Kamera samochodowa Navitel CR900 – Opinia i Test

Navitel CR900Kamera samochodowa Navitel DVR CR900 – to rejestrator jazdy o bardzo wysokich parametrach jakości nagrywania obrazu. Urządzenie to pomoże zabezpieczyć kierowcę przed wymuszeniami odszkodowania oraz niejasnymi sytuacjami na drodze.

Nagrania są wykonywane automatycznie przy uruchomieniu auta (podłączeniu zasilania) jak i wyczuciu poprzez czujnik optyczny ruchu przed samochodem – nawet podczas postoju. Nie trzeba więc pamiętać o włączaniu go ręcznie za każdym razem.

Wideo rejestrator nagrywa obraz w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 czyli 1080p w prędkością 30 klatek na sekundę. Obraz jest bardzo płynny a co więcej w doskonałej jakości pod względem detali i odwzorowania barw. Obiektyw jest wykonany z 4 warstwowego szkła przez firmę Sony – SONY Exmor R CMOS.

Kompresja wideo jest oparta o kodek H.264 – czyli ten jaki pozwala zachować doskonały obraz względem małej wagi pliku.

Format zapisu plików wideo to MOV, natomiast zdjęcia są zapisywane w formacie JPG. Rozdzielczość obrazu wynosi 12 MP (Mega Pikseli – milionów pikseli) – to także dzięki temu obraz jest tak wysokiej jakości.

Wyświetlacz posiada 2,7 cala typu TN o rozdzielczości obrazu 960 x 240 px – pozwala to na swobodne przeglądanie wykonanych nagrań na urządzeniu oraz nawigację w menu rejestratora.

Kąt widzenia obiektywu to 120 stopni – pozwala on rejestrować obraz nie tylko bezpośrednio przed maską auta, ale także po jego bocznych krawędziach z przodu maski oraz samo otoczenie drogi przed samochodem.

Czujnik przeciążenia (G – Sensor) jaki jest wbudowany pozwoli rejestrować wydarzenia, jakie powstają w wyniku nagłego przyspieszenia pojazdu, hamowania czy kolizji lub stłuczki. Także wcześniej wspomniany czujnik ruchu zabezpieczy auto na parkingu gdy komórka wykryje ruch przed autem. To dość istotne gdyż z reguły uszkodzenia pojazdu na parkingach są bezkarne a sprawcy uciekają z miejsca stłuczki.

Tryb parkingowy działający na detekcji ruchu jest jak najbardziej bardzo przydatną opcją wszystkich urządzeń tego typu. W tej kamerze działa on bardzo płynnie.

Kamera samochodowa Navitel CR900 obsługuje karty pamięci do pojemności 64 GB. Pozwoli to nagrać wiele godzin podróży. Dzięki temu, że obraz z kamery jest bardzo wysokiej jakości, nagrania można traktować także jako pamiątka podróży. Obsługiwane karty to microSD.

Procesor urządzenia to MSTAR AIT8328P – zapewni on płynne działanie nagrywania w każdej sytuacji bez najmniejszych przycięć obrazu.

Kamera posiada wbudowany mikrofon, jaki rejestruje dźwięki z auta jak i otoczenia pojazdu. Także w urządzeniu jest głośnik jaki pozwoli odsłuchać nagrania.

Okres gwarancyjny na urządzenie wynosi standardowe 24 miesiące – pełne dwa lata.

W zestawie wideo rejestratora Navitel DVR CR900 znajdziemy:

  • 2x uchwyt samochodowy (1 na ssawkę oraz 1 na przylep)
  • Ładowarkę samochodową na fajkę
  • Kabel USB do łączności urządzania
  • Ściereczka z mikrofibry do czyszczenia obiektywu
  • Instrukcję obsługi
  • Kartę gwarancyjną
  • Oryginalne opakowanie urządzenia
  • Voucher z dożywotnią licencją na mapy krajów europy na urządzanie mobilne.

Kamera samochodowa Navitel DVR CR900 to bez wątpienia bardzo dobre urządzenie. Jakość nagrywana obrazu jest bardzo wysoka i czytelna z doskonałą szczegółowością. W urządzeniu tym są wszystkie niezbędne dodatkowe elementy takie jak tryb parkingowy, G-sensor, tryb fotograficzny.

Naszym zdaniem jest zdecydowanie godne polecenia z racji na bardzo wysoką jakość obrazu oraz przystępną cenę. Warto także zwrócić uwagę na dwa osobne uchwyty, jakie pozwolą migrować z kamerą do różnych pojazdów lub po prostu można wybrać taki tryb mocowania, jaki bardziej odpowiada. Navitel DVR CR900 to zdecydowanie bardzo dobre urządzenie jakie warto wypróbować. Zapraszamy do kolejnych tematów oraz testów i opinii w serwisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *