Krótkie czopy Sauer & Troger Hass do Tenisa Stołowego – Opinia i Test

czop krótki hassCzopy krótkie Sauer & Troger Hass do tenisa stołowego – jest to okładzina ofensywna o szerokich możliwościach wykonywania zagrań. Okładziną tą można z powodzeniem wykonywać bardzo szybkie ataki jak i skutecznie się bronić.

Okładzina Hass daje szersze możliwości zagrań niż typowe gładkie okładziny – jednakże wymaga to opanowania i ogrania sprzętu.

Okładzina czopy krótkie Hass od Sauer & Troger posiadają wbudowany efekt świeżego kleju – dzięki temu piłka jest znacznie mocniej zakłócona podczas wymiany. Z powodzeniem dzięki tej okładzinie można nadać dużej rotacji piłce jak i z łatwością odbić piłkę pustą lub z rotacją wsteczną. Wszystko opiera się na wykonanym ruchu ręką oraz kącie nachylenia rakietki.

Okładzina w zależności od użytego podkładu względem grubości możne stanowić bardzo skuteczne narzędzie do ataku (grubsze podkłady) oraz do obrony, gdy zastosujemy cieńszy podkład. Nadaje się bez problemów do gry wszechstronnej na każdym podkładzie.

Szybkość okładziny wynosi 96 punktów – jest to prędkość szacunkowa bez odniesienia do górnej granicy. Po rozegraniu kilkunastu godzin trzeba przyznać, że faktycznie jest szybka. Bez problemu można nią wykonać silne zbicia jak i ataki topspinowe. Także energia oddawana z okładziny jest duża.

Rotacja czopów Hass wynosi 83 punkty – faktycznie jest duża w zależności od uderzeń. Można być prawie zerowa przy odpowiednim uderzeniu płaskim jak i z silnym wirowaniem po odpowiednim nastawieniu rakietki oraz dodaniu ruchu ręką. Rotacja przy pasywnym bloku jest wygaszana a przy dodaniu ruchu ręką jest z dodatnią rotacją.

Kontrola wynosi względem szacunku producenta 92 punkty – jest to czynnik bardzo umowny gdyż każdy inaczej odczuwa dany sprzęt podczas gry. Najprościej określić można kontrolę względem ogrania – jeśli ktoś grał czopami średnimi lub krótkimi tego typu, to szybko będzie kontrolował okładzinę – jeśli ktoś grał tylko gładkimi to będzie miał spore problemy z jej wyczuciem na początku.

Twardość podkładu jest średnia – górna część okładziny jest miękka, gdzie każdy czopek ugina się pod naporem piłki – natomiast sam podkład zwiększa szybkość poprzez to, że nie jest nadto miękki.

Okładzina Sauer & Troger Hass jest w przedziale sprzętu All+ do OFF, nadaje się zarówno do ataku jak i obrony z czego największe osiągi można uzyskać przy grubszych podkładach.

Dostępna w standardowych dwóch wariantach kolorystycznych czyli czerwonym i czarnym.

Grubość podkładu okładziny jest do wyboru spośród 1,5 mm poprzez 1,8 mm do 2,1 mm jaką testowaliśmy.

Okładzina czopy krótkie do tenisa stołowego Sauer & Troger Hass to bez wątpienia bardzo dobra alternatywa dla osób, jakie grały już czopami ofensywnymi jak i osób jakie chcą spróbować czegoś nowego. Najtrudniej może być przestawić się osobom jakie grały zawsze okładzinami gładkimi.

W technicznej grze okładzina czop krótki Hass od Sauer & Troger genialnie się sprawdza podczas ataku – nawet bardzo niska piłka może być silnie ścięta, dzięki odginaniu się czopkom podczas płaskiego uderzenia – gładkimi okładzinami nigdy by nie wyszło ścięcie tak niskiej i krótkiej piłki.

Także podczas wymiany można z powiedzeniem zmieniać rotację z typowej topspinowej na piłki puste lub wsteczne. Dobrze się także sprawdza w bloku o ile dołoży się od siebie lekki ruch ręką. Jeśli są osoby jakie mają problemy z odbiorem silnie rotacyjnych serwisów przeciwna, to także ta okładzina pomoże – nie odczuwa się na niej tak silnej rotacji jaką daje przeciwnik gdyż czopki się uginają i znacznie łatwiej odebrać każdy serwis.

Okładzina ta w rzeczywistości jest bardzo dobrym i niebezpiecznym orężem w rekach zawodników, jacy opanują jej właściwości oraz rodzaje uderzeń. Uderzenia należy wykonywać trochę inaczej niż gładką, aby piłka leciała tam gdzie ją pokierujemy. Jest to bardzo skuteczny sprzęt o olbrzymich możliwościach zagrań i zmyleń rotacji na przeciwniku.

Naszym zdaniem czopy krótkie Sauer & Troger Hass to bez wątpienia świetny sprzęt ofensywny z możliwością stosowania bardzo szerokiej palety zagrań atakujących jak i obronnych. Zdecydowanie warto wyśrubować ten sprzęt – początki mogą być trudne, ale gdy się już go opanuje jest on niesamowitą bronią a więc warto poświęcić mu czas. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

3 komentarze

  1. Marcin Szostak pisze:

    To jest po prostu genialne, gram tym od kilku dni. Bardzo dobre piłki trudne dla przeciwnika w wymianie. Szybkie zbicia nawet nie trzeba specjalnie się przykładać aby dobrze uderzyć piłkę i była trudna do odebrania. Nawet nie wiedziałem że krótki czop może być tak skuteczny w grze. To jest moje ulubione narzędzie gry na ten czas i nie mam zamiaru go zmieniać.

  2. MontiMat pisze:

    Bardzo przyjemna i skuteczna do gry wszechstronnej. Można nią dobrze się bronić jak i atakować. Trzeba trochę nauczyć się korzystania z tego sprzętu. Nie jest ona najprostsza do ogarnięcia, ale jak już pozna się jej zachowanie, bardzo skutecznie można ją wykorzystać na przeciwniku. W skali 10 stopniowej bym ocenił ja dla mnie na 10. Polecam każdemu na próbę, są naprawdę fajne.

  3. Kosmacz33 pisze:

    Mega ciekawa okładzina. Kupiłem sobie jedną sztukę na próbę i to ciekawy efekt podczas gry. Zdecydowanie nie jest prosta do ogrania i zrozumienia jak będzie zachowywać się piłka. Uderzenia topspina kończą się siatką lub wywaleniem piłki za stół. Natomiast ścięcie piłki nawet ciętej przeciwnika jest proste – wystarczy uderzenie jak z patelni. Łato się nią atakuje bez zwracania szczególnej uwagi na to jakie rotacje robi przeciwnik. Natomiast trudno samemu ją ograć do gry technicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: