Linki wychodzące i zewnętrzne stron internetowych

Link buildingLinki wychodzące ze strony do innych serwisów www nazywamy powszechnie odnośnikami zewnętrznymi. Parametr ten jest bardzo istotny podczas pozycjonowania strony.

Linki wychodzące bierze się pod uwagę w dwóch kierunkach podczas pozycjonowania stron internetowych. Pierwszym z nich jest zachowanie odpowiedniej ich proporcji na własnej stronie a drugim ilość takich linków do własnej strony z serwisów zewnętrznych. O linkach wychodzących ze strony w tym artykule.

Linki zewnętrzne – to wszystkie adresy które prowadzą poza serwis i nie są jego częścią ani nie są z nim związane. Linki zewnętrzne zarówno mogą podnosić pozycję strony w internecie jak i ją obniżać. Google walczy z sztucznym kierowaniem pozycji stron – czyli blokującym wszystkie zewnętrzne odnośniki lub posiadającymi atrybuty zakazu podążania typu Nofollow.

Linki wychodzące do mocnych serwisów powiązanych tematycznie z danym miejscem gdzie się one znajdują często podnoszą pozycję danej strony. Wyszukiwarki traktują wtedy to jako uzupełnienie treści strony i zapewnienie jej użytkownikom większej dostępności do wartościowych danych.

Przeciwieństwem podwyższania jakości strony względem wyszukiwarek na podstawie linków wychodzących jest zbyt duża ilość linków nietematycznych. Jeśli na danej stronie występuje mnóstwo linków wcale nie powiązanych z treścią strony i stanowią one większą część strony, zamiast unikalnego tekstu wtedy strona traci w rankingu. Wychodzi na to, że nie powinno się blokować swobodnego przepływu informacji w postaci linków zewnętrznych stron www.

W przypadku for internetowych powinno być udostępnione linkowanie do własnych stron użytkownikom forum. Linkowanie co najmniej w profilach i przy każdej wypowiedzi piszącego. Linki w sygnaturkach także nie są szkodliwie.

Szkodliwe jest natomiast tylko to, jeśli na stronach jest więcej linków niż zdań tekstu. Na żadnej podstronie nie powinno być więcej niż około 100 linków wewnętrznych i zewnętrznych  razem.

Na forach linki zewnętrzne są bezpieczne, bo aby użytkownik mógł wstawić linka pisze jakieś zdanie które odpowiada treści tematu i linki zewnętrzne jakie on posiada nie szkodzą stronie.

Warto prowadzić politykę otwartą na własnych stronach internetowych, pilnować tylko aby nie pojawiały się boty spamujące, bo to jednane zagrożenie dla stron. O pozycjonowaniu stron internetowych warto przeczytać więcej. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: