Lecznicze za pomocą kolorów i barw

Kolory lecząOd wieków istnieje wiara w leczniczą właściwość danych barw i kolorów, z tej wiary wzięły się oznakowania kwiatów na dane okazje ale i współczesne stosowanie kolorów w celach leczniczych. Całe leczenie kolorami oparte jest na naświetleniu, zarówno naszego ciała odpowiednią barwą jak i pokarmu czy wody pitnej.

Wszystkie rodzaje kolorów odpowiadają za daną czynność. Przykładowo kolor biały jest kolorem odbijającym złe działania i przenikanie złej energii, kolor czerwony ma służyć do poprawi naszego układu krążenia ale także posiada w sobie namiętność i złość.

Kolory i barwy mają w dzisiejszym świecie więcej do znaczenia i symbolizmu niż z pewnością sobie zdają z tego sprawę ludzie. Wystarczy tylko spojrzeć na kolor ubrania księdza który jest ściśle określony kolorystycznie, kolor ten to nie przypadek – tak samo ściany w szpitalach i placówkach zdrowia nie są wybierane przypadkowo. Poniżej krótki opis jak używać kolorów i co znaczą podstawowe z nich.

Kolor biały – czystości, ochrony przed niedobrymi czynnikami, uduchowiony nie mający w sobie złych naleciałości. Czarny – kolor ten ściąga wszystko i działa jak przysłowiowy odkurzacz pochłaniający wszystko co jest dobre i złe jednocześnie. Jest to kolor chorobowy. Czerwony – zdrowie wewnętrzne, namiętność i zawziętość.

Przeczytaj także:

Niebieski – czyste drogi oddechowe ale i ostudzenie temperamentu. Zielony – łagodność i wyluzowanie szczególnie dla nerwów. Żółty – poprawa przemiany materii oraz pogoda ducha. Fiolet – uduchowienie i siła własnego ja.

Kolory powinny być jasne, im kolor ciemniejszy tym więcej ma naleciałości barwy czarnej. Leczenie kolorami polega nie tylko na ubieraniu się w barwy czyli ciuchy o konkretnych kolorach ale i spożywaniu czegoś ładowanego tą barwą. Od wielu lat  stosuje się metodę polegającą na otoczeniu szklanki z wodą prze kolorową bibułkę i stawianie jej pod światło. Tak kolor przenika w wodę i daje jej swoją moc.

Czy kolory naprawdę maja jakieś działania –  odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, przecież niektóre osoby potrafią przez dotyk dłoni wyczuć jaki to kolor nie widząc go, więc barwy mają działanie doraźne. Jeżeli użyjemy jasnych barw na pewno nie szkodzimy naszemu organizmowi a możemy mu pomagać.

Choć tutaj warto się zainteresować dokładniej przynależnością kolorów do danych cech. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: