Kamera samochodowa Mio MiVue C380 Dual – Opinia i Test

Kamera Mio C380 dualKamera samochodowa Mio MiVue C380 Dual – to tak naprawdę zestaw dwóch kamer do samochodu. Przedniej o tytułowej nazwie oraz tylnej A30.

Mają one za zadanie wzmocnić maksymalnie ochronę przed niejasnymi sytuacjami na drodze, zarówno przed jak i za pojazdem.

Kamera nagrywa obraz w rozdzielczość Full HD 1920x1080p z 30 klatkami na sekundę. Jest to całkowicie płynny obraz nagrań. Soczewka posiada jasność F 1.8 – jest to jasny obiektyw, jaki łapie dużo światła a tym samym obraz nawet w nocy jest znacznie lepszej jakości. Pliki są zapisywane w formacie MP4. Jakość nagrywanego obrazu przez kamerę jest bardzo wysoka pod względem detali.

Koder plików to H.264 – czyli ten, jaki pozwala zachować wysoką jakość obrazu względem jak najmniejszej wagi plików. Jest to najpopularniejszy obecnie typ kodera strumienia video.

Soczewka posiada szeroki kąt widzenia 130 stopni. Pozwoli to widzieć zarówno to co dzieje się przed maską auta jak i po bocznych krawędziach przed pojazdem z otoczenia drogi.

Kamera samochodowa Mio MiVue C380 Dual włącza się automatycznie po uruchomieniu silnika pojazdu. Chodzi tutaj o stały dopływ energii do urządzenia z zasilacza samochodowego.

Dzięki wbudowanemu odbiornikowi GPS – na nagraniach jest naniesiona geo lokalizacja samochodu oraz prędkość jazdy. Zapis prędkości jeśli ktoś się obawia nieprzyjemnego dowodu można wyłączyć. Na nagraniu także jest nazwa urządzania oraz data i czas nagrania.

Kamera posiada 3 osiowy G-sensor przeciążeń (czujnik wstrząsów) – gdy urządzenie wykryje nagłe przeciążenie, jakie towarzyszy zawsze stłuczką, to automatycznie zabezpieczy nagrania przed nadpisaniem w katalogu chronionym.

W zestawie znajduje się także tylna kamera jaka nagrywa obraz także Full HD A30. Nagrywa obraz za pojazdem, zabezpiecza pojazd przed stłuczką z tyłu. Jest mocowana na taśmę przylepną.

W urządzeniu jest wbudowane ostrzeżenie o fotoradarach – aktualizacja tych miejsc jest całkowicie bezpłatna i dożywotnia. Pomoże to zachować bezpieczną prędkość podczas zbliżania się do miejsc niebezpiecznych.

Warto wspomnieć o oprogramowaniu MiVue Manager – można na nim odtwarzać filmy, udostępniać je na serwisach społecznościowych, tworzyć trasę przejazdy na mapach googe po śladach GPS. Segregować nagrania oraz analizować kierunki poruszania się pojazdu z nagrań.

Ekran kamery Mio MiVue C380 Dual posiada 2 cale. Jest to mały wyświetlacz. Sensor optyczny to AIT8328D oraz optyczny nagrywania IMX323. Kamera nagrywa dźwięk dzięki wbudowanemu mikrofonowi.

Posiada tryb nagrywania nocnego, aby jakość nagrań po zmroku była lepsza – oraz możliwość ustawień 7 różnych balansów bieli EV.

W kamerze jest możliwość ustawienia alertu utrzymywania danej prędkości. Także ekran w trybie pracy HUD jaki nie będzie rozpraszał kierowcy – tryb informacyjny.

MiVue C380 posiada także możliwość wykonywania zdjęć z geo tagowaniem obrazu.

Istotna funkcją jest alert przekroczenia prędkości przez pojazd jakim się poruszamy. To może nas ochronić przed mandatami za nadmierną prędkość na danych docinkach drogi.

Obsługuje karty microSD do pojemności 128 GB – powinny być klasy 10 lub ultra. Chodzi tutaj o to, aby mogły szybko zapisywać dane – w innych przypadkach obraz mógłby się przycinać.

W zestawie otrzymamy: Kamerę przednią Mio MiVue C380 oraz tylną A30, kabel łączący kamery, kabel rozgałęziający sygnał kamery, zasilacz samochodowy, uchwyt na kamerę w samochodzie na ssawkę, instrukcje, karty gwarancyjne oraz oryginalne opakowanie urządzenia.

Akumulator urządzenia posiada 240 mAh – pozwoli na pracę przez kilka minut urządzenia bez stałego źródła zasilania. Można je wyjąć z samochodu i porobić nim zdjęcia lub film.

Łącze to mini USB. Wymiary urządzenia to w milimetrach 51,2 wysokości na 62,6 szerokości oraz 37,4 grubości. Waga zaledwie 59,5 gram.

Głowica mocująca rejestrator jest ruchoma, aby lepiej go dopasować do nachylenia szyby pojazdu.

Kamera samochodowa Mio MiVue C380 Dual to bez wątpienia bardzo dobre urządzenie. Nagrywa obraz w świetnej jakości pod względem detali a także jest to zestaw dwóch kamer zabezpieczających samochód przed niejasnymi sytuacjami na drodze zarówno przed jak i za pojazdem. Jest to urządzenie zdecydowanie warte polecenia. Zapraszamy do kolejnych artykułów oraz testów i opinii w serwisie oraz komentarzy.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: