Lampka biurkowa Kanlux Pixa – Opinia i Test

Kanlux Pixa Lampka biurkowaKanlux Pixa to lampka biurkowa o dużych możliwościach ustawień. Jest to jeden z ciekawszych produktów tego typu, na dodatek od Polskiego producenta. Lampka prezentuje się ładnie, a nawet bardzo ciekawe z uwagi na jej konstrukcję – wzorującą się na lampach kreślarskich.

Lampka biurkowa Kanlux Pixa (PIXA KT-40) posiada dwa rodzaje kolorów do wyboru. Może być cała czarna lub w dominującym kolorze białym z czarnymi elementami. Maksymalna dopuszczalna siła źródła światła to 40W. W przypadku żarówek typu LED – jest to bardzo duży zakres mocy świecenia.

Lampkę Kanlux Pixa można dostosowywać w ustawieniach tak samo jak urządzenia kreślarskie. Choć nie ma tak dużego ramienia pracy. Wysokość maksymalna lampy to około 53 cm przy świeceniu pionowym ku dołowi. Minimalna wysokość świecenia to teoretycznie 1 cm – choć tutaj sprężynuje ustawienie ramienia i lampa samoczynnie się powoli podnosi do wysokości około 15 cm.

Szerokość klosza wynosi 12,3 cm. Zmieszczą się tam wyłącznie krótkie żarówki, z tych mniejszych do maksymalnie 7-9 W w przypadku Led oraz 40 W w przypadku żarówek tradycyjnych. Jest to 1 punktowe źródło światła. Gwint na żarówkę to standardowe E14 – cienki gwint. Zasilanie Kanlux Pixa jest sieciowe z gniazdka. Przewód zasilający ma 160 cm długości, a włącznik / wyłącznik światła jest w odległości około 30 cm od lampki na kablu zasilającym.

Szerokość podstawy to 15,7 cm – jest stabilna, oraz wykonana co do obudowy z plastiku. Podstawa jest na tyle ciężka, że dowolne ustawienie lampy – nie skutkuje jej przewróceniem. Waga całej lampki to około 1,3 kg.

Największą zaletą lampki biurkowej Kanlux Pixa jest jej duża możliwość dostosowania. Ruchome przegubowe elementy, pozwalają ustawić ją w dowolny sposób. Posiada 3 przegubowe elementy, z czego dwa z napinaczami sprężynowymi.

Z aluminium w tej lampce jest wykonany klosz oraz ramiona przegubowe. Podstawa jest wykonana z plastiku, oraz tak samo mocowania elementów przegubowych i wieńczenie klosza. Nie sprawia ona wrażenia delikatnej i mogącej się łatwo uszkodzić. W podstawie znajduje się specjalny otwór, do zakotwiczenia ramienia lampki Kanlux Pixa. Na uwagę zasługuje fakt, że posiadam on tam śrubę przytwierdzającą ramie do podstawy. W wielu podobnych lampkach nie ma czegoś takiego – tylko jest wkładane ramie w podstawę, bez żadnego kotwiczenia.

Obrotowe ramię o 360 stopni, nie jest do końca prawdą – co stwierdziliśmy w naszym teście. Jeśli wkręcimy śrubę blokującą ramie do podstawy – to ramię lampki nie może się obracać. Profil śruby prasuje tylko w jednej pozycji obrotu ramienia – na wprost podstawy. Głowica jest obracana o 180 stopni – lub dowolnie samym kloszem.

Lampka biurkowa Kanlux Pixa (PIXA KT-40) – prezentuje się w naszej opinii naprawdę ładnie. Pasuje praktycznie do każdej aranżacji pomieszczenia. Zarówno do tej swobodnej młodzieżowej, jak i w poważniejszych pomieszczeniach – takich jak biurowe.

Bez wątpienia lampka biurkowa Kanlux Pixa (PIXA KT-40) – jest jedną z lepszych tego typu, w przedziale cenowym do około 100 zł. Największe obawy może budzić w niej mocowanie ramienia do klosza – jest to dość cienki plastik. Jeśli lampa by się w jakiś sposób przewróciła, ten wysięgnik mógłby się złamać. Wtedy było by to, nie do naprawienia. Jest to mało prawdopodobne, ale zawsze możliwe. Od siebie możemy napisać, że zdecydowanie jest ona godna uwagi. Naprawdę wypada znacznie lepiej niż większość konkurentów.

Na bardzo duży pozytyw zasługuje także fakt, że Kanlux to Polska firma – produkująca sprzęty w Polsce. Dodatkowo na stronie tego producenta, można wirtualnie zwiedzić w 3D ich firmę – a przynajmniej jej cześć. Mają niestety paskudne boksy pracy biurowej, takie o zerowej prywatności :-D.

Zwiedziłem kawał tej firmy, podczas szukania o nich informacji. Na pewno mają tam „owocowe dni” w pracy. Sama firma z wyglądu jak i testowana lampka robią pozytywne wrażenie. A najważniejsze, że jest to Polska marka. Zapraszamy do kolejnych tematów i opinii w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

5 komentarzy

 1. Ustowicz Andrzej pisze:

  Moim zdaniem ta lampka wygląda pięknie. Faktycznie przypomina dość mocno ramie koparki i na końcu łyżka z tego klosza. Bardzo dobrze będzie mi pasować taka do pracowni. Akurat szukałem jakieś bardziej eleganckiej czarnej. Ta biała też jest niczego sobie. Ale samemu wolę czarną. Szkoda że nie ma dodatkowe włącznika na samej lampce a nie tylko na kablu. Zamówię taką mimo wszystko także dla siebie.

 2. Jasek pisze:

  Lampy kreślarskie z regały są montowane do blatu na bazie żabki czy takiego imadełka. Ta ma podstawę czyli jest bardziej lampą biurkowa niż kreślarską. Faktycznie wygląda elegancko. Nie znałem wcześniej firmy Kanlux ani ich produktów. A z tego co można zobaczyć na ich stronie, to spora firma mająca dużo różnych sprzętów. Ta lampka burkowa Pixa ma ładne wizualne wykończenie. Na pewno ciekawsze niż te klosze ala lejek.

  Jak patrzyłem teraz na dostępność to już nie było w cenie 40 zł tylko najtaniej za 54 zł. Widać szybko wykupili te tańsze oferty po publikacji tego wpisu. To nic, zmówiłem dla siebie jedną sztukę z tych najtańszych ofert. Jestem bardzo ciekawy jak sprawdzi się na żywo. Także wybrałem czarną. Ale biała jest równie ciekawa.

 3. Barkwicz22 pisze:

  Miałem taką trochę podoba made in china i mi się przewracała. Kiedyś spadła z biurka i po lampce. Na razie nie potrzebuję niczego nowego bo mam inną. Natomiast fajnie, że to Polska firma. Zawsze wolę kupować produkty polskie niż z innych rajów. A szczególnie Polskie na tle chińskich.

  Polskie marki bardzo często produkują całkiem dobre sprzęty, dodatkowo warto wspierać rodzimą produkcję. W podstawie może nie być betonu, może tam być też płytka stalowa, tak było w mojej.

 4. Anonimowy pisze:

  Zapomnieli Państwo dodać że ma 2 klasę ochroną przed porażeniem prądem. Ma trochę lepsze zabezpieczenie przed przebijaniem prądu niż wiele innych lampek. A te 40 W to jest zupełnie wystarczające nawet do bardzo mocnego światła. Jeśli oczywiście użyjemy ciepłej lub zimnej żarówki Led. Te e14 i e27 to nadal nie wiem po co te dwa różne standardy. Mogli by ustalić w końcu jeden. Dobrze i tak że są tylko te dwa, a nie jak w wielu innych przepadkach dużo więcej.

 5. Olgierd Filip pisze:

  Moja opinia o Kanlux pixa, to bardzo fajna lampka na biurko. Obecnie jest najlepsza jaką miałem. Miałem już kilka na przestrzeni lat, ale ta jest najfajniejsza. Oczywiście moja opinia jest bardzo subiektywna. Lecz myślę, że bez wapienia jest jedną z lepszych. Dodatkowo także mi się podoba, że to Polski produkt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: