Latarki diodowe z diodami – najlepsze latarki

Latarki diodoweLatarki diodowe to obecnie jedne z najbardziej popularnych typów oświetlania przenośnego. Latarki diodowe zyskały tak wielką popularność dzięki temu że są bardzo tanie w utrzymaniu a same dają mocne skupione światło.

Diody o mocnej jasności dają znacznie mocniejsze strumienie światła niż mocne tradycyjne żarówki, co więcej diody dają światło długie które jest istotne w latarkach.

Latarki diodowe – zacznijmy od tego że dobra latarka diodowa jest bardzo żywotna. Zarówno długość sprawnego świecenia diod jest bardzo duża – około 100 tysięcy godzin jak i pobór energii z akumulatorka lub baterii jest bardzo mały. Latarki diodowe to bardzo dobre rozwiązanie zarówno jako sprzęt turystyczny czy przydatny w domu.

Istotne jest to ile dana latarka posiada diod. Latarki tradycyjne posiadające z reguły jedną żarówkę nigdy nie osiągną mocy latarki która ma kilka diod. Same diody także mniej potrzebują energii do mocnego świecenia razem wzięte niż jedna mocna żarówka. Te czynniki sprawiły że latarki z diodami są obecnie najczęściej wybierane.

Im więcej diod posiada latarka tym jest mocniejsza. Zaleca się wybieranie latarek posiadających jak najwięcej super jasnych diod. Oczywiście to ile diod potrzebuje latarka zależy od tego do czego jest ona potrzebna. Inaczej będą skonstruowane latarki diodowe do podświetlenia przy kluczach a inaczej turystyczne czy szperacze dużych przestrzeni.

Latarki diodowe potrafią świecić na odległość kilkaset metrów. Jest to bardzo dobry sprzęt, warto wybierać takie które mają wbudowane akumulatorki – żywotność akumulatorka to od 250 do 500 kolejnych ładowań zanim latarka przestanie utrzymywać energię.

Warto wspomnieć że w przypadku małych latarek jedno ładowanie starczy na rok czasu. W przypadku latarek średniej wielkości na około miesiąc do 3 normalnego używania – jak widać pobierają one bardzo mało energii.

Latarki diodowe warto wybierać z możliwością kontroli ilości świecenia diod. To znacznie wpływa na jeszcze dłuższe działanie na jednym ładowaniu. Nie zawsze potrzebuje się pełnej mocy latarki i powinien być przez to wybór, ile diod ma się palić jednocześnie – zazwyczaj są to 2 lub 3 programy świecenia ciągłego.

O latarkach diodowych oraz tym jakie szczególnie można polecić warto przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *