Kamera samochodowa Mio MiVue 608 – Opinia i Test

Kamera mio 608Kamera samochodowa Mio MiVue 608, to nowoczesne urządzenie – jakie pozwoli udokumentować wszelkie zdarzenia drogowe podczas naszej podróży.

Bez wątpienia wideo rejestratory to obecnie jedne z najbardziej porządnych urządzeń wyposażenia samochodu – tylko one zapewnią dostateczne dowody w przypadku kolizji, jak i innych zdarzeń – gdzie przydatne będzie nagranie.

Kamera samochodowa Mio MiVue 608 nagrywa obraz w rozdzielczości Full HD 1080p czyli 1920 x 1080 pikseli z przetwornika CMOS. Ilość klatek na sekundę nagrania wynosi 30 – zapewnia to bardzo płyny obraz. Wszystkie materiały filmowe są zapisywane w formacie MOV lub MP4.

Filmy są nagrywane konwerterem H264 – czyli tym, jaki pozwala zachować niską wagę pliku przy wysokiej jakości obrazu. Jest to najpopularniejszy konwerter obecnie stosowany w konwerterach obrazu.

Jakość nagrywanych filmów jest bardzo dobrej jakości – obraz działa płynnie i jest ostry. W nocy powstaje lekka ziarnistość ale jest to domena wszystkich rejestratorów i aparatów. Tryb nocy pozwala zachować czytelny obraz, nawet wtedy gdy mimo wszystko jest bardzo mało światła.

Wideo rejestrator ma dwa gniazda na karty pamięci microSD, zapewni to możliwość bardzo wielu godzin nagrania trasy jak i możliwości podwójnego zabezpieczenia plików. Karty te powinny być klasy 10 lub ultra (jak najszybsze) – aby prawidłowo zapisywały obraz w rozdzielczości Full HD.

Głowica montowania kamery samochodowej jest ruchoma, dzięki temu można z łatwością ustawić kąt urządzenia, aby jak najlepiej pokrywała obszar jazdy lub dostosować ją do obserwacji danego obszaru.

W urządzeniu jest wbudowany aż 3 osiowy sensor przeciążeń (G-sensor) oraz czujnik wstrząsów i zdarzeń. Odpowiada on za zapis wszystkich danych o siłach przeciążenia, kierunku jazdy oraz przyspieszeniach.

Działa także w trybie parkingowym jak i oczywiście podczas standardowej pracy w trasie. Informacje z rejestratora przeciążeń są wkomponowane na każdym filmie. Na filmie także widnieje nazwa rejestratora oraz data i czas nagrania – to wszystko razem stanowi bardzo ważne informacje dowodowe.

Optyka rejestratora to soczewka o jasności F2.0 – czyli jasna, jaka zapewnia dobrą jakość obrazu nawet w trudniejszych warunkach oświetleniowych. Istnieje także możliwość korekty ustawienia ekspozycji w menu urządzenia.

Kąt widzenia soczewki obiektywu to aż 140 stopni. Pozwala on rejestrować wszystko co się dzieje w zakresie wzorku kierowcy auta. Tak duży rozstrzał jest bardzo przydatny zarówno na długich trasach jak i szczególnie, gdy poruszamy się w mieście oraz ulicach o znacznym natężeniu ruchu.

Kamera samochodowa Mio MiVue 608 posiada w sobie także tryb parkingowy. Włącza się on automatycznie gdy foto-komórka wykryje ruch przed pojazdem. Jest to bardzo dobre zabezpieczenie przed stłuczkami na parkingach, gdzie często sprawcy uciekają z miejsca takiej kolizji. Tryb ten pracuje na zasilaniu stałym lub dzięki dodatkowi Smartbox jaki można kupić oddzielnie.

Trzeba także wspomnieć, że urządzenie nagrywa automatycznie film zaraz po włączeniu stacyjki auta, czyli dopływowi stałej energii z zasilacza samochodu. Urządzenie obsługuje się w pełni intuicyjnie, raczej nikt nie będzie miał problemu z jego ustawieniami.

Matryca kamery samochodowej posiada 4 miliony pikseli oraz ekran 2,7 cala TFT LCD. W kamerze samochodowej oczywiście znajduje się także czujnik ruchu – jaki automatycznie włączy nagrywanie po wykryciu w pobliżu auta jakiegoś poruszenia oraz automatycznie po włączeniu silnika samochodu.

Wideo rejestrator posiada wymiary:

  • Wysokość 49 mm,
  • szerokość 90,2 mm
  • oraz głębokość 35,2 mm.

Waga całego urządzenia to zaledwie 131 gram. Nie zajmuje zatem wiele miejsca na szybie samochodu a jego wygląd jest dodatkowo bardzo estetyczny.

W zestawie znajdziemy ładowarkę samochodową, urządzenie Mio MiVue 608, uchwyt na szybę, instrukcję obsługi oraz dokumentację a całość w oryginalnym pudełku. Gwarancja wynosi pełne 24 miesiące od daty nabycia.

Trzeba także wspomnieć o trybie fotograficznym. Kamerą samochodową Mio MiVue 608 z powodzeniem można także wykonywać zdjęcia. Wbudowana bateria daje możliwość robienia fotek po wyjęciu urządzenia z samochodu. Format zapisu zdjęć to JPG o maksymalnej rozdzielczości obrazu 2304 na 1536 pikseli. Obiektyw urządzenia jest stało ogniskowy.

Na wyposażeniu jest wbudowany w niej także czuły mikrofon – pozwoli on rejestrować dźwięki otoczenia podczas jazdy, jak i własne przemyślenia jakie chcieli byśmy dodać do nagrywanego filmu.

W kamerze znajdują się także złącza USB oraz HDMI. Występuje ona zawsze w eleganckim kolorze czarnym (ciemny grafit) oznaczona logiem producenta.

Kamera samochodowa (wideo rejestrator) Mio MiVue 608 to bardzo dobre urządzenie, jakie zdecydowanie można polecić wszystkim kierowcom. Jego dobra jakość wykonania oraz dobre parametry techniczne a także nagrywane filmy na pewno zadowolą zdecydowaną większość przyszłych użytkowników. Jest to po prostu dobry sprzęt. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Jeden komentarz

  1. RonAm pisze:

    Kamerka mi się nawet podoba, miałem już trzy różne modele i działały podobnie. Ta jest dość zgrabna i nowoczesna, nie ma może jakiś super extra czystego obrazu w każdej sytuacji. Co nie zmienia faktu że każde nagranie z trasy jest dobrze czytelne i zabezpieczy nas przed wymuszeniami na drodze. Wadą jest na ten czas, że nie ma się tylnej kamery bo dobrze mieć też ogląd na to co dzieje się za samochodem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: