Komputer stacjonarny czy laptop – co wybrać

Laptop lepszyPrzy wyborze komputera dobrze kierować się kilkoma czynnikami. Najważniejsza jest wygoda z jego korzystania oraz możliwości jakie on daje.

Przy wyborze laptopa lub innego urządzenia mobilnego spełniające pełni funkcji komputera zyskuje się jego całkowitą mobilność oraz mniejsze pobory energii.

Komputery stacjonarne jednak mają możliwości większej rozbudowy w dodatkowe zespoły jak i mogą generalnie tworzyć silniejsze jednostki. Także części do komputerów stacjonarnych są znacznie tańsze niż do laptopów. Tego typu sprzęt niestety pobiera znacznie więcej mocy a tym samym jego utrzymanie kosztuje znacznie więcej pieniędzy.

Problematyką laptopów jest ich mały rozmiar, przez co nie ma w nich miejsca na dodatkowe podzespoły oraz systemy chłodzenia większych i mocniejszych dodatków emitujących duże nakłady ciepła.

Laptopy za to wygrywają swoją mobilnością a co za tym idzie bardzo szerokim wachlarzem zastosowań. Dodatkowo gdy podłączyć mobilny internet jest to komputer całkowicie przenośny w pełni działającym z wszelkim wyposażeniem i możliwościami.

Wybór między tymi dwoma modelami komputera także może się odbywać na zasadzie wymaganej pracy. Jednostki stacjonarne są przystosowane do cięższej i długo trwalszej pracy niż laptopy. Dodatkowo także należy brać pod uwagę cenę tych zestawów. Z reguły laptopy same w sobie wychodzą taniej ale często mają słabsze parametry techniczne niż stacjonarne jednostki w tych samych cenach.

Przy wyborze sprzętu dla siebie warto spisać sobie najważniejsze cechy jakie powinien spełniać komputer oraz na czym zależy w jego działaniu. Następnie wybrać jedną z tych opcji ofert.

W rzeczywistości nie ma czegoś takiego jak zdecydowanie lepszy komputer stacjonarny lub laptop – wszelkie porównania jakościowe są bezcelowe – bo tego typu sprzęty dobiera się do własnych potrzeb.

Warto porównywać ceny sprzętów o podobnych parametrach technicznych i określić co będzie lepszą opcją znacznie bardziej korzystną. Nie warto natomiast się sugerować opiniami innych osób – tylko własną przemyślaną decyzją. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jeden komentarz

  1. Rawicz pisze:

    Jak ktoś nie gra w gierki to zdecydowanie laptopy są znacznie lepsze. Jeśli ktoś znowuż ma zamiar grać to na pewno zwykły tradycyjny jaki da się rozbudować i w miarę tanio wymienić podzespoły będzie wtedy lepszą opcją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *