Kamera samochodowa Mio MiVue C325 – Opinia i Test

Kamera mio c325Kamera samochodowa (wideo rejestrator) Mio MiVue C325, to nowoczesne urządzenie – jakie pozwoli rejestrować obraz i zdarzenia podczas jazdy samochodem.

Kamera ta zabezpieczy przed wymuszeniem odszkodowania przez nieuczciwych kierowców jak i podczas niejasnych sytuacji w trakcie udziału w kolizjach.

Kamera uruchomia się automatycznie po włączeniu silnika i rozpoczyna nagrywanie obrazu w pętli. Dzięki temu nie trzeba pamiętać o ręcznym włączaniu oraz nagranie zawsze jest wykonywane automatycznie, wraz z nadpisaniem plików na starsze nie istotne nagrania.

Na nagraniach jest widoczna data oraz godzina wykonanego filmu. Dzięki dobrej widoczności rejestracji poprzedzających samochód, staje się to świadkiem zdarzeń drogowych. Także dzięki wbudowanemu aparatowi fotograficznemu można wykonać zdjęcia stłuczki i biorących w niej udział pojazdów. Również można dodać informację aby w filmie była wyświetlana rejestracja samochodu jaki rejestruje obraz.

Podczas jazdy włącza się automatycznie wygaszacz ekranu, który pokazuje czas i tryb nagrywania na wyświetlaczu.

Wideo rejestrator Mio MiVue C325 nagrywa obraz w rozdzielczości Full HD czyli 1080p – 1920×1080 pikseli. Jest to kamera szerokokątna o parametrach obrazu 16 na 9. Format zapisu plików to MP4. Filmy są nagrywane z prędkością 30 klatek na sekundę. Zapewnia to bardzo płynny obraz wszystkich nagrań.

Kąt widzenia obiektywu szerokokątnego wynosi 130 stopni. Pozwoli to dokładnie rejestrować obraz i zdarzenia jakie mają miejsce przed maską auta oraz po jego lekkich bokach z przodu pojazdu.

Konwerter obrazu to H.264 – czyli ten, jaki zapewnia najwyższą jakość obrazu względem niskiej wagi pliku. Jest to konwerter obecnie największej równowagi – jakość względem ciężar pliku. Z reguły jest on stosowany we wszystkich aparatach i kamerach cyfrowych.

Dodatkowo na wyposażeniu kamery samochodowej C325 od Mio jest możliwość regulacji ekspozycji EV. Pozwala to dostosować jasność obrazu kamery w trudnych warunkach oświetlenia. Bardzo przydatna funkcja podczas śniegu, po ciemku czy w jasnym słońcu.

W kamerze znajduje się 3 osiowy sensor przeciążeń – zapisuje on siły przeciążenia, kierunek poruszania oraz przyspieszenia. Działa w trybie rejestracji nagłych zdarzeń oraz trybie parkingowym.

Obiektyw kamery składa się z 5 szklanych soczewek oraz filtru podczerwieni. To wpływa na jakość nagrywanego obrazu oraz widoczność elementów podczas jazdy nocnej. Obiektyw ma jasność F2.0, czyli odpowiednią do rejestracji ładnego obrazu nawet w brzydkiej pochmurnej pogodzie lub nocą.

Urządzenie obsługuje karty pamięci do 128 GB microSD – pamiętać należy, że najlepiej sprawdzają się te o najszybszym zapisie klasy 10 lub ultra. Jest to bardzo istotne z tego powodu, że filmy Full HD potrzebuję szybkiego przetwornika danych.

Na wyposażeniu kamery Mio MiVue 325 znajduje się także wbudowany mikrofon – rejestruje on wszystkie dźwięki otoczenia oraz dziejące się w aucie. Można go także traktować jako dyktafon.

Zestaw urządzenia składa się z:

  • Ładowarki samochodowej (do fajki auta)
  • Uchwyt do montowania na szybkie, na ssawkę (najlepszy typ uchwytów)
  • Dokumentacja techniczna
  • Instrukcja obsługi w języku Polskim
  • Karta gwarancyjna – okres 24 miesiące od daty zakupu
  • Oryginalne opakowanie urządzenia

Urządzenie posiada kolorowy ekran wyświetlacza LCD o wielkości 2 cale. Na ekranie tym można zobaczyć nagrania jakie zostały wykonane oraz zdjęcia a także nawigować w menu kamery.

Kamera samochodowa Mio MiVue C325 posiada w sobie wbudowany akumulator. Dzięki niemu możemy wyjmować urządzenie z samochodu i wykonać nim zdjęcia podczas stłuczki lub innych elementów jakie warto uwiecznić podczas wyprawy.

Tryb nocy, automatyczne ustawienia – jakie zapewniają lepszą widoczność w nocy, to także funkcja warta uwagi. Pozwoli ona nagrać obraz podczas nocnej jazdy czytelny i o lepszych warunkach widoczności niż typowy obiektyw bez tego wspomagania.

Wymiary urządzenia to:

  • Grubość – 36,9 mm
  • Wysokość 51 mm
  • Szerokość 62,2 mm

Jak widać zajmie ona mało miejsca na szybie auta i nie będzie przeszkadzała w widoczności trasy dla pasażera czy kierowcy. Waga całej kamery to zaledwie 65 gram.

Urządzeniem można wykonać także zdjęcia równolegle podczas nagrywania filmów. Łącza to zasilanie oraz mikro USB. Kamera samochodowa po wyczucia wstrząsu przez G sensor automatycznie zabezpieczy nagranie, aby nie zostało one w przyszłości nadpisane automatycznie – to zabezpieczenie by zachować istotny dowód i nie martwić się o jego utratę.

Kamera samochodowa Mio MiVue C325 to zdecydowanie dobry produkt, jaki jest godny polecenia. Nagrywa ona bardzo dobrze obraz w zmiennych warunkach pogodowych a także nocą, Jej prosta obsługa a zarazem ekstatyczny wygląd na pewno spodobają się kierowcą. Podsumowując jest to bardzo dobre urządzenie, które warto posiadać we własnym aucie. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: