Lepsza strona z adresem www czy bez www

Pozycja strony wwwKażda strona internetowa może mieć domyślnie ustawiony adres przez jej administratora. Robi się to za pomocą pliku .htaccess a chodzi tutaj o przekierowanie na dany parametr.

Adresy strony mogą wyświetlać adres zarówno z przedrostkiem „www” jak i bez niego, gdzie następuje po zwrocie http:// adres właściwy witryny. Warto przyjrzeć się temu bliżej, aby wybrać najlepszą opcję dla siebie.

Mianowicie strony bez określenia www z wyglądu są krótszym zapytaniem ale bez dobrze widzialnego przedziału od kodu wyszukiwania strony. Adres z dodanym www jest bardziej typowy i rozpoznawalny przez inne osoby – jest on zawsze jednoznacznie kojarzony z odesłaniem do witryny o nazwie znajdującej się poza tymi trzema literami.

Ze względu na pozycjonowanie oraz optymalizację strony można stwierdzić z całą pewnością, że nie ma to żadnego znaczenia jaką formę się wybiera. Wszystkie działają na tej samej zasadzie i przedstawiają taką samą wartość w oczach wyszukiwarek internetowych.

W oczach użytkowników internetu także nie jest to rzecz o dużej istotności, dlatego można dobrać dowolną formę bardziej pasującą do własnych upodobań.

Całość ustawia się w wcześniej wspomnianym pliku, tak aby w adresie przeglądarki wyświetlała się wybrana forma linku.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że promując adres internetowy bez słowa www – często jest on tekstowy, następnie podając go z przedrostkiem www staje się zazwyczaj linkiem aktywnym, może mieć to znaczenie w kwestii pozycjonowania strony przez osoby trzecie w sposób naturalny.

Więc adres stron z przedrostkiem może mieć odrobinę bardziej pożądaną formę. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: