Kamera internetowa Microsoft LifeCam VX 5000 – Opinia i Test

Kamera microsoftKamera internetowa firmy Microsoft o modelu Life Cam VX 5000 to produkt jakiemu warto się dokładniej przyjrzeć. Na początku trzeba wspomnieć o rozdzielczości obrazu osiąganej przez tą kamerę – jest to 640 na 480 px z matrycy 1.3 Megapiksela.

Łącze kamery to USB 2.0 o długości przewodu 1.8 metra. Kamera ta posiada w sobie wbudowany czuły mikrofon bardzo dobrze przetwarzający dźwięki i oczyszczający go z wszelkich szumów.

Kamera ma optykę klasy VGA o zwiększonej czułości na światło – w tym przypadku dobrze się sprawdza w pomieszczeniach słabo oświetlonych – kamera sama dostosowuje się do warunków oświetlenia. Obraz z niej jest faktycznie bardzo dobry nawet w trudnych warunkach.

Uchwyt kamery Microsoft LifeCam VX 5000 jest wykonana z elastycznego tworzywa jakiemu można samemu nadawać dowolny kształt, dostosowany do własnych potrzeb w tym nadaniem mu kształtu podstawy czy zaczepu.

Kamerę można zakupić w kilku wariantach kolorystycznych – pierścień zielony, niebieski lub czerwony w czarnej oprawie całego korpusu. Kamera w przypadku zakupienia jej nowej posiada 3 letnią gwarancję.

Działa ona na zasadzie plug and play – choć przy pobraniu sterownika i dodatkowego programu obsługującego ma dodatkowe możliwości wizualne w rozmowach na żywo, jako uatrakcyjnienie graficzne. Jednakże jest to tylko funkcja rozrywki.

Microsoft LifeCam VX 5000 posiada zawsze ostry obraz bez dodatkowego ostrzenia w polu widzenia od 53 cm do 152 cm – w większych odległościach kamera automatycznie będzie się ostrzyć. Odświeżanie obrazu na 60 Hz jest płynne o ile nie wykonuje się gwałtownych ruchów.

Kamera ta działa nawet na starszych sprzętach a także współpracuje bardzo dobrze nawet z najnowszymi systemami operacyjnymi Windows (testowane od XP, 7, 8.1 do Windows 10). Kamera posiada także diodę pokazującą jej pracę oraz doświetlającą obiekt. Jej wymiary to 45 na 45 mm głowicy oraz podstawa 102 mm długości.

Naszym zdaniem Microsoft LifeCam VX 5000 jest to bardzo dobra kamera internetowa do komunikatorów. Raczej nie będzie się sprawdzała do nagrywania filmów za jej pomocą ale do samych rozmów przez siec na pewno nadaje się idealnie. Posiada ona małe wymagania systemowe oraz od internetu i ogólnie sprawia bardzo dobre wrażenie podczas użytkowania. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.