Laptopy czy warto mieć komputer przenośny

Przenośny komputerZarówno laptopy jak i notebooki są komputerami przenośnymi zajmującymi stosunkowo mało miejsca. Ich główne zalety to mobilność oraz waga.

Dodatkowe atuty to oczywiście wielkość wraz z zastosowaniami jakie stwarza taki przenośny komputer. O zaletach komputerów przenośnych w tym artykule.

Zalety komputerów przenośnych – laptopy i notebooki są to bardzo przydatne jednostki zarówno dla  studentów, pracowników czy osób żyjących w częstym ruchu po za domem. Dzięki temu ze te komputery są tak małe możemy z nimi swobodnie podróżować gdzie tylko mamy na to ochotę.

Oczywiste jest że takie sprzęty mają swoje wady, czyli brak możliwości rozbudowy o silniejszy sprzęt. Jednakże wcześniej wymienione zalety tworzą z nich komputery coraz częściej wybierane nie tylko dla osób aktywnych ale także do domów.

W samych domach także zalety małego przenośnego komputera grają bardzo dużą rolę. Można go zabrać na kolana i do każdego pomieszczenia, nie jak w przypadku komputerów stacjonarnych muszą się one znajdować w jednym miejscu.

Laptop ma wadę że gdy coś w nim wysiądzie bardzo ciężko będzie samemu go naprawić, w przeciwieństwie do standardowych pecetów o niezawartej zabudowie części wewnętrznych.

Laptopy i notebooki to komputery lekkie i cicho pracujące  w których Internet jest tak samo lub może być przenośny jak one same. Laptopy raczej nie służą nam do grania w gierki lecz do obsługi naukowej, biurowej lub informacyjnej. Ich wykorzystanie jest szerokie dzięki temu że prawie niczym nie ustępują zwykłym dużym komputerom a maja dużo zalet.

Wymienione zalety to chyba wszystkie z najważniejszych, ale na pewno wchodzą dodatkowe dobierane indywidualnie dla każdego z nas.

Warto więc posiadać laptopa, warto się zorientować w cenach w Internecie przed zakupem takiego sprzętu w sklepie tradycyjnym – aby nie przepłacić. W Internecie jest dużo taniej i większy wybór. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Jeden komentarz

  1. TrynityMat pisze:

    No właśnie sprawa jest trochę skomplikowana. Bo przenośny super mało miejsca, bez dodatkowych kabli i ekstatyczny. Natomiast są one wielokrotnie droższe niż stacjonarne i bardziej wadliwe. Taka jednostka zwykła wychodzi dużo taniej i łatwiej ją rozbudować a wadliwość jest niska. Natomiast laptopy stosunkowo często się psują i bardzo dużo kosztują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: