Lody Diuna z Biedronki – Opinia

Lody DiunaLody o nazwie Diuna z marketu Biedronka to produkt warty oceniania pod kątem jakości i smaku. Już na samym wstępie można powiedzieć że będą z nim kontrowersje, dotyczące smaku oraz składu. Lód Diuna jest w nieprzezroczystym plastikowym opakowaniu, sprzedawany po 2 litry zawartości.

Warto dodać że opakowanie lodu jest bardzo źle wykonane, już w sklepie dużo jego sztuk jest pękniętych, jest to bardzo kruchy plastik, przez co cała zawartość jest nieszczelna co dodatkowo obniża jego jakość.

Lód Diuna jest o smaku waniliowo – truskawkowo – orzechowym, problematykę stanowi to, że w składzie nie ma nawet mowy o takich składnikach mogących naturalnie tworzyć ten smak. Nie ma tam wzmianki o orzechach, truskawkach oraz wanilii – smak jest tworzony sztucznie.

Skład lodów Diuna z Biedronki to: Woda (dlatego lody są tak wodniste i tworzą papkę po roztopieniu), cukier (przez co są bardzo słodkie i potęgują łaknienie), odtłuszczone mleko w proszku, tłuszcz roślinny, syrop glukozowo – fruktozowy (składnik bardzo wpływający na otyłość a szczególnie brzuszną), serwatka w proszku (z mleka), kakao, emulgator: mono – i diglicerydy kwasów tłuszczowych, stabilizatory: mączka chleba świętojańskiego, guma guar, regulator kwasowości: kwas cytrynowy, barwnika: betamina, annato, karmel oraz aromaty o nie określonym charakterze. Jak widać skład tych lodów nie jest zachwycający a nawet budzący uzasadnione podejrzenia co do jakości produktu.

Może zawierać śladowe ilości orzechów (choć nie musi), glutenu, soi, oraz pochodnych. Według norm GDA (dziennego zapotrzebowania osoby dorosłej) wychodzi na to że lody w 100 gramach posiadają 4% kalorii (73), cukrów aż 10% (9,1 gram), tłuszcz 4% (3,1 gram), kwasy tłuszczowe nasycone aż 14% (2,8 gram), sód 1% (0,03 gram). Lód zawiera 20 sugerowanych porcji przez producenta.

Na opakowaniu jest znaczek “gwarancja jakości” warto jednak zdać sobie sprawę, że jest to pusty tekst mówiący o sprawdzeniu dostawców oraz selekcji i kontroli – bez rozwinięcia tematu na czym to ma dokładnie polega w jakości. Naszym zdaniem lody Diuna z biedronki nie są warte zakupu.

Ich skład jest zbyt mało atrakcyjny względem jakości, także smaki loda nie wynikają z naturalnego składu ale są tworzone sztucznie jak i sam smak pozostawia wiele do życzenia.

Zdecydowanie polecamy wybrać inne lody o lepszym składzie oraz smaku, niż kusić się na 2 litrowy lód, co prawda z wyglądu w przystępnej cenie ale nie trzymający żadnej jakości. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

4 komentarze

 1. Darag

  O smaku kawowym i orzechowym oraz waniliowym czasami się nabywało. Skład wiem, że niestety jest zły i nie ma co go zachwalać. Ale w smaku są one średnią półką nie najgorsze. Cenowo też wychodziły nieźle, choć ogólnie za taką jakość loda powinny być na pewno tańsze niż te 7 zł. Można łatwo się nimi przesłodzić i utyć, jak każdym słodyczem co ma w sobie nie tylko cukry ale syropy fruktozowe.

 2. Mariusz

  Dobrze by było jakby robili litrowe i dwulitrowe lody o smaku śmietankowo tofi

 3. Marek

  Ktoś chyba niezlą kasę wziął za tę antyreklamę. Skoro są tak niedobre, to dlaczego znikają ze sklepu szybciej, a pozostałe, te lepsze leżą i leżą. A może chodzi w tym artykule o zbicie cen dostawy do Biedronki?

  1. Pewnie dlatego, że większość osób nie czyta składów produktów oraz dlatego – że to najtańsze lody? Nie zauważa Pan między tym potężnej kooperacji? Ale wymyśla najbardziej absurdalne spiski i absolutnie nielogicznej w możliwości zdarzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.