Kodeki i sterowniki do oglądania filmów na komputerze

Kodeki oglądania filmówWybranie odpowiednich sterowników jest kluczową sprawą gdy chcemy oglądać filmy na komputerze. Wybór spośród setek różnego rodzaju kodeków może być bardzo trudy.

Obecnie nie warto jest testować wszystkie po kolei i sprawdzać jak działają z danym plikiem filmu.

Najprostsza metodą na wybranie dobrego kodeku jest zainstalowanie czegoś kompleksowego. Kompleksowe oznacza tutaj coś co posiada w sobie wszystkie możliwe kodeki odtwarzania filmów wraz z rozkodowaniem dźwięku.

Wybór kodeka więc pada na tylko dwa sterowniki FFdshow oraz K-Lite Codec Pack – należy sprawdzić przed pobraniem tego kodeku jaka obecnie jest jego najnowsza wersja dostępna w Internecie.

Instalacja tego sterownia przebiega na tej samej zasadzie co instalacja zwykłych programów do komputera. Sterowniki te posiadają w sobie wszystkie możliwe dekodery ścieżki plików. Zainstalowanie takiego sterownika wiąże się z kilkoma czynnościami.

Jak zainstalować sterownik kodek do oglądania filmów – instalację zaczynamy od tak naprawdę odinstalowania starych sterowników w „Dodaj usuń programy” z naszego systemu. Następnie klikamy na pobrany przez nas plik instalacyjny kodeka i on sam zainstaluje się w odpowiednim miejscu na dysku twardym.

Kodek czyli sterownik do oglądani filmów aktualizujemy około raz na rok aby mieć zawsze wysokiej jakości odtwarzany obraz w nowych strumieniach danych filmów. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.