Kamera samochodowa Mio MiVue C320 – Opinia i Test

Kamera samochodowa C320MiVue C320 jest to rejestrator trasy w postaci kamery samochodowej wydany przez firmę Mio. Jest to urządzenie jakie nagrywa wszystkie sytuacje na drodze jakie mają miejsce, gdy korzystamy z samochodu.

Jest to bardzo przydatne gdyż mogą nas spotkać podczas jazdy różne zdarzenia do których przyda się późniejsze nagranie.

Już na wstępie trzeba napisać, że coraz więcej samochodów jest wyposażonych w tego typu urządzenia i jest to bardzo dobre rozwiązanie. Zapieni one nam dowód, kto miał rację na skrzyżowaniu czy podczas kolizji oraz może być przydatne także dla innych użytkowników ruchu – jakim możemy użyczyć nagrania z sytuacji jaka miała miejsce przed naszym autem.

Kamera samochodowa Mio MiVue C320 posiada szklaną soczewkę typu F2.0 (jasna , także dobra do pracy w trudnych warunkach oświetlenia) jaka zwiększa wyrazistość obrazu a same nagranie wykonywane jest w jakości szerokokątnego Full HD 1080p i 30 klatek na sekundę o kącie widzenia 130 stopni bez efektu martwej strefy. Pliki jakie są zapisywane mają konwerter technologiczny H.264 – czyli taki jaki stosuje się w większości aparatów z funkcją nagrywania filmów Full HD.

Urządzenie jest także wyposażone w 2 osiowy sensor przeciążeń – rejestrują siłę przeciążenia, kierunek ruchu oraz przyspieszenie – jest to wkomponowane jako informacja wizualna w filmie. MiVue C320 potrafi odtwarzać na swoim wyświetlaczu o wymiarach 2 cali filmy w jakości Full HD jakie zarejestrowała kamera – jest to przydatna funkcja przeglądu danych.

Istnieje także możliwość udostępniania nagrań na social portalach typu YouTube czy Facebook za pomocą programu MiVue Manager.

Istotnym faktem jest, że kamera zacznie nagrywać obraz automatycznie po uruchomieniu silnika samochodu. Można wybrać nagrywanie filmuw w długość 3 lub 5 minut czasu – tworzą się kolejno narastające pliki z nagraniami całego przebiegu trasy.

Gdy pojemność pamięci zostanie zapełniona kasują się automatycznie najstarsze pliki zastępowane nowszymi. Nawet pod wyciągnięciu zasilania i tak będzie ona jeszcze działała przez jakiś czas na wbudowanym akumulatorze, co jest dobrym rozwiązaniem w razie stłuczki.

Kamera porządkuje materiały według typu i daty nagrania.

Zestaw składa się z ruchomej głowicy mocującej do szyby na przyssawkę, ładowarki samochodowej, podręcznika użytkowania, kamery Mio MiVue C320 oraz pudełka. Kamera ma wymiary 62.2 x 51.2 x 37.4 (mm) – jest ona jak widać bardzo kompaktowa. Waga to zaledwie 58 gram. Wyświetlacz ekranu 2 cale ma format obrazu 4:3.

Urządzenie posiada także funkcję robienia zdjęć. Nagrania filmów są w formacie .MOV a sama kamera obsługuje karty pamięci SD do 128 GB. Średnia waga pliku 5 minutowego to około 300 MB. To daje około 3600 MB (3,6 GB) na 1 godzinę nagrania. Jest to absolutnie wystarczające do nagrania trasy jazdy i ewentualnych zdarzeń.

Jakość obrazu jest bardzo przyzwoita a nawet dobra – szczególnie w dobrych warunkach oświetleniowych czyli za dnia – obraz jednak nie jest tak klarowny jak oczywiście w aparatach typu lustrzanka gdzie całe urządzenia są większe.

Czasami może być problem z odczytaniem rejestracji jakiegoś auta nocą gdy jest one w większej odległości a szczególnie gdzie odbiją się refleksy światła. Nocą widok z kamery jest trochę ziarnisty i trochę zaszumiony – w zależności od oświetlenia ulic. Natomiast i tak na kamerze będzie dobrze zarejestrowane całe zdarzenie drogowe bo mówimy tutaj o ostrości małych elementów całego obrazu.

Tryb foto jest jakości średniej – szczególnie nocą – ale pamiętajmy że kamera tego typu oczywiście nie może mieć lampy błyskowej i długiego efektu naświetlania, gdyż zdjęcia z reguły robi się w ruchu i tak samo filmy w przypadku tego typu urządzeń nocą zawsze będą miały zbliżone rezultaty.

Ogólnie podsumowując kamera samochodowa Mio MiVue C320 jest jednym z lepszych produktów tego typu na rynku. Na pewno jej ogromne zalety to mały rozmiar, dość dobra jakość obrazu oraz łatwość obsługi całego urządzenia.

Na pewno warto wyposażyć się w taką kamerę aby zwiększyło to poczucie bezpieczeństwa i niejasnych sytuacji podczas zdarzeń drogowych dla siebie jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Firma Mio także należy do lepszej jakościowo marek sprzętów elektronicznych. Naszym zdaniem jest to produkt godny wypróbowania i polecenia. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *