tak by było wiadomo kto z czym przychodzi.

 2. Semczyk pisze:

  D bloku moim zdaniem się to nie nadaje, ale do domu jednorodzinnego to jak najbardziej super rozwiazanie. W blokach by taką soczewkę wydłubali lub porysowali więc tam lepiej nie. Samemu mam zamiar sobie sprawić coś takiego.

 3. Miki44 pisze:

  Wydaje mi się, że problem z tym stałym zasilaniem. No bo to ma baterię ale nie ma stałego zasilania a więc jak zapomni się naładować to przestanie całkowicie działać. Wizjer zwykły działa zawsze a ten jak straci energię to przestanie działać całkowicie i nic nie pokaże. Lepsze by były rozwiązania gdzie da się doprowadzić stały prąd sieciowy do nich niż tylko akumulatorowy.

 4. Rafał Lambert pisze:

  Ten Ezviz miałem zamiar kupić swego czasu ale cenowo mnie powalił na kolana. Wybrał tańsze rozwiązanie jakie nie ma wcale tak mniej opcji. Trochę jest to za drogie jak dla mnie.

 5. Andrzej pisze:

  Rewelacja, czegoś takiego własnie szukałem. Najlepsze opcja jak nie ma w domu że nagra kto stał pod drzwiami i jeszcze, że otrzyma się o tym powiadomienie na telefon. Postaram się kupić na dniach, to powinno spełnić moje oczekiwania. Zwykły wizjer jest bez sensu jak mieszka się w domu na obrzeżach miasta.

 6. jarcuiio pisze:

  Ja mam Ezvis DP1c i jest super. Bateria długo trzyma polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *