Liposukcja – skuteczne remedium na zbędną tkankę tłuszczową?

Usuwanie tłuszczuZ nadmiernie nagromadzoną tkanką tłuszczową w różnych partiach ciała boryka się wiele osób. Nie zawsze możliwa jest jej redukcja za pomocą samej diety oraz wzmożonej aktywności fizycznej. Często jednym sposobem, aby uzyskać wymarzoną sylwetkę jest więc poddanie się zabiegowi liposukcji. Jest to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod pozwalających na nadanie sylwetce pożądanych, atrakcyjnych proporcji. Sprawdźmy, co warto wiedzieć o liposukcji i kiedy opłaca się zdecydować się na ten zabieg.

Liposukcja – mało inwazyjny zabieg wyszczuplający sylwetkę
Liposukcja jest zabiegiem z zakresu chirurgii plastycznej, którego głównym celem jest wyeliminowanie z ciała pacjenta zbędnego tłuszczu oraz wyszczuplenie jego sylwetki. Zabieg jest mało inwazyjny, nie pozostawia po sobie widocznych blizn oraz jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta. Z liposukcji najczęściej korzystają osoby, które chcą nadać swojej sylwetce pożądanych proporcji lub wyszczuplić określone partie swojego ciała. Liposukcja jest skuteczną metodą pozwalającą na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z opornych na dietę i ćwiczenia części ciała. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to zabieg odchudzający.

Liposukcja może zostać przeprowadzona w oparciu o kilka metod. O zastosowaniu konkretnej z nich decyduje chirurg plastyczny, który będzie przeprowadzał zabieg. Wyróżniamy m. in. liposukcję ultradźwiękową, w której tkanka tłuszczowa jest redukowana przy pomocy fal ultradźwiękowych, liposukcję infradźwiękową z wykorzystaniem wibracji dźwiękowych wydzielających komórki tłuszczowe oraz liposukcję laserową, w przypadku której komórki tłuszczowe są rozbijane światłem lasera. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym – jest więc bezbolesny i całkowicie bezpieczny dla zdrowia pacjenta.

Dlaczego warto zdecydować się na liposukcję? Kto może poddać się zabiegowi?
Warunkiem kwalifikacji pacjenta do zabiegu liposukcji jest ogólnie dobry stan zdrowia, brak chorób obciążających, prowadzenie zdrowego trybu życia oraz niepalenie papierosów. Przeciwskazaniem do przeprowadzenia liposukcji są natomiast niektóre choroby, w tym cukrzyca, nadciśnienie oraz choroby serca. Przed zabiegiem zawsze przeprowadzane są badania laboratoryjne, których wyniki również decydują o kwalifikacji do liposukcji. Zabieg pozwala na pozbycie się kompleksów oraz uzyskanie wymarzonej sylwetki bez większych wyrzeczeń.

Na liposukcję powinny decydować się głównie osoby, które nie są w stanie uzyskać pożądanej figury, pomimo przestrzegania odpowiedniej diety i aktywności fizycznej. Dotyczy to w szczególności najbardziej opornych na odchudzanie partii ciała, jak np. przedramiona, kolana oraz łydki. Jako że liposukcja nie jest zabiegiem stricte odchudzającym, jej wykonanie nie zwalnia pacjenta w przyszłości od prowadzenia zdrowego trybu życia – warto nadal spożywać prawidłowo zbilansowane posiłki, regularnie ćwiczyć oraz prowadzić aktywny tryb życia. W przeciwnym wypadku ryzykujemy bowiem, że waga wzrośnie a tłuszcz ponownie pojawi się w najbardziej problematycznych rejonach sylwetki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *