Ławka treningowa Hop Sport HS-1025 Pro – Opinia i Test

Ławka Hop Sport HS 1025 PROŁawka treningowa firmy Hop Sport model HS-1025 Pro – to całkiem udany sprzęt do ćwiczeń. Posiada regulację wysokości oparcia i jest bardzo stabilna – jest to typ ławek prostych.

Bez wątpienia jest jednym z trochę staranniej wykonanych sprzętów do ćwiczeń w podobnym pułapie cenowym. W połowie 2022 roku dałem za nią 245 zł.

Ławka prosta Hop Sport HS-1025 Pro posiada nośność do 200 KG. Jest to ławka prosta, więc jedyną jej regulacją jest zakres wysokości oparcia. Mieści się on w przedziale 45,5 – 57,5 cm. Jest to całkowicie wystarczające do wygodnych ćwiczeń. Niestety regulacja wysokości jest rozwiązana dość nielogicznie. Nie jest to problem – gdyż w tym typie sprzętu, nie zmienia się co chwila jej wysokości. Raczej prawie wcale się go nie zmienia poza początkowo ustalonym. Mimo wszystko wkręty (zawleczki) do zmiany wysokości są po przeciwnych względem siebie stronach. Więcej o tym wszystkim w załączonym do tego artykułu filmie.

Profile urządzenia maja grubość 38 mm oraz grubość ścianki kwadratu je tworzącego około 1,5 mm grubości. Jest to wbrew pozorom całkowicie wystarczające. Szerokość podstawy to 45,5 cm – stoi bardzo stabilnie i nie ma najmniejszych problemów z zachowaniem równowagi. Nie powstają żadne kołysania się na boki. Nogi podstawy są w rozstawie długości 106 cm.

Wymiary oparcia to 110 cm długości oraz 26,5 cm szerokości. Mój wzrost to 190 cm i spokojnie wystarcza, aby się na niej położyć z podparciem tyłka oraz głowy w trakcie ćwiczeń (wyciskanie sztangi na leżąco).

Szerokość 26,5 cm dla mnie jest zaletą. Łopatki są po jej zewnętrznych krawędziach, przez co mogę brać większe i głębsze ruchu rękoma. Jednakże czy to zaleta, jest zależne od formy ćwiczeń. Niektóre osoby lubią szersze ławki typu 30 do 40 cm. To trzeba oceniać względem własnych potrzeb.

Profil ławki jest poprowadzony na całej długości oparcia. Wszystkie naprężenia i obciążenia rozkładają się na oparciu, podpartym na całej długości profilem stalowym. Dodatkowo profil ma jeszcze dodatkowe 3 podpory stalowe, dla szerszego podarcia szerokości ławki (w 3 miejscach).

Ogromną zaletą moim zdaniem Hop Sport HS-1025 Pro jest jej całkowita cicha praca. Chodzi o to, że podczas ćwiczeń nie wydaje ona żadnych odgłosów i skrzypnięć. Dla mnie to także jeden z ważniejszych elementów – czyli całkowicie cicha jej egzystencja.

Podstawy ławki mają na końcówkach zabezpieczenie z dość miękkiego plastiku. Dzięki temu cała ławka Hop Sport HS-1025 Pro stoi znacznie stabilniej oraz nie uszkadza podłoża, a także się po nim nie przesuwa. Producent podaje, że stopki te są gumowe – a ja w takim razie jestem astronautom.

Urządzenie jest bardzo łatwo zmontować samodzielnie. Nie wymaga do tego żadnych dodatkowych narzędzi. Wszystko co potrzebne jest w zestawie. Montaż całości zajął u mnie około 5-8 minut – najwięcej czasu przeznacza się na wkręcanie gwintów.

Kolejną ogromną zaletą Hop Sport HS-1025 Pro jest jej waga. Waży ona zaledwie 8 KG. Bardzo łatwo jest ją przenosić i ustawiać w wybranym miejscu.

Zajmuje stosunkowo mało miejsca, co dla mnie także jest jej zaletą. Oparcie ma grubość 5 cm z czego około 4 cm to pianka mocno elastyczna. Poszycie jest wykonane z materiału skóropodobnego, wydaje się odporne na uszkodzenia – powinno posłużyć długo.

Ławka jest ogólnie wykonana mocno estetycznie. Jest to proste urządzenie o stosunkowo dobrych prostych rozwiązaniach. Takich aby były jak najłatwiejsze, a zarazem najbardziej funkcjonalne. Nie ma się do czego w niej na poważnie przyczepić, a sam trening na niej jest całkiem przyjemny.

Ławkę prostą Hop Sport HS-1025 Pro zdecydowanie od siebie możemy polecić. To całkiem fajny sprzęt. Tym bardziej, że mamy sporą skale porównawczą z wcześniej testowanymi urządzeniami. Zapraszamy do kolejnych tematów oraz wyrażeniu własnego zdania.

2 komentarze

  1. Japiszon

    Hop Sport to to samo co HMS i Abisal i tego typu rzeczy. Ławka prezentuje się całkiem dobrze. Może na sztangę bym jej nie ładował choć głowa jest na końcu przy nodze. A wiec jest cała waga podcierana nogą a nie środkową belką, więc pewnie by wytrzymała i z 300 kilo. Mam u siebie ławkę ze stojakiem na sztangę. Proste ławki do ćwiczeń są najlepsze.

  2. Kamil Suszko

    Lepsza taka niż te co mają tylną nogę pochyloną. Teraz sprzedają takie z tymi zawleczkami i tylna noga od kątem. To błąd, bo tam na łączeniu może się złamać ławka i kręgosłup tak samo. Dlatego taki ławki proste są najlepsze, bo są najbezpieczniejsze. Też bym wybierał tylko ławki proste a nie z zmiennymi oparciami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.