Kamera samochodowa Mio MiVue C312 Wideorejestrator – Opinia i Test

Kamera samochodowa C312 MioKamera samochodowa (wideorejestrator) Mio MiVue C312 – to urządzenie, jakie pozwoli nagrywać obraz podczas jazdy tego co znajduje się przed samochodem.

Rejestratory jazdy mogą pomoc uniknąć odpowiedzialności w licznych sytuacjach drogowych jak i dadzą pewne zabezpieczenie swoich roszczeń do odszkodowania z tytułu kolizji.

Kamera samochodowa nagrywa obraz w rozdzielczości Full HD czyli 1920x1080p. Jest to obecnie standard wielkości rejestrowanego obrazu. Szybkość klatek na sekundę wynosi 30 – jest to całkowicie płynny obraz bez najmniejszego skokowego nagrania. Obraz jest nagrywany z dźwiękiem za sprawą wbudowanego mikrofonu. Obraz w dobrych warunkach świetlnych jest dobry, w trudniejszych jest o zmniejszonej klarowności. Mimo wszystko wystarczy do nagrania rejestracji samochodów oraz tego co dzieje się na drodze.

G-Sensor przeciążeń pracuje w 3 osiach – pozwoli on wykryć każdą nagłą zmianę poruszania się pojazdu i zapisze obraz z tego zdarzenia. Przeciążenie powstają wskutek stłuczek czy potraceń auta.

Cała kamera jest niewielkich rozmiarów – nie zajmie dużo miejsca na szybie pojazdu i także nie będzie się rzucać w oczy.

Jej nagrywanie startuje automatycznie po włączeniu silnika samochodu. Jeśli ktoś w zasilaczu samochodowym będzie miał stałe napięcie, nawet przy wyłączonym silniku to kamera i tak będzie pracować. W większości przypadków jednak jest to napięcie pojawiające się dopiero po przekręceniu stacyjki.

Kamera samochodowa Mio MiVue C312 posiada sensor optyczny nagrywania 2 M – choć nie do końca wiadomo co to oznacza. Czy chodzi o piksele czy odległość reakcji czujki a może zasięg typu nocnego – różnie jest określane to w różnych produktach tym samym oznaczeniem. Przesłona wynosi F2.2 – jest dość jasna – pozwoli rejestrować czytelny obraz nawet w słabych warunkach oświetleniowych.

Ekran TFT LCD posiada 2 cale – można na nim przejrzeć wykonane nagrania jak i ustawić to co się potrzebuje w opcjach kamery samochodowej.

Filmy jakie nagrywa wideo rejestrator mają format MJPEG – bardziej elastyczne by były mp4 lub avi, jednakże jest to także powszechny format który można otwierać i przeglądać na dowolnym urządzeniu.

Kąt widzenia soczewki to 130 stopni – pozwoli nagrywać obraz wszystkiego co znajduje się przed pojazdem oraz po bocznych krawędziach od maski.

Kamera samochodowa obsługuje karty pamięci do 64 GB na stronie producenta – choć w niektórych sklepach można przeczytać że do 128 GB – często są takie rozbieżności w produktach elektronicznych. Najlepiej zamontować zawsze kartę klasy 10 lub większej.

Głowica rejestratora jest ruchoma, można ją dostosować pod względem nachylenia do własnych potrzeb oraz upodobań.

Warto także wspomnieć o możliwości wykonywania zdjęć urządzeniem – choć mogą być zrobione tylko z wnętrza auta z racji że nie ma on własnego zasilania bateryjnego ani wbudowanego akumulatora.

Złącza to 1x USB z Mini USB oraz czytnik kart pamięci microSD. Obraz nagrywany jest w pętli – czyli niepotrzebne starsze nagrania są automatycznie nadpisywane przez nowsze. W razie nagłego przeciążenia – plik zdarzenia zostanie zabezpieczony automatycznie przed automatycznym nadpisaniem.

W zestawie Mio MiVue C312 znajdują się:

 • Kamera samochodowa Mio MiVue C312
 • Uchwyt do szyby samochodu – na ssawkę – najlepszy tych mocowania
 • Zasilacz samochodowy na długim kablu
 • Karta gwarancyjna – standardowe 24 miesiące
 • Instrukcja obsługi
 • Opakowanie kartonowe urządzenia

Wideorejestrator Mio MiVue C312 – to bez wątpienia fajna kamera samochodowa, jaką można nabyć w rozsądnej cenie. Nagrywa ona czytelny obraz oraz spełnia wszystkie podstawowe i niezbędne funkcje urządzeń tego typu. Zdecydowanie warto ją wybrać jeśli planujemy tańszy zakup kamery samochodowej i nie potrzebujemy nazbyt wielu opcji. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

3 komentarze

 1. KubaTwit

  W zasadzie mio to co roku wydaje tak jak i inne firmy nowe modele, one nie mają nic nowego niż poprzednie ale stale nowe są robione aby była jakaś tam premiera. Mam własny rejestrator już 3 lata i mimo tylu nowości on nadal ma te same parametry i możliwości co te najnowsze teraz. Nie wiem po co co chwila wydawać nowe urządzenia choć tak naprawdę to są takie same o tych samych parametrach tylko pod inną nazwą.

 2. DAVI

  Mi tam najprostsza kamerka wystarcza do auta. Dałem za swoją 200 i jakość nagrywania jest czytelna. Ważne aby było wiadomo kto zawinił jak zdarzy się jakaś nieprzyjemna sytuacja a rejestracje i tak widać jak auto jest z przodu.

 3. KamilKłys

  Sprzęt niczego sobie, może obraz nie urywa 4 liter ale znowuż po co ma być jeszcze lepszy. Ważne aby było wiadomo co się wydarzyło i kto odpowiada za takie coś. Pamiętam swój tracer tam nic nie było widać, nie było pewne czy to samochód czy furmanka przed nami ale to kilka lat temu. Technika idzie do przodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.