Ławka treningowa do ćwiczeń HMS L8015 – Opinia i Test

Ławka do ćwiczeń HMS L8015Ławka treningowa do ćwiczeń firmy HMS L8015 – to wielofunkcyjny sprzęt o dużych możliwościach ustawień. Charakteryzuje się znacznie większą stabilnością niż większość urządzeń tego typu – a to za sprawą między innymi szerszego rozstawu podpór na podłożu.

Nabywając takie urządzenie otrzymujemy je do samodzielnego montażu z wstępnie skręconymi elementami ramy poza jej nogami. Samodzielnie należy zamontować podpory nóg, szerokie podstawy na nogi z gumy, poduszkę oparcia i siedziska a także uchwyt blokujący na nogi. W zestawie są wszystkie niezbędne śruby oraz klucze montażowe. Złożenie ławki zajmuje nie więcej niż 10 minut nawet gdy robi się to po raz pierwszy.

Kilka danych technicznych o testowanej ławce HMS L8015 – waga urządzenia wynosi 17 kg a maksymalne obciążenie określane przez producenta to 200 kg. Profile ławki mają 50 mm grubości i są kwadratem – jest to zatem solidna podstawa. Natomiast nie wszystkie jej elementy są wykonane tak solidnie – dlatego jest wskazane maksymalne obciążenie nie większe niż 200 kg – mimo samej ramy mogącej utrzymać znacznie większy ciężar.

Wymiary uradzenia to długość 128 cm na 52 cm szerokości całej bryły i wysokość regulowana od 47 cm (ławka prosta) do 115 cm gdy oparcie jest w pozycji pionowej. Długość ławki pozwala wygodnie na niej ćwiczyć bez efektu zbyt krótkiego podparcia nawet dla osób o wzroście 190 cm.

Wymiary siedziska to 30×38 cm a oparcia 76×30 cm i to wszystko na grubości około 6 cm – poduszki te mają drewnianą płytę grubości około 0,5 cm a resztę stanowi dość twarda i elastyczna gąbka. Poszycie jest pokryte skórą syntetyczną. Poszycie nie jest za grube ale sprawia wrażenie dość wytrzymałego.

Kolor ławki treningowej to dominujący czarny z przeplotem czerwonym na siedzisku i oparciu.

Zakres regulacji w przypadku siedziska to prosta 0 stopni lub 20 uniesione i 45 stopni uniesione mocno skośnie. W przypadku oparcia jest to 0/10/20/28/35/45/50/60/70/80/90 – tak jak pojawiają się otwory do blokowania za pomocą pokrętła trzpieniowego – czyli od prostego leżącego do podniesionego oparcia pionowo.

Ławka do ćwiczeń HMS L8015 pozwala na trenowanie zarówno górnych partii ciała jak i mięśni brzucha, grzbietu czy nóg – w zależności od wykonywanych ćwiczeń oraz przyrządów pomocniczych.

Urządzenie to jest do wykorzystania tylko prywatnego a nie komercyjnego – gdzie jest znacznie częściej narażona na pracę. Posiada standardową prawną gwarancję 24 miesięczną.

Warto opisać teraz, jak się sprawdzają rozwiązania techniczne ławki treningowej HMS L8015 i ocenić ich jakość. Blokowanie elementów unoszonych czyli siedziska i oparcia jest na bazie sworznia z gwintem obsługiwanego gałką pokrętła. Jest to gruba śruba, która wchodzi w otwory nawiercone w stelażu na danych ustawieniach. Za sprawną dokręcenia śruby blokuje się element ruchomy – po trafieniu w otwór w elemencie podpierającym.

Łatwiejszym i szybszym rozwiązaniem była by blokada na bazie dobrze dopasowanych zawleczek. W przypadku tego gwintu trzeba się trochę nakręcić, aby zmienić ustawienia. Podpora blokująca na nogi jest regulowana ale porusza się w obrysie półkola. Naszym zdaniem jest odrobinę zbyt blisko ramy, przez co nie zawsze jest wygodnie umiejscowić za nią nogi. Jednakże pracuje prawidłowo i ogólnie jest to dość dobre rozwiązanie.

Końcowa cześć oparcia ławki trzyma się w pionie na samej ramie montażowej w postaci dwóch szyn na długości około 34 cm. Szyny te są mocne i nie powinno być z tym nigdy problemów. Chyba że ktoś by siadał na samej końcówce oparcia z ciężarami w przypadku ustawienia jako ławki prostej.

Gąbka oparcia i siedziska po użytkowaniu około tygodnia w trakcie testu z sztangą odrobinę się naciągnęła. Powstały drobne wypukłości poszycia i lekkie wgłębienia w gąbce, które nie znikają a są wyczuwalne w dotyku.

Wadą montażową jest naszym zdaniem brak podkładek do mocowania oparcia i siedziska – mocuje się je śrubami przez otwory ramy do tych elementów. Gdzie główki śrub są niemal tej samej wielkości co otwory przelotowe – przy mocnym dokręceniu lub intensywnych ruchach może główka śruby przejść przez otwór montażowy bo trzyma się w nim na samym obrysie rogów śruby. Rozwiązaniem tego jest zastosowywanie dowolnych podkładek większych od główki śruby, ale trzeba to zrobić we własnym zakresie – potrzebujemy więc 8 podkładek pod śruby.

Ogromną zaletą urządzenia jest jej duża stabilność. Ławka do ćwiczeń HMS L8015 nie buja się na boki dzięki szerokiej podstawie i solidnej konstrukcji. Także dużą zaletą jest jej bezgłośna praca podczas korzystania – nie wydaje z siebie odłogów stękania, jeśli dobrze się zakotwiczy ustawienia poziomów.

Ławka do ćwiczeń sprawia wrażenie bardzo solidnej a co więcej stabilnej i trwałej. Zmiękczenia tak samo reagują w dowolnych innych sprzętach, które testowaliśmy. Gdzie indziej też powstawało naciągnie materiału i odgniecenia, więc nie należy się nimi specjalnie przejmować.

Nasza opinia to ogólnie ten produkt można ocenić na bardzo dobry. Na pewno jest to dobry zakup, który powinien działać przez wiele lat bez problemów i uszkodzeń. Z naszej strony możemy zdecydowanie polecić ławkę wielofunkcyjną treningową co ćwiczeń HMS L8015 – to stosunkowo dobrze wykonany i solidny produkt. Zapraszamy do kolejnych artykułów w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

2 komentarze

  1. Kristek pisze:

    Na takim sprzęcie to już bardziej chce się trenować. Miałem do niedawna skośną, ale praktycznie się kurzyła. A najgorsze w niej było to, że przy każdym ruchu skrzypiała co było bardzo wkurzające. Jak jest stabilna to już jest najważniejsze.

  2. Druczek Filip pisze:

    Także jestem zdania, lepiej kupi coś dobrego niż byle jakie. Tego typu ławka posłuży pewnie dłużej niż te tanie badziewie renomowanych firm bez własnych stron internetowych. Oczywiście nie oszukujmy się HMS czyli sprowadza go chyba Abisal to też chiński produkt, ale zawsze jakoś staranniej wykonany niż inne modele typowych krzaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: