Krem do rąk Garnier Nawilżający z L Bifidus i Aloesem – Opinia

Krem do rąkFirma Garnier stworzyła serię kosmetyków dla skóry suchej i szorstkiej – jest to Nawilżająca pielęgnacja 7 dni.

Jednym z produktów tej serii jest nawilżający krem do rąk zawierający L Bifidus oraz ekstrakt z aloesu. Krem ten jest zalecany do skóry normalnej i suchej. Interesującym składnikiem zawartym w produkcie jest L- Bifidus (Bifidus Lystate) zainspirowany probiotykami z jogurtów.

Marka Garniera wyselekcjonowała i dodała do swoich kosmetyków zawiesinę z bakterii Bifidobacterium longum Reuter. Według testów konsumenckich trwających pięć tygodni zastosowanie tego aktywnego składnika powoduje nawilżenie skóry do 7 dni od ostatniego użycia.

W opisie kremu do rąk możemy także znaleźć informacje o teście instrumentalnym na grupie 24 osób, według którego stwierdzono 24 godzinne nawilżenie – testy te jednak były robione w krótkiej perspektywie czasu.

L Bifidus ma za zadanie wzmocnienie ochronnej bariery skóry, zabezpieczając ją w ten sposób przed niekorzystnymi warunkami takimi jak ogrzewanie, twarda woda i detergenty. Pomaga on utrzymywać optymalny poziom nawilżenia skóry. Natomiast aloes nawilża i ochrania skórę przed wysuszeniem.

Krem do rąk Garnier ma ładne wizualnie zielone opakowanie – tubkę z okręcaną nakrętką, w którym mieści 75 ml produktu. Charakteryzuje się on świeżym, miłym zapachem, lekką, rzadką konsystencją, białym kolorem i wydajnością (wystarczy użyć małą ilość).

Krem przyjemnie się nakłada i szybko się wchłania nie pozostawiając tłustego filmu na dłoniach. Po nałożeniu kremu wyczuwalna jest gładkość i miękkość skóry oraz uczucie komfortu dzięki zniwelowaniu uczucia szorstkości i ściągnięcia.

Jednak produkt ten raczej nie sprawdzi się w przypadku bardzo popękanej skóry. Nie jest też zalecany na zimę. Wadą kremu jest z pewnością zawartość składników takich jak paraffinum liquidum i methylparaben, które uznawane są za szkodliwe.

Biorąc pod uwagę dość niską cenę, właściwości pielęgnacyjne (bez spektakularnych efektów przy dużych problemach z przesuszeniem), przyjemny zapach polecamy wypróbować ten krem do domowego użytku i samemu ocenić czy jest on warty stosowania. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *