Kiedy skończy się ten temat, że nie znasz angielskiego…?

Nauka AngielskiegoNauka języków, z roku na rok, staje się czymś ważnym. Powstaje coraz więcej szkół i korepetytorów różnego rodzaju języków, którzy umożliwiają naukę na naprawdę wysokim poziomie. Słychać jednak głosy, że język angielski przestaje być uznawany za coś specjalnego, a wręcz dla niektórych staje się koniecznością. Czy to prawda?

Czy język angielski wciąż jest popularny?

Obecnie angielskiego uczą się 2 miliardy ludzi na świecie. Pozwala na lepszą pracę – i to na tym samym stanowisku, podnosi jakość życia, pomaga gospodarce całych krajów. I na dodatek nauka jest zdrowa dla mózgu! Dlatego mamy ogromne oczekiwania wobec szkolnych form nauczania języka, które niekiedy potrafią zawodzić. Ucząc się nawet od przedszkola, nie zdobywamy szczególnych umiejętności językowych, a wciąż gonimy za ideałem, który wyznaczony jest przez znane nam dobrze systemy. Stawianie nieustannie na gramatykę i powtarzanie dobrze znanych formułek, nie przynosi zbyt wiele efektów w praktycznym zastosowaniu języka. Ważna jest kwestia nauki i dobrania idealnego sposobu dla siebie.

Ucząc się języka na własnych zasadach.

Kurs języka angielskiego Speakingo jest jedną z ciekawszych, a na pewno najbardziej intuicyjną propozycją, jaka jest dostępna na naszym rynku. Jest to sposób oparty na Metodzie Bezpośredniej, która w swoim założeniu zakłada, że nauka powinna opierać się na filarach rozmowy, słuchania i powtarzania. Dzięki temu mamy okazję do zgłębiania języka w najbardziej naturalny i swobodny zarazem sposób, który umożliwi przede wszystkim okazję do tego, aby móc jak najlepiej rozwijać swoje umiejętności.

Kurs jest całkowicie online, więc swoboda jest pełna. Można uczyć się w domu przed komputerem, lub w aplikacji na telefon. Nie musimy obawiać się żadnego spóźnienia na zajęcia, niedopasowanych terminów czy dojazdów na drugi koniec miasta. Tutaj możesz wyjąc telefon z kieszeni i ćwiczyć, kiedy tylko chcesz i masz okazję. To super opcja dla ludzi, którzy chcą rozwijać swoje zdolności językowe nawet w środku nocy i czują, że to jest najwłaściwsza pora.

Magią i elementem najwyższego zaskoczenia jest sama forma kursu. Nie mamy tutaj standardowego powtarzania słówek czy nauki poprzesz fiszki. Przede wszystkim mamy okazję do rozmowy po angielsku czyli dobry trening przełamujący barierę językową. Towarzyszy nam w tym native speaker, który pozwala na rozwijanie naszych zdolności, poprzez krótkie nagrania w których z nagrań, odpowiada on na nasze dialogi. A komputer rozumie co do niego mówimy, chwali lub poprawia!

Angielski w innej formie?

Jest to na pewno jeden z ciekawszych i obiecujących pomysłów dla wszystkich tych, którzy chcą nauczyć się języka angielskiego w praktyce. Jeśli czujesz, że dobrze znane Ci metody nie są tym, czego oczekujesz, to propozycja od Speakingo jest tym, czego szukasz! Zresztą możesz wypróbować tę metodę nauki angielskiego przez pierwszy tydzień za darmo i bez żadnych zobowiązań!

3 komentarze

  1. Ziutelk pisze:

    Tak, ja ucze się angielskiego na Speakingo i też polecam!!

  2. MarcinS pisze:

    Jest tak wiele bezpłatnych elementów do nauki języka w sieci, że tym bardziej trudno decydować się na konta w ciemno. Większość daje bezpłatnie jakieś spore zasoby a dodatkowe są płatne subskrypcją czy opłatą. Tutaj od razu podawać dane, to ja wole co innego.

  3. Grabek pisze:

    Korzystałem z SITA ale była bardzo droga. Może i dawała dobre rezultaty ale cena była niestety powalająca. Bardzo ważna jest systematyka. Bez niej niczego się człowiek nie nauczy. Jak uczy się dzień w dzień to idzie już potem łatwo. Trzeba przełamać taki opór i cisnąć go codziennie. Każda metoda jest dobra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *