Lampka biurkowa Esperanza AVIOR – kreślarska – Opinia i Test

Lampka Esperanza AviorLampka biurkowa – kreślarska Esperanza AVIOR, to urządzenie świetlne o bardzo dużych możliwościach regulacji ustawień. Jest to niezwykle dobrze wykonany produkt Polskiej firmy o nazwie Esperanza.

Największą zaletą tego urządzenia jest ogromna możliwość regulacji ustawienia punktu świetlnego. Posiada także nowoczesny wygląd oraz to, że jest w pełni produktem Polskim. Testowaliśmy wiele lampek biurkowych, bez wątpienia Esperanza AVIOR wypada w czołówce jakości lampek tego typu. Jest wykonana znacznie lepiej, niż większość lampek – nawiązujących do rozwiązań kreślarskich.

Lampka biurkowa Esperanza AVIOR posiada bardzo stabilną okrągłą podstawę o rozmiarze 15 cm średnicy. Podstawa posiada w sobie otwór do zamontowania ramienia regulacji lampy. Niestety nie posiada blokady ramienia w podstawie. Tak aby podczas przenoszenia, podstawy nie trzeba było podnosić osobno z ramieniem lampy. Mimo wszystko obrotowe ramie siedzi w podstawie stabilnie i nie ma możliwości z niej wypaść. Ramie lampy jest obrotowe o pełne 360 stopni.

Lampka Esperanza AVIOR posiada gwint E27 (gruby) na dowolne żarówki o tym standardzie. Żarówki jednak powinny być krótkie, aby nie wystawały poniżej klosza. Najlepiej sprawdzą się żarówki typu LED. Zalecane są takie do 12 W Led lub 25W tradycyjne. Klosz ma 12 cm średnicy wyjściowej, oraz 14,5 cm długości.

Ruchome ramie lampki posiada regulację ustawienia w 4 miejscach. Może być dowolnie regulowane co do wysokości klosza, pochylenia klosza, obrotu klosza o 360 stopni, oraz obrotu ramienia całej lampki o 360 stopni. Esperanza AVIOR nadaje się zarówno do biura jak i typowej pracowni. Jej wygląd jest zdecydowanie elegancki.

Lampka biurkowa Esperanza AVIOR jest dostępna w 3 kolorach – czarnym, białym oraz szarym. Ramiona wysięgnika oraz klosz wykonane są z metalu. Łączniki wykonane są z mocnego tworzywa, podstawa jest w osłonie z tworzywa. Wszystko sprawia wrażenie lepszej jakości zarówno w wyglądzie oraz dotyku.

Długość przewodu zasilającego wynosi 120 cm. Włącznik jest na kablu w odległości około 30 cm od lampki. Urządzenia pracuje na zasilaniu sieciowym – czyli prądzie z gniazdka elektrycznego.

Warto także zwrócić uwagę na samą stabilność lampki. Przy dowolnym jej rozłożeniu – zachowuje stabilność i się nie wywraca. To bardzo istotne z tego powodu, że wiele lampek potrafi zostać przeciążona na maksymalnie wyciągniętym ramieniu i tracić stateczność. W tym przypadku nie ma takich problemów. Podstawa w każdej pozycji trzyma lampkę biurkową stabilnie.

Jakość wykonania detali jest zadziwiająco dobra. Lampka zarówno z daleka jak i bliska wygala dobrze. Nie widać na niej nieestetycznych elementów. Detale wykonania są naprawdę dobre. Działa płynnie na przegubach, oraz łatwo jest ją ustawiać do wymaganej pozycji.

Lampka biurkowa Esperanza AVIOR posiada dwa pokrętła regulujące docisk elementów ruchomych. Jedno jest odpowiedzialne za pochylenie klosza i blokowanie go w wybranej pozycji. Drugie pokrętło zmienia siłę pracy ramienia ruchomego w połowie przegubu lampki kreślarskiej. Dzięki temu na dowolnej wybranej pozycji, urządzenie pozostaje bez samoczynnej zmiany układu. To ponownie element, którego nie posiadają jej tańsze odpowiedniki.

W kloszu lampki biurkowej znajdują się otwory – dzięki nim oddawany jest nadmiar ciepła. Jednakże klosz nie powinien się grzać w przypadku używania żarówek LED. Jedyną wadą tej lampki jest fakt, że jej ustawianie wykonuje się za pomocą łapania za klosz lub przegub tuż za kloszem. Jest to mniej wygodne, niż uchwyt do zmiany pozycji.

Wysokość lampki to maksymalna 63 cm. Przeguby to 39 cm z kloszem oraz 24 cm z podstawą. Zakres pracy urządzenia, jest bardzo duży i można go dostosować do dowolnych ustawień i potrzeb.

Lampka biurkowa – kreślarska Esperanza AVIOR to zdecydowanie dobre urządzenie. Jest jedną z najlepiej wykonanych na tle swojej konkurencji – o podobnych rozwiązaniach technologicznych. Zdecydowanie możemy ją polecić, prezentuje się bardzo ładnie i jest bardzo funkcjonalna. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

4 komentarze

 1. Swrb pisze:

  Esperanza to firma sprowadzająca towary. Oni chyba niczego nie produkują samodzielnie tylko zamawiają od dużych firm z własnym logo. Wystarczy przeczytać na ich stronie o rozwoju firmy. Oni tylko powiększają hale magazynowe ale niczego nie produkują. Moim zdaniem wszystko sprowadzają z Azji.

 2. Szymon Scot pisze:

  Lampka bardzo dobra i ładnie wygląda. Lepsza ta niż tańsze o dyszle ale niedorobione. Szkoda jednak, że wsparcie tej polskiej firmy, to wspieranie przede wszystkim chińskich. Esperanze można traktować jako pośrednika, mimo że wszystko ma naniesione ich loga. Do dzisiaj mam kilka ich sprzętów.

 3. Sylwek pisze:

  Esperanza Avior jak się wyszukuje to wyskakuje na stronie przede wszystkim esperanzy. A na allegro czy w innych miejscach, określają ją jako: Lampka Biurkowa Esperanza kreślarska. Czyli tak bez nazwy własnej. Poczekam z chęcią na obiecany test ten lampki najdrożej, wtedy wybiorę coś dla siebie. Akuratnie mi podpasuje, bo potrzebuję czegoś ładnego na biurko.

 4. Timon33 pisze:

  Te kreślarskie lampki są najlepsze. Można je dostosować jak pasuje. Natomiast takie typowe LED co mają jedne ramie to niby fajne, ale potem szybko rozbija się wszystko o ich sztywność. Zgodzę się z tym, że kable powinny być znacznie dłuższe. Dziwne że tak oszczędzają na kablach, i dają takie króciutkie, aż za krótkie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: