Lampka biurkowa Led Hama SL60 – Opinia i Test

Lampka biurkowa Hama SL60Lampka biurkowa firmy Hama SL60, to urządzenie jakie konsoliduje w sobie kilka nowoczesnych rozwiązań multimedialnych. Lampka prezentuje się bardzo nowocześnie – dzięki całemu kształtowi oraz doskonale wpasuje się w każdą przestrzeń nadając jej elegancji.

Urządzenie posiada 4 wysokiej jakości profile pracy oświetlenia (każde o innej barwie i temperaturze światła), takie jak przeznaczone do czytania, pracy, relaksu czy podczas snu – w każdym trybie można regulować jasność świecenia na 5 stopniowej skali – co daje aż 20 różnych kombinacji świecenia.

Każdy z trybów świecenia ma swój własny przycisk, aby uruchomić go 1 dotknięciem. Sterowanie poziomem światła jest wykonywane za pomocą klawiszy góra – dół w jasności.

Poszczególne tryby świecenia lampki Hama SL60:

  • Tryb do czytania – połączenie ciepłej i zimnej barwy światła. Miękkie światło, jakie nie męczy wzroku podczas wykonywanych czynności.
  • Tryb pracy – zimne i białe światło o większym natężeniu, jakie może działać pobudzająco oraz dokładniej doświetlać elementy jakie chcemy aby były dobrze widoczne.
  • Tryb relaksu (wyciszenia) – ciepłe białe światło, jakie pomaga się zrelaksować o barwie miękkiej.
  • Tryb spania – ciepłe białe światło o mniejszej tonacji jakie pozwoli spokojnie zasnąć lub działające jako podświetlenie nie budzące drugiej osoby.

Hama SL60 posiada zintegrowany zegar działający jako timer automatycznego wyłączenia lampki. Jednym klawiszem ustawia się czy lampka ma wyłączyć się po upływie 30 lub 60 minut. Jedno nadciśnienie przycisku ustawia automatyczne wyłączenie na 30, kolejne na 60 minut a kolejne wyłącza tą funkcję.

Lampka dzięki specjalnej konstrukcji przegubowej – złożonej z trzech części, może być dostosowana do potrzeb. Można obracać głowicą świetlną i dowolnie ją pochylać – daje to optymalną pozycję i pożądane oświetlenie kluczowego miejsca.

Reprodukcja kolorów dzięki światłu z lampki ma wskaźnik Ra>90 (indeks kolorów 94) – bardzo zbliżone do światła dziennego a tym samym oddawane są realne barwy elementów. Jest to bardzo ważne – przykładowo dla pań robiących makijaż jak i innych czynności codziennych, gdzie wysoka jakość światła ma znaczenie.

Klasa wydajności Energi lampki Hama to A z natężeniem światła 285 lm o barwie temperatur w zakresie 2700 – 7000 K. Max iluminacji 1100 lx. Czas rozgrzania do 60% pełnej mocy świecenia 1s o temperaturze górnej średniej pracy 25 C. Czas startu 0,008 s.

Ilość cykli włączenia / wyłączenia do przepalenia diod około 20 000 oraz żywotności świecenia godzin 40 000 – a także współczynnik żywotności żarówki przy 6000 godzin to 0,9 również wskaźnik zachowalności Lumenów przy 6000h to 0,8.

Pobór mocy 10 V do max 20 V przy aktywności kilku elementów. Napięcie w porcie USB 12 V. Tryb pracy 50/60 Hz oraz napięciu 100-240 V. Jak widać lampka jest bardzo energooszczędna.

Maksymalna wysokość lampki to 70 cm – minimalna w zależności od ustawień przegubów. Waga 1390 gram. Kolor lampki Hama SL60 to klasyczny czarny z połyskiem jaki nadaje elegancji.

Gwarancja urządzenia wynosi pełne 24 miesiące.

Lampka biurkowa / stołowa Hama SL60 zapewnia światło wolne od migotania. Dzięki zastosowaniu diod światło jest stabilne i nie ma przebłysków oraz wspomnianych migotań na skutki skoków napięcia.

Dzięki temu urządzeniu można łatwo ładować inne sprzęty przez zintegrowany port USB – prąd ładowania max 1,3 A. Można naładować telefon, tablet czy inne urządzenia bezpośrednio z lampki bez konieczności posiadania dodatkowej ładowarki sieciowej.

Wbudowany głośnik pozwala za sprawne sparowanie połączenia telefonicznego przez Bluetooth, dzięki temu można dobierać połączenia z lampki jako zestaw głośno mówiący – w lampce jest wbudowany głośnik jak i mikrofon. Jakość połączeń mogłaby być trochę większa z racji na mały otwór mikrofonu – trzeba być stosunkowo blisko urządzenia w trybie głośnomówiącym aby było wyraźnie nas słychać.

Także dzięki Bluetooth można odtwarzać muzykę ze smartfona bezpośrednio przez lampkę.

Funkcja radia to duża zaleta – można na niej zapamiętać 20 stacji radiowych. Automatyczne jak i ręczne strojenie oraz dzięki pokrętłu regulować płynnie głośność grania radia. Radio włącza się i wyłącza jednym klawiszem na panelu kontrolnym.

Lampka biurkowa Hama SL60 to nowoczesne urządzenie jakie bez wątpienia nada elegancji każdemu pomieszczeniu. Posiada w sobie wiele przydatnych funkcji jakie znacznie wykraczają poza zakres typowych lampek biurkowych. Jakość światła jakie płynie z urządzenia jest zdecydowanie bardzo wysokiej jakości, zarówno pod względem praktycznym (odwzorowania kolorów i tryby pracy) jak i wizualnym.

Lampka ta jest więcej niż zdecydowanie godna polecenia, to w rzeczywistości świetny produkt jaki naszym zdaniem przypadnie do gustu każdemu, kto ma z nią styczność. Polecamy ten produkt gdyż praca z nim to faktyczna przyjemność. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

2 komentarze

  1. Pixer pisze:

    Jak na urządzenie w tej cenie to jest dość droga. Radio nie jest mega dobre a jakość świecenia jest niezła to fakt. Ogólnie co najmniej dwa razy za drogi w mojej ocenie względem jakości oraz możliwości. Jak by była tam stacja meteo i rzutnik godziny to tak ale obecnie za słono kosztuje.

  2. Anastazja K pisze:

    Bardzo fajnie rzuca barwami światła, podoba mi się możliwości zmiany oświetlenia. Bardzo mi się to sprawdza w domu. Wadą jest dość mocny wygląd plastikowy, lepsze jak by był z aluminium tym bardziej – że jest w tej cenie że mogło by być. Radio działa słabo, słychać duże zaszumienia podczas pracy w domu. Ale w końcu to lampka i to sprawdza się doskonale. Port USB także może się przydawać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: