Koc piknikowy Spokey Picnic Pirate i Rainbow – Opinia i Test

Koc piknikowy SpokeyKoce piknikowe firmy Spokey – to wyposażenie, jakie może się przydać każdej osobie lubiącej rekreację w plenerze oraz turystykę. Produkty te zostały wykonane w taki sposób, aby zapewnić maksymalny komfort dla ich użytkownika a cała technologia jest o przemyślanych rozwiązaniach.

Testowaliśmy dwa koce piknikowe Spokey Pinic Pirate (z mapą piracką) oraz Rainbow (tęczowy wzór). Firma Spokey w swojej ofercie ma ponad 24 różne wzory graficzne koców piknikowych o różnych wymiarach – dlatego chyba każdy będzie w stanie obrać coś najbardziej odpowiedniego dla siebie pod tymi dwoma względami.

Koce te mogą być z powodzeniem wykorzystane zarówno na plażach, trawnikach lub innych typach terenów rekreacyjnych – wilgotne podłoże nie jest dla nich straszne, a to wszystko za sprawą specjalnego spodu jaki zabezpieczy materiał przed przemakaniem.

Koce piknikowe Spokey mogą mieć różne rozmiary – testowany Rainbow posiada 210x180 cm a Pirate 130x170 cm wielkości. Pozostałe typy mat mają także inne proporcje wymiarów.

Koce piknikowe są w rzeczywistości bardzo lekkie i nie stanowią problemu podczas transportu. Mogą być składane do małych rozmiarów torebkowych. Testowane produkty miały po 2 milimetry pianki PCV zmiękczającej od spodu – służy to zwiększeniu wygody z ich korzystania, poprzez nadanie miękkości nawet na twardszych podłożach.

Pianka jest powleczona silną folią aluminiową, co wpływa zarówno na odporność przed wilgocią od spodu maty piknikowej oraz izolacją termiczną – przed przykładowo chłodnym lub zbyt nagrzanym podłożem. Dodatkowo spodnią warstwę jest bardzo łatwo wyczyścić – wystarczy tylko jej przetarcie, gdyż nie osadza się na niej brud.

Wierzchnia warstwa koca piknikowego Spokey została wykonana z przyjemnego i miękkiego w dotyku materiału polarowego. Materiał ten nie przenosi udaru cieplnego od nagrzania ani zimna – kocem tym można się nawet owinąć, aby było cieplej wraz z osłonięciem od wiatru.

Koc piknikowy Spokey swobodnie można złożyć w małą kostkę, jaka jest mocowana na rzepa – całość będzie przedstawiała mały pakunek z regulowanym paskiem na ramię lub do noszenia w ręku. Wygląd jest bez wątpienia nowoczesny a całość zajmuje niewiele miejsca w transporcie jak i podczas noszenia.

Aby prawidłowo i łatwo złożyć koc samemu, trzeba go położyć na stronie przedniej na podłożu, gdyż mocowania na rzepa są na froncie, a więc nie może on być złożony do środka, wtedy może się trochę ubrudzić – można spróbować wykonać to w powietrzu ale będzie znacznie trudniej. Złożenie będzie bardzo łatwe gdy wykonają je dwie osoby.

Całość koca składa się z 3 wspomnianych wcześniej warstw, zapewnia mu to dużą wytrzymałość jak i sam komfort korzystania. Waga mat oscyluje w granicach około 1 kilograma. Wymiary złożonej maty w zależności od ich ułożenia są mimo wszystko nieduże co jest dużą zaletą – tak samo są one lekkie.

Testowane przez nas maty – koce piknikowe sprawdzają się praktycznie w każdym ternie w sposób bardzo dobry – mogą nawet posłużyć jako ochrona przed przelotnym deszczem po odwróceniu spodnią stroną. Są bardzo przyjemne w dotyku i wygodne oraz łatwe w transporcie oraz przechowywaniu.

W produkcie tym nie znaleźliśmy żadnych wad – być może poza tym, że warto aby można je było składać także po stronie foliowej by wilgotna strona spodnia (w razie czego), nie stykała się po składaniu z polarem. Ale jest to bardzo mały detal.

Koce piknikowe Spokey – to bez wątpienia bardzo dobre produkty, które są warte polecenia z racji na ich szerokie możliwości wykorzystania oraz ogólnie bardzo dobrą budowę i jakość materiałów. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

2 komentarze

  1. AnnaD pisze:

    Dobry koc, byłem z nim nad morze. Akurat zdarzyło się tak że zaczął padać deszcz a było się daleko od czegokolwiek. Strona ze srebrem jest wodoodporna przez co schowaliśmy się pod tym koce. Jak przeszło położyło się go na mokrej stronie do spodu i też nie przepuszczał wilgoci.

  2. Kamila Ordys pisze:

    Mam go już ponad dwa lata i się sprawdza. Nawet nie widać jakiś większych zużyć, trochę zmechacenia i lekkie przetarcia na spodzie. Bardzo dobry na plażę oraz trawnik. Ogólnie jestem zadowolona z zakupu. Miałem inne ale szybciej się niszczyły niż ten tęczowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *