Leżak ogrodowy Sapphire Active ST-600 – Opinia i Test

Leżak sapphireLeżak ogrodowy Sapphire Active model ST-600 – to urządzanie jakie można wykorzystać do odpoczynku zarówno w ogrodzie jak i domu czy tarasie. Charakteryzuje się on płynną regulacją oparcia pleców poprzez zmianę pozycji siedzenia lub pół leżenia.

Leżak ten występuje w kilku różnych wariantach kolorystycznych, takich jak przykładowo brązowe poszycie, białe, granatowe czy zielone. Konstrukcja stalowa jest natomiast zawsze czarna wraz z elementami z tworzywa sztucznego w tym samym kolorze.

Wymiary złożonego czyli transportowe to wysokość około 94 cm na długość 66 cm i szerokość 16 cm. Jak widać nie zajmuje on wiele miejsca. W razie gdy nie jest on potrzebny – można go schować do szafy czy komórki bądź oprzeć o ścianę w miejscu gdzie nie będzie przeszkadzał.

Materiał z jakiego zostało wykonane poszycie do leżenia jest z Poliestru typu Oxford. Charakteryzuje się sporą trwałością na wilgoć oraz słońce a także odpornością na przetarcia i rozciąganie. Materiał w przypadku opalania i pocenia się może mieć mokre ślady – w przypadku siatkowych poszyć, gdzie jest lepsza wentylacja problem nie występuje ale znowu są one mniej trwałe.

Siedzisko leżaka zostało wzmocnione dodatkową poprzeczną belką, aby ustabilizować całą konstrukcję jak i wzmocnić jej wytrzymałość na obciążenia.

Maksymalna waga użytkownika na Sapphire Active ST-600 to 150 kg. Jest to dość istotny czynnik jakim należy się sugerować przy wyborze tego typu sprzętu. Im mają więcej udźwigu tym są trwalsze na uszkodzenia.

W leżaku tym występuje płynna blokada pozycji – zatrzaskuję się wybraną pozycję za pomocą dwóch motylków z tworzywa sztucznego. Blokada pozycji działa na zasadzie zacisku – nie jest ona na tyle silna, aby napór przy blokadzie z całej wagi nie mógł jej zmienić – jednakże przy normalnym korzystaniu bez prób przełamania blokady na siłę jest całkowicie wystarczająca.

W komplecie z leżakiem otrzymuje się: tackę na napoje wraz z miejscem na smartfona oraz inne drobiazgi jak jaka jest wykonana z tworzywa sztucznego – mocuje się ją na konstrukcji leżaka oraz w komplecie znajdziemy także torbę z materiału poszycia na gazety lub inne bibeloty.

Leżak ten o ile jest nabyty od producenta jest na 24 miesięcznej gwarancji (2 lata) typy Door to door. Czyli że przy jego uszkodzeniu to producent wzywa po niego kuriera na własny koszt i odsyła naprawiony także na własny koszt do domu klienta.

Długość leżaka przy rozłożeniu to 160 cm lub 93 w zależności od pozycji, szerokość 66 cm oraz wysokość całkowita 114 cm a wysokość do siedzenia 43 cm. Wymiary zagłówka to 18x37x5 cm – zagłówek jest regulowany – można go umieścić w dowolnym miejscu w zależności od wzrostu osoby korzystającej z urządzenia. Zagłówek także można zdjąć całkowicie z leżaka – jest on wykonany z gąbki pokrytej tym samym materiałem co poszycie.

Szerokość Sapphire Active ST-600 jest całkiem wystarczająca – choć osoby o większych garbatych mogą poczuć odrobinę mało swobody między podłokietniki z racji na lekkie zaginanie się materiału, gdzie jest on mocowany. Mocowanie materiału jest za sprawną przeplatanej linki gumowanej poprzez otwory montażowe i specjalne do tego wypustki w konstrukcji urządzenia.

Wymiary tacki to długość 31 na szerokość 17 oraz otwór na kubek 7,6 cm. Oraz miejsce na telefon 6,6 cm na 2,3 cm grubości.

Wymiary podłokietnika to 57 cm na 6 cm szerokości. Podłokietnik jest wykonany z tworzywa szucznego.

Leżak podczas naszego kilkumiesięcznego testu sprawdza się bardzo dobrze. Nie wystąpiły z nim żadne problemy. Jego oddychanie pozwala zająć wygodna pozycję a wysokość nóg podczas maksymalnego odchylenia wynosi około 60 stopni.

Leżak Sapphire Active ST-600 jest bardzo stabilny, nie ma obawy przed jego wywróceniem nawet przy maksymalnym odchyleniu. Jest on wystarczający nawet dla osób o wzroście 190 cm aby wygodnie leżeć.

Przydała by się w nim szersza regulacja pochylenia, tak aby nogi mogły być pod kątem 90 lub więcej stopni względem podłoża a tym samym dodatkowo odpoczywały zdrowotnie. Można to jednak osiągnąć poprzez zastosowanie jakiegoś stabilnego stopnie czy podpórki pod przednią nogę leżaka (około 15 cm) – co testowaliśmy i nadal przy maksymalnym odchyleniu był stabilny a wygodna leżenie jeszcze większa.

Naszym zdaniem Leżak Sapphire Active ST-600 to fajne urządzenie warte wypróbowania. Jego zalety to cena (około 130 zł) oraz trwałość a także stabilna konstrukcja. Także fakt, że jest składany to duża zaleta. Jest to całkiem fajne urządzenie godne polecenia. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie a także pozostawienia komentarza.

3 komentarze

  1. Ogrodnik pisze:

    Od siebie dodam taką ciekawostkę – firma ta jaka ma oficjalny sklep na aukcjach. W czasie miesięcy jesiennych czy zimowych sprzedaje to urządzenie nawet 4x taniej niż w lecie czy późną wiosną. W okresie bez sezonu powiedzmy za 120 a w okresie sezonowym już nawet za 450 ten sam model. To tak na marginesie abyście wiedzieli kiedy kupować tego typu sprzęty i ile są realnie warte.

  2. Zainteresowana pisze:

    Mam taki leżak, służył mi wiele lat. Jeden minus to taki, że chciałabym wymieć tkaninę i nie ma możliwości zdjecia jej na zagłówku. Czy może jest już jakaś inna opcja odnośnie nie do zdemontowania konstrukcji?

    1. Chyba tylko odciąć pasy i założyć poszewkę i przyszyć pasy. Lub w poszewce wyciąć otwory na pasy. A najpierw uprać całość i wysuszyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *