Kanapka czekoladowa od Wasa – Opinia

Kanapka WasaKanapka czekoladowa od firmy Wasa to produkt jaki można często znaleźć w działach ze zdrową żywnością. Przykładowa paczka mieści w sobie 33 g.

Cenowo wychodzi on dość przeciętnie – nie jest to produkt jaki można określić tanim. W smaku wychodzi bardzo dobrze – aczkolwiek wszystko jest kwestią gusty danego konsumenta.

Skład kanapki czekoladowej Wasa: pełnoziarnista mąka żytnia 52%, tłuszcz roślinny, czekolada 7,3% (cukier, masa kakaowa, nisko tłuszczowe kakao w proszku, naturalny aromat waniliowy), cukier, odtłuszczone mleko w proszku,nasiona sezamu, proszek kakaowy 4,1%, ser w proszku 1,3%, maltodekstryna, sól, masło, aromat, maślanka w proszku, drożdże.

Jak widać skład nie jest zły, nawet można ocenić go w tym miejscu jako wyższej jakości na tle większości konkurentów.

Do wypieku 100 gram użyto 52 g składników pełnoziarnistych – czyli około połowy wagi tego produktu.

Wartość odżywcza w 100 gramach produktu: energia 481 kcal, białko 9,5 g, węglowodany 49 g w tym cukry 13 g, tłuszcz 25 g w tym kwasy nasycone 9,5 g, błonnik pokarmowy 11 g oraz sód 0,27 g. Jak widać jest to dość dobry produkt według tabeli GDA.

Naszym zdaniem Wasa kanapka czekoladowa to dość fajna pozycja półek sklepowych, jaką warto samemu wypróbować i ocenić. Cena mogłaby by być niższa ale i tak jest to produkt zdrowszy niż typowe słodycze przesycone cukrami.

W składzie także nie ma elementów problematycznych, przez co kolejny plus dla producenta. Ogólnie produkt warto polecić. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.