Licznik rowerowy Ventura 3 – Opinia

Licznik do roweruLicznik rowerowy Ventura III (3). Jest to jeden z tańszych liczników rowerowych o przewodzie kablowym z czujnikiem ruchu. Działanie tradycyjne – czyli odbiornik sensor, usadowiony na widełkach przedniego koła roweru oraz magnes na szprysze roweru.

Podczas obrotu koła magnes zbliża się do sensora który liczy ilość obrotów koła na jednostkę czasu. Ma on przewód dwużyłowy, kablowy od sensora do wieńczenia górnego.

Licznik wykonany z trwałych materiałów – twarde tworzywo odporne na pęknięcia. Ilość funkcji licznika to faktyczne 6 rodzajów. Na skład funkcji licznika rowerowego Ventura 3 wchodzą: ODO – dystans całkowity jaki zrobił rower z tym produktem do 99999 km, DST – dystans w sesji, inaczej zwany dniowym do 999 km. 

Następnie TM – czas jazdy w sesji (dniu) – do 99 godzin, prędkość jazdy dzielona na kilometry lub mile, Zegarek 24 lub 12 godzin oraz ustawianie obwodu koła – na wielkość obręczy. W górnym lewym rogu wyświetlacza mały obrazek pokazujący jazdę roweru oraz przyspieszanie lub zwalnianie względem obrotu kół.

Główna zaleta produktu to duża dokładność pomiaru przejechanej drogi i prędkości jazdy. Pod względem liczenia licznik rowerowy Ventura 3 jest wykonany bardzo dobrze. Do dużych minusów można zaliczyć zastosowanie klawiszy licznika, które z czasem przestają sprawnie działać – wycierają się podkładki klawiszy z magnesu. Z czasem przyciski które są gumowane trzeba wciskać coraz mocniej aby zadziałały prawidłowo.

Brakuje w liczniku podświetlenie ekranu, wieczorem staje się on mało czytelny lub nieczytelny, gdy brak wystarczającego oświetlenia zewnętrznego. Do dobrej jego cechy dodać trzeba jego wodoodporność – jest szczelny nawet podczas obfitych opadów deszczu.

Opinia: Licznik rowerowy Ventura III jest ogólnie średniej jakości. Osobiście polecamy kupno innego licznika posiadającego więcej funkcji oraz podświetlenie ekranu. Cena nieznacznie większa a będzie bardziej praktyczny od opisywanego. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *