Lek na zakażenia bakteryjne i grzybicze Chlorochinaldin VP – Opinia

Lekarstwo na gardłoChlorochinaldin VP to tabletki do ssania stosowane w zakażeniach bakteryjnych oraz grzybiczych. Jego działanie jest przeznaczone na dziąsła, jamę ustną oraz gardło.

Lek może być stosowany w stanach przeziębienia. Paczka do zawiera 20 tabletek do ssania na jednej taśmie – lek jest wydawany w aptekach bez recepty.

Na ulotce leku można przeczytać, informację że jest możliwe wyleczenie niektórych schorzeń bez pomocy lekarza. Chlorochinaldin ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne oraz przeciwpierwotniakowe. Stosowanie jest przeznaczone na zakażenia bakteryjne jamy ustnej i dziąseł, pleśniawkach oraz zakażeniach grzybiczych jamy ustnej i gardła po leczeniu antybiotykami.

Leku nie można stosować jeśli się jest uczulonym na którykolwiek z jego składników. Leku nie wolno przyjmować przed posiłkami gdyż nie będzie miał siły działania – jest to tabletka do ssania pozostawiająca substancje aktywne w jamie ustnej i gardle. Lek posiada różne smaki oraz można go spotkać z jego różnymi pudełkowymi opakowaniami graficznymi.

Lek zawiera w sobie sacharozę ułatwiającą przyjmowanie. Chlorochinaldin jest produktem krajowym ICN Polfa Rzeszów S.A. Stosowanie to ssanie jednej tabletki co jedną lub dwie godziny. Nie wolno stosować dawki większej niż 10 tabletek do ssania na dobę.

Tabletek nie powinno się rozgryzać i przyjmować przed oraz w trakcie posiłków. W leku nie stwierdzono objawów przedawkowania oraz jego niekorzystnego wpływu na organizm podczas codziennych czynności. Przyjmowanie leku mimo wszystko powinno być konsultowane z lekarzem w szczególności jeśli przyjmuje się także inne leki.

Tabletki do ssania Chlorochinaldin działają skutecznie w zakresie swojego zastosowania, są łagodne i nie mają nieprzyjemnego smaku. Należy jednak pamiętać że przyczyny dolegliwości nie zawsze muszą być tymi samymi na które przeznaczony jest lek. W razie gdy Chlorochinaldin nie pomaga należy skontaktować się z lekarzem, w celu znalezienia przyczyn dolegliwości i dobrania do nich odpowiedniejszych środków.

Produkt ten jest lekiem w przystępnej cenie i może być stosowany jako środek pomocniczy. Sam lek ma wąski zakres zastosowań, przez co jest precyzyjny w swoim zakresie zadań . Skład leku jest wąski, dzięki czemu w wysokiej grupie bezpieczeństwa.

Chlorochinaldin jako lek zdecydowanie możemy polecić w przypadku drobnych dolegliwości występujących w zakresie jego przeznaczenia. W razie nie ustąpienia objawów lub ich dużego nasilenia należy skontaktować się z lekarzem w celu dobrania innych bardziej doraźnych środków. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.