Laptop, który poradzi sobie z najnowszymi grami

Laptop do graniaLaptopy są urządzeniami, które wykorzystujemy na co dzień. Mnóstwo z nas przy pomocy komputera wykonuje swoje obowiązki zawodowe. Wykonanie ważnego projektu, odpisanie na maila czy zmontowanie filmu nie byłoby możliwe, gdyby nie dostęp do laptopa.

Trzeba przyznać, że sprzęty dostępne na rynku są bardzo funkcjonalne. Jednak laptopy wykorzystujemy nie tylko do pracy, ale także do rozrywki. Zaawanasowane technologicznie komputery przenośne umożliwiają wejście do nowoczesnego świata gier. Jeśli chcemy by nasz laptop sprostał wysokim wymaganiom stawianym przez producentów gier, to wybrany przez nas sprzęt musi posiadać kilka ważnych cech. Sprawdźmy zatem, na co zwracać uwagę, wybierając laptopa przeznaczonego do grania.

Duża i matowa matryca

Na początku skupmy się na podstawach. Jak wiadomo, zaawansowani gracze potrafią przed monitorem komputera spędzić nawet kilkanaście godzin dziennie. Jeśli do czynienia mamy z jakąś fascynującą rozgrywką i do tego zarabiamy na graniu, to musimy dobrać sprzęt, który zadba o nasze oczy.

Jednym z ważnych parametrów laptopa będzie więc jego ekran. Warto zdecydować się na matrycę o przekątnej 17,3 cala oraz na ekran w wersji matowej. Duża średnica monitora nie będzie męczyć wzroku, a jej matowa wersja ochroni monitor przed odbijaniem światła dziennego. Dobrym przykładem takiego laptopa jest któryś z modeli serii Acer Aspire 5. Seria dedykowana jest głównie graczom i posiada wiele funkcjonalnych cech, które ułatwiają przeprowadzanie emocjonujących rozgrywek. Jeśli chodzi o ekran, naszym faworytem jest model Acer Aspire 5 A517-52.

Dobry procesor i karta graficzna

Jeśli chcemy mieć w zasięgu ręki laptop, który poradzi sobie z najnowszymi tytułami gier, to podczas wyboru konkretnego sprzętu warto przyjrzeć się takim podzespołom jak procesor i karta graficzna. Obydwa te elementy muszą być bardzo wydajne. Nowoczesne gry bywają niezwykle dynamiczne. Jeśli użytkownik będzie przeprowadzać jakąś emocjonującą rozgrywkę, w której chodzi o życie jego zawodnika, to komputer nie może zatrzymywać i spowalniać gry.

To właśnie dlatego warto wybrać tak zwany mobilny procesor Intel Core i5, który dostępny jest między innymi w rekomendowanej przez nas serii Acer Aspire 5. Ten typ procesora połączony z kartą graficzną marki Intel wywodzącą się z serii Iris Xe Graphic oferuje graczom ogromną wydajność. W tym przypadku nie ma mowy o opóźnieniach, szumach czy spowolnieniach.

Duża pamięć RAM i dobra karta dźwiękowa

Laptop, który radzi sobie z najnowszymi grami, poza procesorem i kartą graficzną musi mieć także dobrą kartę dźwiękową z wbudowanym wyjściem audio oraz dużą pamięć RAM. W wyżej wymienionej przez nas serii Acer Aspire 5 mamy do czynienia z technologią TrueHarmony, która zapewnia bardzo realistyczne dźwięki. Twórcy gier, poza grafiką, stawiają także na mocne i wyraźnie brzmienie. Jeśli nasz laptop będzie mieć słabą kartę dźwiękową, to nie uzyskamy zadowalających efektów.

Na szybkość oraz na jakość pracy naszego komputera wpływa także ilość zainstalowanej pamięci RAM. Wartość na poziomie od 8 GB jest obecnie powszechnie stosowaną normą. Z taką ilością pamięci RAM można spokojnie włączać różne typy gier bez obawy o ich zawieszanie.

Laptop przeznaczony do gier musi mieć także wbudowaną kartę Wi-Fi. Chociaż jest to standardowe wyposażenie niemalże każdego komputera przenośnego, to warto wybrać model z kartą w wersji Wi-Fi 6.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *