Kamera samochodowa Xblitz X5 WiFi – Opinia i Test

Xblitz X5 Kamera SamochodowaKamera samochodowa Xblitz X5 WiFi – to nowoczesne urządzenie rejestrujące obraz w wysokiej jakości, o niezwykle czystym obrazie nagrań.

Rejestratory jazdy to w dzisiejszych czasach praktycznie niezbędne wyposażenie auta – mogą zabezpieczyć przed wymuszeniami odszkodowania jak i niejasnymi sytuacjami podczas zdarzeń drogowych.

Testowana kamera samochodowa Xblitz X5 posiada w sobie szklaną soczewkę 6G – jaka zapewnia lepszą jakość obrazu w dowolnych warunkach oświetleniowych.

Obiektyw szerokokątny soczewki ma rozstaw 140 stopni zakresu widzialności. Jest to w zupełności wystarczające do ogarnięcia nagraniem tego co się dzieje przed pojazdem jak i jego bocznych krawędziach od przodu czyli otoczenia drogi jaką się poruszamy.

Kamera nagrywa obraz w rozdzielczości Full HD 1920×1080 pikseli czyli 1080p. Szybkość klatek na sekundę wynosi 30. Zapewni to całkowicie płynny obraz podczas nagrań. Lub 1208×720 czyli 720p z szybkością 60 klatek na sekundę. Obraz jest w bardzo wysokiej jakości pod względem detali. Jest to praktycznie standard w urządzeniach tego typu.

Sensor optyczny to Sony IMX323, pliki filmowe są zapisywane w formacie MOV. Wszystko jest w koderze H.264 – czyli tym, jaki zachowuje równowagę między wagą pliku a jego wysoką jakością obrazu. Jest to najpopularniejszy koder plików w urządzeniach nagrywających.

Urządzenie potrafi także wykonywać zdjęcia w formacie JPG w rozdzielczości około 12 Mpx – jakość zdjęć jest dość wysoka, funkcja ta może się przydać podczas robienie zdjęć jakiejś kolizji czy rzeczy jakie chcemy zapamiętać po drodze – telefony, bilbordy, pamiątkowe foto i tego typu zadania.

Poniżej nasz film o wideo rejestratorze Xblitz X5 – wraz z testem jego działania:

Urządzenie to posiada wbudowane łącze WiFi – dzięki temu można połączyć kamerę z telefonem. Za pomocą tego łącza można obsługiwać kamerę lub robić podgląd na telefonie to co widzi obecnie kamera. Także można pobierać filmy i je archiwizować za sprawą dodatkowej aplikacji na telefonie.

Montaż kamery samochodowej Xblitz X5 odbywa się na bazie wykorzystania taśm przylepnych – taśmy te są bardzo silne. Sprawia to problem jeśli chce się uchwyt zmienić do innego auta. W zestawie mamy 2 taśmy przylepne zapasowe. Jeśli rejestrator docelowo ma być w jednym aucie jest to rozwiązanie jak najbardziej dobre. Jest to podobne rozwiązanie jak w wideo rejestratorze Lamax T10.

Kamera X5 Xblitz
Kamera wideo rejestrator jazdy X5 Xblitz – wygląd urządzenia.

Lepszym rozwiązaniem jest propozycja kamery Navitel R1000 – czyli kulki magmatycznej, mocowanej niestety także na taśmę. Mimo wszystko bardzo elastycznej w montażu i demontażu. Posiada wbudowany magnetyczny klips.

Wyświetlacz urządzenia TFT LCD posiada 2,45 cala – można na nim obejrzeć wykonane nagrania czy zdjęcia oraz nawigować w menu kamery samochodowej. Sprzęt ten pracuje na procesorze NTK96658 – nie ma w nim najmniejszych zacięć czy problemów z płynnością działania.

Warto wspomnieć o 3 osiowym G-Sensorze przeciążeń urządzenia. Działa on na tej zasadzie, że gdy rejestrator jazdy wykryje jakieś nienaturalne przyspieszenie, uderzenie, nieoczekiwaną zmianę kierunku poruszania się pojazdu, to automatycznie zabezpieczy nagrania z tego zdarzenia. Czułość takiego sensora także można regulować. Dzięki temu płynniej będzie rejestrował zachodzące zdarzenia.

Kamera Xblitz X5 jest wyposażona w programowy tryb nocny – pozwala on zachować lepszą jakość obrazu podczas trudnych warunków oświetleniowych w tym nocą.

WDR – to kolejna funkcja jaka pozwala zachować znacznie lepszej jakości obraz w miejscach, gdzie kontrasty są zbyt duże. Na przykład jadąc pod słońce czy przy nagłych przebłyskach świetlnych obraz i tak będzie czytelny a nie prześwietlony lub z flarami.

Tryb parkingowy – to przydatna funkcja jaką oferuje to urządzenie. Zapewnia nagrania zdarzeń jakie mają miejsce na parkingu. Tryb ten działa w sposób pasywny – kamera jest uśpiona do czasu wyczucia przez G-sensor jakiegoś poruszenia pojazdu – wtedy automatycznie zaczyna rejestrować. Także gdy kamera wyczuje ruch przed soczewką (detekcja ruchu) w pobliżu pojazdu automatycznie włączy zapis.

Karty pamięci jakie przyjmie urządzenie są do 128 GB najlepiej klasy 10 lub ultra – zapewni to bardzo wiele godzin nagrań trasy przejazdu. Zapis odbywa się w pętli – jeśli pliku nie zabezpieczymy ręcznie lub nie zrobi tego automatycznie urządzenie – to będą niepotrzebne nagrania automatycznie nadpisywane od najstarszego.

Xblitz X5 posada w sobie wbudowany głośnik oraz czuły mikrofon – możemy więc traktować go także jako dyktafon. Słychać na nim dobrze otoczenie samochodu oraz co dzieje się wewnątrz pojazdu.

Wymiary urządzenia to: 100 milimetrów długości na 65 szerokości i 30 grubości. Waga to zaledwie 25 gram. Łącza urządzenia to mini USB 2.0 oraz A/V.

Kamera posiada wbudowany akumulator o pojemności 200 mAh litowo–jonowy. Zasilany i ładowany jest bezpośrednio z gniazdka samochodowego.

Gwarancja urządzenia wynosi pełne 24 miesiące (2 lata).

Nagrywanie rozpoczyna się w urządzeniu w sposób automatyczny – nie trzeba pamiętać o jego włączaniu o ile zasilanie jest podłączone w samochodzie. W innym wypadku należy użyć przycisku włączania / wyłączania.

W zestawie znajdziemy:

 • Kamerę samochodową Xblitz X5
 • Ładowarkę samochodową z kablem
 • Kabel USB – łącze z komputerem
 • Instrukcja obsługi
 • Czytnik kart pamięci
 • 2 zapasowe taśmy przylepne
 • Adapter uchwytu samochodowego aby dostosować go do innego pochyłu szyb w samochodzie
Zestaw X5
Zestaw elementów kamery samochodowej X5 Xblitz.

Kamera samochodowa Xblitz X5 to bez wątpienia bardzo dobre urządzenie. Nagrywa obraz w bardzo dobrej jakości pod względem detali a sama ma nowoczesny wygląd. Kamera posiada wszystkie niezbędne funkcje, jakie działają w niej w sposób bardzo intuicyjny a zarazem płynny.

Nasza ocena kamery samochodowej Xblitz X5:

Zalety urządzenia Xblitz X5:

 • Dobra jakość nagrywanego obrazu.
 • Łatwość obsługi i wprowadzania ustawień.
 • Radzi sobie w każdych warunkach pogodowych oraz oświetleniowych.
 • Zajmuje mało miejsca na szybie samochodu.
 • Jest stosunkowo tania względem jakości wykonania.

Wady Xblitz X5:

 • Mocowanie na taśmę klejącą, a nie ssawkę.
 • W zestawie tylko dwie taśmy, do mocowania kamery w samochodzie.
 • Mogła by mieć zdecydowanie szerszy kąt widzenia.
 • Przydała by się jej możliwość podłączenia dodatkowo kamery tylnej.

Po długich testach stwierdzamy, że jest to naprawdę dobre urządzenie, zdecydowanie godne polecenia do każdego samochodu. Choć nie wyróżnia się niczym szczególnym. Mimo wszystko to bardzo dobry sprzęt co do jakości działania. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

Dodatkowe źródła do urządzenia:

 1. Opis kamery samochodowej Xblitz X5 producenta] [xblitz.pl] – podstawowe informacje i grafiki [Dostęp: 14/01/2024].
 2. Instrukcja obsługi PDF do kamery Xblitz X5 [instrukcjaobslugipdf.pl] – dostępna również w języku Polskim [Dostęp: 14/01/2024].

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 5 / 5. Ilość ocen: 1

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

5 komentarzy

 1. Automix pisze:

  Mam tą kamerę już z dwa lata i jestem zadowolony. Obraz jest czytelny i dobrej jakości. Problem to tylko fakt że ma przylep zamiast ssawki. Niestety zmieniałem ją do innego auta i tutaj musiałem samemu dokupić nowe taśmy trzymające ją na szybie. Po za tym jest bardzo dobra.

 2. TanGri An pisze:

  Urządzenie jest bardzo fajne i ładnie nagrywa obraz ale niestety jego ogromna wada to taśma przylepna. Nie jest to wygodne do zdejmowania i przekładania na inne auto. Lepsze by były standardowe ssawki. A tak raz się przyczepi i nie można zmienić miejsca. Po za tym jest to całkiem fajny sprzęt jaki dobrze służy. Ogólnie jestem z niego zadowolony. Szkoda że nie ma w zestawie kamery też na tył auta, przydała by się.

 3. Opelowicz Daniel pisze:

  Akurat całkiem dobrze rejestruje ona obraz i warto mieć coś takiego. Niestety zgodzę się, że najsłabszym jej elementem jest stosowanie taśmy zamiast zwykłego mocowania na ssawkę. Jakość obrazu jest zadowalająca, nie jest to jak z aparatu normalnego ale i tak wystarczy nie trzeba nic więcej. Ogólnie oceniam to dobrze choć już robię przymiarkę czy nie lepsze będzie lusterko wsteczne z kamerą.

 4. Astan pisze:

  Posiadam od 2018 roku. Działa super. Szkoda ze apka ma chińskie krzaczki. Po reinstalacji aplikacji nie jestem w stanie dotrzeć do kamery. Nigdy więcej nie kupię produktu bez wsparcia europejskiego.

 5. Urszek48 pisze:

  Bardzo dobra kamera do auta. Jedna z lepszych jakie miałem. Obraz i jakość nagrań bardzo zadowalająca. Niestety także potwierdzam, taśma przylepna to jest nieporozumienie. Nie wiem czemu to stosują, pewnie aby ciąć koszty na maxa. Mimo wszystko jestem z niej zadowolony. Pewnie nowe jakieś kamery do samochodu mogą nagrywać jeszcze lepiej obraz. Ale mi taki wystarcza. Jedyna jej bolączka to brak kamery tylnej w zestawie i możliwości chyba jej podłączenia. Ale po za tym jest bardzo przyzwoita.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: