Krakersy sezamowe PUB z Biedronki – Opinia

Krakersy z biedronkiKrakersy sezamowe o nazwie Pub są dostępne w marketach Biedronka. Na ich powierzchni znajduje się także mak, smakowo są one całkiem niezłe choć w składzie nie do końca mają same fajne elementy a tym bardziej normy GDA poszczególnych wskaźników.

Cenowo nie jest to drogi produkt, przez co często jest wybierany przez konsumentów. Paczka mieści w sobie 300 gram produktu. Warto przyjrzeć się nim bliżej.

Skład krakersów sezamowych PUB z Biedronki: mąka pszenna, tłuszcz roślinny utwardzony, olej roślinny, nasiona sezamu 5%, cukier, sól, mak, ekstrakt słodowo jęczmienny, substancje spulchniające w postaci wodorowęglanu amonu i wodorowęglanu sodu, regulator kwasowości w postaci kwasu cytrynowego oraz przyprawy. Tłuszcz roślinny utwardzony jest niedopuszczalnych w lepszych produktach – to składnik bardzo kontrowersyjny i szkodliwy.

Wartość odżywcza produktu w 100 gramach: wartość energetyczna 509 kcal, białko 10 g, węglowodany 63,5 g w tym cukry 58,5 g (czyli połowy porcji to cukry), tłuszcz 23,3 g w tym kwasy tłuszczowe nasycone 3,5 g, błonnik 2,5 g oraz sód 0,52 g. Jak widać jest to bardzo słabej jakości produkt – bardzo aż niemal przesadnie wysokie normy cukru oraz za wysokie tłuszczy.

Naszym zdaniem produkt ten nie jest warty polecania i wypróbowania. Jest w nim za wiele problemów w samym składzie oraz normach elementów go tworzących. Większa połowa porcji składa się z cukru czego nie czuć podczas jedzenia po zastosowaniu innych składników. Jest to produkt po którym można w bardzo prosty sposób znacznie przytyć a tym samym stracić na zdrowiu.

Zdecydowanie dla osób lubiących krakersy tego typu, polecamy wybranie innego produktu, znacznie lepszego i mającego lepsze składniki. Krakersy Pub z Biedronki naszym zdaniem nie są godne polecenia a w szczególności dla dzieci. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *