Linki wewnętrzne strony internetowej – znaczenie

Wewnętrzne linki stronyLinki wewnętrzne czyli tak zwane interial link są niezwykle ważne w każdej stronie internetowej.

To dzięki odpowiednim strukturom wzajemnego linkowania pomiędzy poszczególnymi stronami w danym serwisie rozchodzi się robot indeksujący i przyspiesza on odszukiwanie treści.

Linkowanie wewnętrzne w uporządkowanej strukturze jest bardzo istotne zarówno pod względem pozycjonowania strony jak i nawigacji gości korzystającej z serwisu. Każda strona powinna mieć co najmniej jeden odnośnik prowadzący do danej podstrony aby została prawidłowo zindeksowana a tym bardziej odnaleziona przez użytkownika.

W teorii im więcej linków do danej podstrony tym będzie ona mocniejsza na bazie przekazywania mocy przez linki z danych stron wewnętrznych. Przykładem tego jest prowadzenie linku z każdej strony serwisu do indexu – czyli startowej treści dla użytkownika.

Aby strona była dobrze zoptymalizowana należy nadać przejrzystą strukturę linkowania treści – kategorie, tagi, działy strony czy archiwa.

Dobra organizacja wewnętrznego linkowania treści zapewni swobodny przepływ robotom i tym samym szybsze indeksowanie strony oraz teoretycznie jej lepsze i zdecydowanie łatwiejsze pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych.

Także każda osoba korzystająca z takiego serwisu będzie mogła w łatwy sposób odnaleźć pożądane treści bez zbędnego błądzenia po stronach poza kręgiem zainteresowania lub przez błędny nawigacyjne kończące się opuszczeniem witryny.

Nie należy także przesadzać z ilością powiązań treści. Wystarczy aby struktura kierowania była zrozumiała na pierwszy rzut oka oraz logiczna – bez zbędnego przeładowania tego różnymi rodzajami i sposobami segregacji.

Takie działania zapewnią bardziej atrakcyjną wizualnie stronę a co więcej jej zdecydowanie łatwiejsze przeglądanie i wartościowanie w sieci. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.