Kinder Bueno – Opinia

Kinder Bueno wafelKinder Bueno to produkt firmy Ferrero dość dobrze znany z reklam. Jest to wafel pokryty czekoladą mleczną z mleczno – orzechowym nadzieniem.

Już na samym wstępie warto wspomnieć o jego smaku, jest on naprawdę smaczny. Cenowo nie jest to tani produkt, wychodzi drogo ale kompensuje się to, bardzo dobrym smakiem. Opakowanie standardowe miesi w sobie 43 gramy produktu. Są to zazwyczaj dwa osobno pakowane wafelki.

Składniki Kinder Bueno: czekolada mleczna 31,5% na skład której wchodzi: cukier (niestety na pierwszym miejscu), tłuszcz kakaowy, miazga kakaowa, mleko odtłuszczone w proszku, masło odwodnione, emulgator lecytyna sojowa oraz wanilina – sztuczna wanilia.

Następnie na kolejnym pierwszym miejscu ponownie cukier, olej roślinny, mąka pszenna, orzechy laskowe 10,8 %, mleko odtłuszczone w proszku, mleko pełne w proszku, czekolada i ponownie na skład której wchodzi – cukier, miazga kakaowa, tłuszcz kakaowy, emulgator lecytyna sojowa oraz wanilina, kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu, emulgator lecytyna sojowa, substancja spulchniająca wodorowęglan sodu, węglan amonu, sól wanilina.

Jak widać po składnikach są one całkiem niezłe, aczkolwiek skład mógłby by być jeszcze lepszy. Przede wszystkim mniej cukru, bo za każdym razem jest on w tym produkcie na pierwszym miejscu, a więcej jest go tam najwięcej. Następnie wyciąg z prawdziwej wanilii był by lepszy a nie waniliny.

Warto także wspomnieć o wartości odżywczej Kinder Bueno w 100 gramach produktu: wartość energetyczna 575 kcal, białko 9,2 g, węglowodany 49,5 g w tym cukry to aż 41,3 g, tłuszcz 37,3 g w tym kwasy tłuszczowe nasycone aż 17,3 g, błonnik 2 g, sód 0,107 g. – Jest tutaj wysoka norma cukrów oraz kwasów tłuszczowych nasyconych. Nie jest to więc produkt dietetyczny i łatwo przez niego przytyć, jako to przy słodyczach bywa.

Kinder Bueno to całkiem fajny produkt w dość wysokiej jakości zarówno smakowej jak i w sporej części składowej. Naszym zdaniem jest on warty wypróbowania i ocenienia go samemu. Nie jest on dietetyczny ani też tani, wychodzi w rzeczywistości dość drogo. Mimo wszystko jego smak można określić jako bardzo dobry.

Dobrym rozwiązaniem jest także fakt, że każdy z wafelków jest pakowany w oddzielne plastikowe opakowanie. W smaku czuć bardzo wyraźnie czekoladę i orzechy, co jest dobre. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *