Landrynki miętowe Mint od Argo – Opinia

Miętowe ArgoLandrynki miętowe o nazwie Mint produkuje firma Argo. Jest to standardowy towar tego typu, nie wyróżniający się specjalnie smakiem ani składem od konkurencyjnych produktów. Przykładowa paczka mieści w sobie 150 gram produktu. W smaku można ocenić je na dość dobre – mimo że to praktycznie sama słodycz.

Składniki landrynek Mint – syrop glukozowy, cukier, aromaty w postaci olejku miętowego i mentolowego, barwnik E141. Jak widać skład jest praktycznie bezwartościowy dla zdrowia, prawie jest to sam cukier.

Wartość odżywcza w 100 gramach produktu to: energia 392 kcal, białko 0,3 g, węglowodany 97,9 g z czego oczywiste jest że większość lub prawie wszystkie to cukry, łuszcz około 0,1 g. Jak widać jest to przesadna wartość węglowodanów oraz wcześniej wspomnianych cukrów.

Landrynki tego typu są bardzo słodkie, na pewno mogą smakować ale trzeba mieć świadomość że jest to produkt bardzo mocno cukrowy. Na pewno lepszym zastosowaniem by było naturalne smaki owocowe z soków owocowych – które są naturalnie słodkie. Ewentualnie żelowa konsystencja z mniejszą zawartością słodyczy a większą soku miętowego.

Naszym zdaniem jest to produkt typowy, lecz bez przydatności dla zdrowia, dlatego sami byśmy go nie polecali. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *