Lody Kolorowe lato firmy Koral – Opinia

Lory KoralLód o nazwie Kolorowe lato firmy Koral o smaku śmietankowo – czekoladowym to jedna z kilku propozycji smakowych stworzonych przez wspomnianą firmę. Lód jest w nieprzezroczystym opakowaniu wykonanym z tworzywa sztucznego z zawartością wnętrza zabezpieczoną szczelną folią, co jest dobrym rozwiązaniem w przypadku uszkodzenia pokrywki.

Pojemność wynosi 1,2 litra czyli 570 gramów. Jedno opakowanie zawiera według producenta 11 porcji.

Skład lodów to: Cukier (jest na pierwszym miejscu czyli są one bardzo słodkie), odtłuszczone mleko w proszku, tłuszcz roślinny częściowo utwardzony (to nie budzi zachwytu, jest to tłuszcz mogący blokować układ krwionośny i prowadzący do licznych powikłań chorobowych), syrop glukozowy (czyli kolejny cukier aby lód był bardzo przesłodzony), glukoza (kolejny słodzik aby całość była jeszcze słodsza), kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu (10 do 12 %), serwatka w proszku (mlekowa).

Następnie emulgator: mono – i diglicerydy kwasów tłuszczowych, stabilizatory: guma guar, karboksymetyloceluloza, karagen, czekolada 0,25% ( to jakim cudem połowa lodu jest o smaku czekoladowym – można sobie zadawać takie pytanie) zawiera soję, śmietanka w proszku 0,15%, aromaty (nie określono jakie), barwnik – karmel amoniakalny. Naszym zdaniem skład loda Koral o nazwie Kolorowe Lato jest bardzo mało atrakcyjny.

Produkt może zawierać śladowe ilości glutenu – tak pisze na opakowaniu – a przecież w składzie ma go bardzo dużo. Może zawierać też śladowe ilości jaj oraz różnych orzechów. Ilość słodkości zawartych w lodzie jest widoczna najlepiej przez ilość kalorii w 100 gramach – to aż 171 nie licząc słodzików.

Według GDA (dzienne zapotrzebowanie organizmu osoby dorosłej) mają węglowodanów 5 % oraz cukrów 13%, wartość energetyczna 4%i białko 3 %, tłuszcze 5% kwasy tłuszczowe nasycone 14% oraz błonnik i sód po 1 %.

Smak lodów Kolorowe lato firmy Koral można określić jako dobry, mają ciekawy wygląd przypominający pole szachownicy. Całość zachwytu lodami psuje jednak świadomość tego co znajduje się w ich składzie, a nie jest to coś chlubnego. Cena lodów jest uzależniona od miejsca ich kupienia, jednakże naszym zdaniem jest ona wysoka względem jakości wynikającej z ich składu.

Naszym zdaniem pod względem smakowym można polecić te lody, natomiast ze względu na ich skład raczej byśmy zalecali ich unikania i wybierania innych lepszych produktów. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.