Ławka do brzuszków Olympics Sport – Opinia

Ławka do ćwiczeńŁawka do między innymi ćwiczeń brzuszków firmy Olympics Sport to urządzenie wielofunkcyjne. Jest to ławka skośna z wieloma punktami podparcia oraz zestawem dwóch hantli bitumicznych w obudowie z tworzywa po 1,5 kg każda.

Ławka posiada w sobie system szybkiego składania po wyjęciu zawleczki oraz jest lekka – system pustych rurek metalowych.

Posiada także regulację wysokości na 5 różnych poziomach – co zmienia poziom intensywności ćwiczeń. Wysokość ustawienia także jest wysokością zmiany podparcia na nogi. Pod spodem ławki znajdują się uchwyty do podwieszenia hantli. Materiał jest szyty podwójnie – choć nie jest on za bardzo wytrzymały szczególnie na rozcięcia i przebicia. Jest to skóra syntetyczna – ekoskóra.

Stopki ławki Olympics Sport posiadają nóżki z tworzywa sztucznego, mające zabezpieczać przed poślizgiem podczas ćwiczeń oraz rysowaniem podłogi. Wymiary ławki to: długość 124 cm i szerokość 31 cm – bez zamocowanych rurek podparcia które są dłuższe inaczej około 55 cm. Wysokości w regulacji od 53 do 70 cm. Oraz wymiary miejsca do leżenia 105 x 28 cm.

Posiada ona w sobie dodatkowe podpory, przykładowo do robienia pompek oraz blokowania rąk podczas innych ćwiczeń. Także regulowane. Na uchwytach znajduje się pianka. Rurki są zaślepiana korkami z tworzywa. Ogólne wykonanie można określić jako dość dobre.

Jednakże ławka ma luzy na łączeniach i wydaje lekkie zgrzyty podczas ćwiczeń – przez naprężenia jakie powstają. Mimo wszystko jej konstrukcja jest dość dobra.

Cenowo ten sprzęt także nie jest za drogi względem ogólnej jakości. Warto wspomnieć o ćwiczeniach brzuszków, mogą być one zbyt intensywne nawet na najmniejszym obciążeniu – gdyż cały korpus muszą unosić mięśnie pleców tuż przy biodrach na kręgosłupie – to może być bardzo niedobre dla samego kręgosłupa.

Przez co nie jesteśmy pewni co do ćwiczeń typowych na tego typu sprzęcie pod względem zdrowia. Na pewno warto to przemyśleć. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: