Koraliki rowerowe na szprychy i czyszczenie piast roweru

Koraliki roweroweKilka lat temu często były spotykane na szprychach rowerów kolorowe koraliki które można było kupić w każdym prawie kiosku i sklepie. Dzisiaj są one już praktycznie nie widoczne na rowerach. Także popularne były gumki frotki i inne opaski obracające się na piastach od kół.

Były to nie tylko ozdoby na rower ale miały one także i swoje zastosowanie praktyczne. Koraliki podczas wolnego obrotu koła przemieszczały się na szprycach z góry w dół. Przemieszczanie się ich nie tylko wydawało fajne dźwięki i ciekawe efekty ale i służyło do czyszczenia szprych.

Jeżeli ktoś kiedyś miał takie coś na kołach to na pewno pamięta że zawsze koła miały idealnie czyste szprychy, w żadnym miejscu nie oczadziałe i nieskorodowane.

Także popularne były wcześniej wspomniane opaski, one podobnie podczas jazdy na kołach obracały się wolniej od koła czyszcząc piasty wraz z zapobieganiem ich brudzenia i korozji.

Obecnie koralików się nie stosuje bo zrobiło się przeświadczenie że jest to nie modne, zamiast tego aby efekt techniczny był podobny wystarczy przetrzeć szprychy ścierką, nawet płótnem po każdej jeździe.

Szczególnie tutaj ma się na uwadze jazdę po błotach i wodzie. Co do samych piast wystarczy na nich zawiązać kawałki szmatki, może być także  płótno. Muszą się one swobodnie obracać na piastach rowerowych.

Ważne by nie odstawały ich końcówki od wiązania które mogły by wchodzić w szprychy podczas jazdy. Dzięki nim te części roweru zawsze będą świeciły zdrowym blaskiem i czystością.

Szmatki te zawiązane o piastach same się czyszczą podczas deszczu i jest to bardzo dobry sposób na zachowanie tam czystości. Wystarczał zawsze na każdej szprysze jeden koralik a na piastę jedna opaska. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *