Kamera samochodowa Mio MiVue 785 – Opinia i Test

Kamera Mio 785Kamera samochodowa (Wideo Rejestrator) Mio MiVue 785 – jest to nowoczesne urządzenie pozwalające nagrywać całą trasę przejazdu auta i zdarzeń drogowych.

Nagrania te mogą pomóc w rozstrzygnięciu winy podczas stłuczki jak i zabezpieczyć się przed wymuszeni odszkodowania a także otrzymania niesłusznych mandatów.

W dzisiejszych czasach posiadanie wideo rejestratora w samochodzie stało się praktycznie standardem, z racji na rosnącą ilość stłuczek oraz wypadków drogowych a także ilość wypisywanych mandatów – nie zawsze słusznych.

Kamera samochodowa Mio MiVue 785 nagrywa obraz w rozdzielczości Full HD 1080p – czyli 1920×1080 pikseli – panoramiczny. Obraz posiada szybkość 30 klatek na sekundę – co zapewnia absolutną płynność ruchu.

Nagrywany obraz jest w formacie MOV / MP4 oraz programowany koderem H.264 – czyli tym, jaki zapewnia bardzo wysoką jakość szczegółów względem małej wagi plików. Jest to najbardziej popularny koder z racji na najlepsze wyniki w jakości w stosunku do rozmiaru.

Soczewka szerokokątna Mio MiVue 785 ma kąt widzenia 140 stopni. Soczewka Sony 5G+1 IR zapewnia doskonałą jakość obrazu. Sensor optyczny IMX 323 2M. Jasność F1.8 – bardzo jasna zapewnia widoczność nawet w bardzo złym oświetleniu i złych warunkach pogodowych. Numery rejestracyjne są doskonale widoczne praktycznie w każdym typie pogody i oświetlenia.

Nagrywanie obrazu rozpoczyna się automatycznie po uruchomieniu silnika pojazdu – jeśli rejestrator jest podłączony do zasilacza samochodowego. Obraz jest nagrywany w pętli z czego nagranie w którym zostanie wykryta stłuczka przez G-Sensor przeciążeń zostanie automatycznie zabezpieczone przed nadpisaniem.

Obsługa urządzenia jest bardzo prosta i intuicyjna – całe menu jest w języku ojczystym (Polskim) z możliwością zmiany na inne tłumaczenia. Elementy wyświetlane na nagraniu także można dostosować do swoich potrzeb.

Na pokładzie urządzenie znajduje się system ADAS – czyli oprogramowanie jakie wspomaga kierowcę za sprawą trzech różnych funkcji ostrzegawczych. Dzielą się one na:

LDWS – dzięki niemu otrzymamy powiadomienie o opuszczaniu pasa ruchu. Bardzo przydatne w dalekich trasach, gdzie droga jest monotonna. Do prawidłowego działania niezbędne są dobrze widoczne linie ciągłe krawędzi pasów ruchu. Otrzymamy komunikat gdy zaczynamy przekraczać krawędź.

FA – ostrzeżenie o przemęczeniu kierowcy, gdy auto porusza się długo w trasie – zaprogramowany czas pokaże nam informację że może powinniśmy już odpocząć od jazdy.

FCWS – otrzymujemy ostrzeżenia o możliwej kolizji z autem poprzedzającym. Jeśli zanadto zbliżmy się do samochodów jadących przed nami to automatycznie otrzymamy o tym powiadomienie – funkcja ta sprawdza się tylko w dalekich i szybkich trasach, natomiast w mieście wysyła zbyt często komunikaty z racji na duży ruch oraz skrzyżowania, światła itp. – gdzie auto stoi za autem. Jest to świetna funkcja w dalekiej podróży.

Kamera samochodowa posiada wbudowaną bazę fotoradarów – dzięki temu otrzymamy zawsze ostrzeżenie o zbliżaniu się do miejsc gdzie mogą one występować, aby zmniejszyć prędkość jazdy. Baza ta jest dożywotnio i bezpłatnie aktualizowana – aktualizację można wykonywać co miesiąc.

Moduł GPS jaki jest wbudowany w urządzeniu Mio MiVue 785 – rejestruje dane dotyczące jazdy takie jak prędkość, szerokość oraz długość geograficzną, wysokość oraz kierunek poruszania się. Zapis prędkości jazdy może być wkomponowany w nagraniu lub wyłączony.

Dzięki wideo rejestratorowi Mio MiVue 785 można zainstalować dodatkową tylną kamerę A20 – nagrania z dwóch kamer będą całkowicie zabezpieczać samochód przed niejasnymi sytuacjami zarówno przed autem jak i za nim.

Na filmie mogą być widoczne takie dane wkomponowane w obraz jak – rejestracja samochodu lub inny napis, data, czas, dane geograficzne, prędkość jazdy oraz nazwa urządzenia.

W opakowaniu urządzenia znajdziemy:

  • Kamerę samochodową Mio MiVue 785
  • Ładowarka samochodowa do fajki auta (długi przewód)
  • Uchwyt do zamocowania na szybę na ssawkę (najlepszy typ zaczepu)
  • Podręcznik użytkownika
  • Karta gwarancyjna
  • Oryginalne opakowanie urządzenia

Wymiary urządzenia 87,8 długości na 52,2 na 31,9 mm. Waga około 100 gram.

Ekran dotykowy jest w pełni kolorowy i posiada 2,7 cala o formacie 16:9 w proporcjach wyświetlania – panoramicznego. Chipset DSP AIT8328Q.

Kamera samochodowa Mio MiVue 785 posiada w sobie wbudowany czuły mikrofon – nagrywa dźwięk jaki jest w aucie jak i na zewnątrz. Można wykorzystywać ją także jako dyktafon. Mikrofon ma zadziwiająco czysty i wyraźny dźwięk jak na urządzenia tego typu.

Urządzenie posiada w sobie WDR czyli „ Wide Dynamic Range” – umożliwia to dobrą rejestrację obrazu nawet na bardzo dużym kontraście. Znacznie polepsza widoczność szczegółów nawet w złych warunkach świetlnych.

Tryb parkingowy – to przydatna funkcja gdy pozostawia się auto na parkingach. Kamera dzięki temu że ma wbudowany czujnik ruchu, automatycznie się uruchomi gdy wykryje coś w pobliżu auta. Jest to istotne gdyż często obicia samochodu na parkingach pozostają bezkarne z powodu ucieczki winnego.

Kamerą Mivue 785 można także wykonywać zdjęcia – może działać jako aparat fotograficzny, którym można wykonać ujęcia szkody z zewnątrz pojazdu.

Na wyposażeniu także znajduje się tryb nocny. Kamera uruchamia się automatycznie po zapłonie auta jak i wyłącza się niedługo o jego wyłączeniu (z pominięciem czuwania w trybie parkingowym). Także ma wbudowany czujnik wstrząsów i wspomniany wcześniej czujnik ruchu.

Wideo rejestrator Mio MiVue 785 obsługuje karty pamięci microSD o pojemności do 128 GB – zapewni to dziesiątki godzin nagrań trasy. Klasa kart powinna wynosić 10 lub ultra w szybkości zapisu aby płynnie działała z urządzeniem.

Kamera samochodowa charakteryzuje się bardzo wysoką jakością obrazu oraz detalom szczegółów. Nawet przy złym oświetleniu czy warunkach pogodowych obraz i tak jest bardzo dobry i czytelny. Całość wizualnie oraz od strony technicznej prezentuje się powyżej przeciętnej.

Naszym zdaniem wideo rejestrator Mio MiVue 785 to produkt jaki jest zdecydowanie godny polecenia. Nagrywa filmy o bardzo dobrej jakości obrazu i działa bardzo płynnie. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Jeden komentarz

  1. Mariusz43 pisze:

    Wszystkie kamery Mio mają dobrą jakość nagrywania obrazu ta także. Ogólnie niewiele się one różnią w tych nagraniach, jest czytelne i to najważniejsze. Ogólnie firma trochę jest droższa niż konkrecja bo jest takim swego rodzaju marką topową w sprzęcie tego typu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: