Linki z zagranicznych stron internetowych – czy warto mieć

Linki zagranicznych stronLinki z zagranicznych stron internetowych w pozycjonowaniu także mają bardzo duże znaczenie. Mają one także przeniesienie mocy dla strony jak i mogą być przydatne dla czytelników stron, mimo że prowadzą do witryn napisanych w obcym języku.

Warto zdawać sobie sprawę, że proces globalizacyjny postępuje i obecnie praktycznie nie ma różnicy w jakim języku jest napisana strona – bo można ją przetłumaczyć i być jej użytkownikiem oraz czytelnikiem.

Linki standardowo jak wszystkie inne o ile nie mają ukrycia w cache oraz atrybutów nofollow są równo wartościowe jak krajowe. Tak samo warto zdobywać te z jak najbardziej zaufanych stron oraz o ich dużej mocy, aby podnieść własną witrynę w wyszukiwarkach. W tym jednak przypadku warto zachować umiar i rozsądek.

Linki z zagranicznych stron nie powinny stanowić zbyt dużego procenta względem krajowych. Chodzi o geolokalizację strony na podstawie nie wytycznych serwera czy końcówki domeny globalnej ale na podstawie linków jakie kluczowe kierują na nią samą.

Linki zagraniczne nie powinny przekraczać około 20% wartości docelowej pozostałych adresów sieciowych ukierunkowanych do strony.

Warto także wspomnieć, że tego typu adresy zdobywa się na podobnej zasadzie jak linki krajowe. Czyli także dobrze gdy są one powiązane tematycznie z witryną i nie powinny być przesadnie optymalne na słowa kluczowe treści.

Po za tym także liczy się ich moc oraz jakość – co jest identyczną zasadą z pozycjonowaniem krajowymi adresami. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.