Kamera samochodowa Mio MiVue 733 WiFi – Opinia i Test

Kamera samochodowa mio 733Kamera samochodowa (Wideo Rejestrator) Mio MiVue 733 WiFi to nowoczesne urządzenie do rejestracji przebiegu trasy samochodu i wydarzeń drogowych.

Kamera ta pomoże nie tylko nagrywać przebieg trasy ale możne zabezpieczyć przed otrzymaniem niesłusznych mandatów jak i wyłudzeniem odszkodowania. Zapewni to twarde dowody przebiegu trasy i zdarzeń podczas całej podróży autem.

Mio MiVue 733 WiFi nagrywa obraz w jakości Full HD o rozdzielczości 1080p czyli 1920×1080 pikseli. Prędkość klatek na sekundę wynosi 30 – zapewnia to bardzo płynny obraz wszystkich nagrań. Jakość obrazu kamery jest bardzo wysoka praktycznie w każdych warunkach – dokładnie widać wszystkie detale wraz z rejestracjami pojazdów, nawet jeśli znajdują się one w dalszej odległości od naszego auta.

Kodowanie plików jest w H.264 – dzięki temu, pliki zajmują stosunkowo mało miejsca przy zachowaniu bardzo wysokiej jakości obrazu. Format pilików wideo to popularny MOV.

Wideo rejestrator posiada soczewkę o kącie wiedzenia 130 stopni – jasność obiektywu wynosi F 2.0 – jest to bardzo jasny obiektyw, jaki doskonale zbiera światło i poprawia jakość nagrań. Dokładnie widać wszystko co dzieje się na drodze oraz poboczach podczas jazdy samochodem.

Nagrywanie rozpoczyna się zawsze automatycznie zaraz po uruchomieniu silnika pojazdu. Dzięki temu nie trzeba pamiętać o jej włączaniu. Także wyłączy się automatycznie po odliczonym czasie bezczynności pojazdu, jeśli nie zarejestruje ruchu przed maską.

Na wyposażeniu kamery znajduje się łączność WIFI – za jej pomocą można przesłać na swojego smartfona lub tablet czy komputer nagrania i zdjęcia – jakie wykonano za pomocą MiVue 733. Do tego potrzebna będzie aplikacja MiVue Pro – jest to sposób na tworzenie kopi zapasowych nagrań jak i ich podręczne posiadanie czy łatwe udostępnianie w sieci.

Kamera została wyposażona w systemy wspomagania jazdę kierowcy. Na skład tych funkcji wchodzą:

LDWS – czyli system ostrzegania o opuszczaniu pasa ruchu. Do jego działania są niezbędne linie ciągłe widoczne na krawędziach poszczególnych pasów jezdni. System bardzo dobrze się sprawdza podczas długich tras na szybkich drogach.

FCWS – jest to system, jaki ostrzega o możliwości kolizji z poprzedzającym pojazdem lub innym elementem znajdującym się przed nami. Bardzo dobre na długich trasach szybkiego ruchu ale niepraktyczne w mieście, gdzie stale coś znajduje się przed nami i stoimy w korkach.

FA – to systemem, jaki ma za zadanie ostrzeganie o przemęczeniu kierowcy. Działa on na tej zasadzie, że otrzymuje się powiadomienie jeśli za długo prowadzi się bez odpoczynku auto.

Kamera Mio MiVue 733 WiFi posiada 3 osiowy czujnik przeciążeń – gdy wykryje nagle zmieniony ruch pojazdu (np. podczas stłuczki) – automatycznie zabezpieczy nagranie przed nadpisaniem w chronionym katalogu.

Wbudowały czuły moduł GPS pozwala zapisywać na nagraniach zarówno dane geograficzne poruszającego się pojazdu (lokalizacja i wysokość nad poziomem morza, kierunek jazdy) jak i prędkość z jaką się porusza. Zapis prędkości jazdy i inne dane można wyłączyć, aby nie były dodawane do plików filmowych.

W zestawie znajduje się:

Kamera samochodowa Mio MiVue 733 WiFi
Ładowarka samochodowa
Uchwyt mocujący do szyby (przyssawka)
Podręcznik użytkownika – instrukcja obsługi
Karty gwarancyjne
Oryginalne opakowanie urządzenia

Wyświetlacz urządzenia posiada 2,7 cala – można na nim przeglądać wykonane materiały jak i nawigować w menu urządzenia.

Kamera ta posiada wbudowany czuły mikrofon, jaki zapisze wszystko to co dzieje się w aucie jak i na zewnątrz pojazdu. Także posiada głośnik, który pozwoli odtwarzać filmy wraz ze ścieżką dźwiękową.

Kamerą można wykonywać także zdjęcia. Posiada ona tryb nocny – pozwoli on zapisywać obraz w lepszej jakości gdy jest ciemno na trasie.

Nie zabrakło oczywiście czujnika ruchu – wykrywa on każde poruszenie się tła przed kamerą.

Kamera obsługuje karty pamięci microSD do maksymalnej pojemności 128 GB. Zapewni to możliwość rejestrowania trasy przez wiele godzin. Warto pamiętać aby karty były klasy 10 lub ultra – jak najszybszy zapis dany z racji na wysoką jakość filmów i wagę plików.

Wymiary kamery to wysokość 52,5 mm na szerokość 87,8 mm na grubość 31,9 mm – waga to zaledwie około 100 gram.

Podsumowując kamera samochodowa Mio MiVue 733 WiFi – to bez wątpienia bardzo dobry sprzęt. Nagrywa obraz w bardzo wysokiej jakości pod względem detalów i przejrzystości obrazu w niemal w każdych warunkach pogodowych.

Wbudowany GPS oraz funkcje jakie się z nim wiążą, tworzą bardzo wartościowe dane dla kierowcy. Naszym zdaniem jest to produkt zdecydowanie godny polecenia. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *