Linki wewnętrzne strony internetowej – znaczenie

Wewnętrzne linki stronyLinki wewnętrzne czyli tak zwane interial link są niezwykle ważne w każdej stronie internetowej.

To dzięki odpowiednim strukturom wzajemnego linkowania pomiędzy poszczególnymi stronami w danym serwisie rozchodzi się robot indeksujący i przyspiesza on odszukiwanie treści.

Linkowanie wewnętrzne w uporządkowanej strukturze jest bardzo istotne zarówno pod względem pozycjonowania strony jak i nawigacji gości korzystającej z serwisu. Każda strona powinna mieć co najmniej jeden odnośnik prowadzący do danej podstrony aby została prawidłowo zindeksowana a tym bardziej odnaleziona przez użytkownika.

W teorii im więcej linków do danej podstrony tym będzie ona mocniejsza na bazie przekazywania mocy przez linki z danych stron wewnętrznych. Przykładem tego jest prowadzenie linku z każdej strony serwisu do indexu – czyli startowej treści dla użytkownika.

Aby strona była dobrze zoptymalizowana należy nadać przejrzystą strukturę linkowania treści – kategorie, tagi, działy strony czy archiwa.

Dobra organizacja wewnętrznego linkowania treści zapewni swobodny przepływ robotom i tym samym szybsze indeksowanie strony oraz teoretycznie jej lepsze i zdecydowanie łatwiejsze pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych.

Także każda osoba korzystająca z takiego serwisu będzie mogła w łatwy sposób odnaleźć pożądane treści bez zbędnego błądzenia po stronach poza kręgiem zainteresowania lub przez błędny nawigacyjne kończące się opuszczeniem witryny.

Nie należy także przesadzać z ilością powiązań treści. Wystarczy aby struktura kierowania była zrozumiała na pierwszy rzut oka oraz logiczna – bez zbędnego przeładowania tego różnymi rodzajami i sposobami segregacji.

Takie działania zapewnią bardziej atrakcyjną wizualnie stronę a co więcej jej zdecydowanie łatwiejsze przeglądanie i wartościowanie w sieci. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Anonim pisze:

    Na pewno są bardzo ważne. Tylko nie można przesadzać. Bo 1000 sztuk na podstronie, to by było bezsensu. Optymalnie to może do 30 ale Im powyżej tego, to coraz bardziej bez sensu. Samemu mam nie więcej niż 50 max. Pomagają one i użytkownikom w nawigacji i bogowie w indeksacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *