Ładowarka bezprzewodowa do Smartfona Qi – Opinia i Test

Ładowarka smartfonaŁadowarki bezprzewodowe do telefonów smartfonów i innych urządzeń to bardzo ciekawe rozwiązanie, jakie coraz bardziej staje się popularne. Nie każdy rodzaj urządzenia obsługuje ten typ ładowania telefonu bez łączenia go kablem.

Prze zakupem takiego dodatku na pewno warto sprawdzić czy własny telefon będzie pracował w standardach bezprzewodowych ładowarek.

Ładowarki tego typu są bardzo elegancie i wygodne w użytkowaniu, nie trzeba się przejmować jakimiś końcówkami pasującymi do urządzenia oraz noszeniem dla każdego modelu telefonu innego zestawu połączeń – mimo i tak na przekór producentom postępującej standaryzacji wtyczek.

Technologa tych ładowarek to nic nowoczesnego – jest od wielu lat wykorzystywana ale w innej linii urządzeń – niestety producentom popularniejszej elektroniki jest nie po drodze standaryzacja wszystkich typów wtyczek i łączy.

Przy wyborze tego typu urządzeń warto zwracać uwagę na zamocowaną w nich kontrolkę czy daje ona wyraźne sygnały świetlne co do trwających procesów – na przykład ładowania czy naładowania telefonu. Kolejna ważna sprawa to wykonanie antypoślizgowych okładzin na ładowarce bezprzewodowej, aby sama się ona nie ślizgała jak i tak samo położone na niej urządzenie.

https://www.youtube.com/watch?v=LTLkjpel228

Czas ładowania baterii powinie być z reguły porównywalny z tym jaki osiąga się na standardowej kablowej ładowarce – choć jest to oczywiście zależne od mocy oddawania mA – im mocniejsza będzie ładowarka tym szybciej naładuje urządzenie – standardy mają około 1500 mA.

Warto przed wyborem urządzenia dla siebie dokładnie zastanowić się nad tym co potrzebujemy, jaki kształt oraz moc a tym samym typy kabla do ładowarki. Uwaga niektóre mają nietypowe łącza, przez co może być problem gdy kabel się uszkodzi.

Także rozpiętość cenowa jest ich bardzo duża, czasami bardziej się opłaca sprowadzić jakiś model z zagranicznego sklepu niż kupić na popularnym serwisie aukcyjnym – takie są niestety smutne realia.

Jeśli ktoś miał już z nimi styczność to zapraszamy do napisania w komentarzu jak one się sprawują. Także zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *