Licznik rowerowy Crivit z Lidl – Test i Opinia

Lidl LicznikLicznik rowerowy marki Crivit jest to produkt z marketu Lidl. Wszystkie nowsze liczniki tego typu cechują się praktycznie tym samym rodzajem działania, mimo możliwych różnych rozwiązań wizualnych obudowy. Liczniki Crivit mają różne warianty kolorystyczne oraz rozplanowanie wyglądu klawiszy jak i ich ilości.

Warto wspomnieć, że wszystkie posiadają bardzo dobrą funkcję jaka sprawia że są to jedne z najlepszych liczników do rowerów. Chodzi tutaj o możliwość personalizacji wyświetlania poszczególnych funkcji licznika, czyli ich ukrywanie lub pokazywanie w przeglądzie.

Jest to bardzo dobra możliwość, jakiej nie da się przecenić – można wyłączyć wszystkie funkcje z jakich się nie korzysta – aby ułatwić nawigacje w urządzeniu i nie zaśmiecały one przeglądu. Wyłączanie jest bardzo proste wystarczy wybrać tryb easy a następnie wybrać on lub off danej funkcji w przeglądzie.

Liczniki Crivit posiadają typowe funkcje takie jak: prędkość jazdy, tendencja prędkości, prędkość średnia, prędkość maksymalna, przebyty dystans dzienny, przebyty dystans ogólny, czas jazdy dzienny, czas jazdy ogólny, temperatura, podświetlenie, wprowadzenie obwodu koła w mm, tryb konserwacji, spalone kalorie, spalona tkana tłuszczowa, odliczanie lub naliczanie treningu dystansu jazdy lub czasu – 6 języków obsługiwanych (nie ma polskiego ale jest ENG), wskaźnik zużycia baterii oraz scan, zegarek i stoper.

Wyświetlacz w liczniku jest duży i dobrze czytelny. Całość jest odporna na duży deszcz zgodnie z IP44 – wyświetlacz LCD. Liczniki mogą być przewodowe lub bezprzewodowe w zależności od modelu. Całość zestawów zawsze ma w sobie komplet części do montażu. Gwarancja jest 2 letnia.

Dane jakie pokazuje to urządzenie są z dużą dokładnością. Raczej nie zauważa się odchyleń w wynikach jakie można uzyskać na innych renomowanych markach. Obsługa także jest bardzo prosta. Jedyny mankament w niektórych modelach to klawisz powielenia jaki jest także do funkcji zatwierdzania lub zmiany danych.

Licznik rowerowy Crivit z Lidla naszym zdaniem to bardzo dobre urządzenie i w niczym nie ustępuje drogim markowym produktom znanych film. Pomiary ma bardzo dokładne a sam faktycznie jest niedrogi. Jest to jeden z produktów jakie na pewno warto polecić. Zapraszamy do kolejnych tematów.

12 komentarzy

 1. Krypko

  Kupiłem w tym roku ten licznik Crivit w lidlu i jestem bardzo zadowolony. Tryb Easy jest super że można wyłączyć zbędne funkcje. Licznik ma około 30 funkcji i faktycznie bardzo dokładnie mierzy dane. Jestem ogólnie bardzo zadowolony – dałem za niego 24,9 zł. Znacznie taniej niż te markowe beznadziejne w możliwościowych liczniki rowerowe.

 2. Matik23

  Mam ten licznik już któryś sezon i jest jak na razie bardzo dobry. Jeszcze jak do tej pory nie miałem z nim najmniejszych problemów a pomiary są bardzo dokładne względem dystansu czy prędkości jazdy oraz czasu. Ogólnie jestem za poleceniem jego. Nawet znanych firm nie są lepsze od niego w niczym. Testowałem go dokładnie na różnych dystansach i moja opinia to bardzo dobry.

 3. Bikser

  Akurat to urządzenie się udało marketowi. Sam mam na rowerze już chyba od 2 lat i sprawdza się bardzo dobrze. Wcześniej też miałem Crivita ale starszy model jaki nie miał podświetlenia i był mniejszy. Jak by nie urwany kabel to nadal pewnie bym go używał. Liczą faktycznie bardzo dokładnie.

 4. Rafał

  Lidlowskie liczniki faktycznie są jednymi z najlepszych. Ten tryb Advancet i Easy jest genialny. Ustawiam tylko kilka przydatnych funkcji do wyświetlania a reszta niepotrzebnych jest ukryta. Czego chcieć więcej, także polecam.

 5. Paweł

  Mam licznik bezprzewodowy z LIDLa z tego roku (2019) – wczoraj kupiony. Działa fajnie z jednym małym wyjątkiem: po włączeniu podświetlenia licznika przez około 2 sek zachowuje się tak jakby jechał (nalicza impulsy). Podejrzewam, że to podświetlenie zakłóca działanie licznika, ale przecież jest ono fabryczne 🙂 . Na razie podświetlenie mam wyłączone. Macie podobne problemy z licznikami bezprzewodowymi z LIDLa ?

  1. totemat.pl

   Cześć, ja bym oddał go na gwarancję? Co prawda funkcji podświetlenia będziesz używał raczej podczas jazdy ale mimo wszystko jest to spora wada. Dlatego ja jednak preferuje kablowe.

  2. Michał

   Siema,

   Wymieniłem dzisiaj licznik, co prawda nie sprawdzałem go jeszcze w terenie, ale na sucho przy włączeniu podświetlenia przestała prędkość skakać, nadal jest na 0, wcześniej skała na 99.9km/h razem z dystansem, nie zależnie czy rower stał czy jechał. Także oddaj na gwarancję.

   1. Szustek

    Nawet najlepsze bywają uszkodzone. Jak nie działa nie ma co cudować tylko od razu oddać jako niesprawny i wziąć inny jak jeszcze są. Jeden mi się zepsuł po miesiącu oddałem i ten drugi co wziąłem działa już wiele lat. A te lidlowskie do rowerów naprawdę są dobre. Ja jestem z swojego bardzo zadowolony a miałem już wiele innych.

 6. Poprawinio

  Problem leży raczej w sygnale licznika, a raczej jaki sygnał odbiera bo kodowanych fal z nadajnika raczej nie ma. Wygląda to tak – fale zakłóca telefon który jest w kieszeni na liczniku widać że jedziesz, a stoisz. Może być tak jak będziesz jechał 20 km/h to licznik będzie pokazywał na przykład 76 km lub czytał dane z licznika bezprzewodowego innego rowerzysty który jedzie lub przejechał obok Ciebie ( zawody MTB). Miałem tak z innym tanim licznikiem co nie oznacza że tanie jest złe.

 7. RodeoMK

  Ten lidlowski licznik jest bardzo fajny, choć polecam od siebie wybierać tylko wersje z 3 klawiszami. Aby klawisz jaki ma podświetlenie służył tylko i wyłącznie do podświetlania i nie miał innych funkcji. Inaczej będziecie sobie kasować dane w czasie gdy bateria będzie już słaba. To wada liczników z lidla że jeśli mają tylko 2 klawisze a 1 z nich podświetla i na przykład zmienia funkcje lub kasuje dane to przy słabej baterii kasuje wszystko cały licznik i pamięć.

 8. massa

  Mam z Crivitem zrobione 9tys. km. Co do wcześniejszych komentarzy to:
  -przy podświetleniu nic się nie dzieje
  – przy słabej baterii należy włączyć funkcję jakby zamrożenia i wtedy wymienić – nic się nie kasuje
  – liczy dokladnie, ale średnicę koła to należy sobie samemu dokładnie określić. Tabelki się nie nadają
  – przyciski jak w tanej chińszczyźnie. Po naciśnięciu któregoś widać jakby wylewanie się wyświetlacza.
  – po dwóch latach musiałem wymienić kontaktron przy kole ( czujnik obrotów )
  Reasumując za tak niewielkie pieniądze jest ok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.